IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • " Изгубил си не само ритъм и тренд на пазара. "

    -Простичко , но ясничко ;- аз не съм нихилист....
    ...аз не съм политикономист.... запей си я !

    Коментар


    • Kiro, по някакво радио говореха, че Черешарят щял да остава като министър. Бил от добрите министри))) Но за мен не е добра новина ...(
      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        Монти , монтииии, това като го пишеш -а ? усещаш ли го? Много скоро лепеше етикети на "повярвали си " колеги!За мен си като прогърмян варел за мишена!Течеш отвсякъде , нищо не задържаш! Изгубил си не само ритъм и тренд на пазара. Най малко на теб ще е необходимо да се напомни, че тук не е лечебница, - попаднал си на най грешното място за състоянието ти! Ти бивш манипулаторе си въобразяваш , че някой споделя вълнения и болка тук;- тук ръфат до кокал - просто бизнес , особено както го и свързваш с политически пристрастия, само сродните души биха те забелязали, но и възползвали от последната ти жизнености опит и до там!
        -Мисля си , че трябва да охладиш "системата" , да презаредиш батериите и с някой нов ник по сдържан и не манипулативен и настойнически да върнеш и смирено със старанието и уменията си придобити (тях няма как да си загубил) от стажа (вече скрит) да изтърбушиш няколко вече тригърби камили по нашите ширини!

        всичко това аз ли го написах - баси как съм си повярвал - заразно ще да е !
        Инта , татко Щрък ,пасти да яде....
        готов си за поет , лирик и епик ...
        Даже и име мога да ти дам за име на творчеството ти ....
        Възход и падение на спекуланта Монти.....
        Само че тази песен любовна я слушам от 2008 г от знайни и незнайни героИ с нови никове и нови въжделения...
        Времето се променя само Хъса и Желанието за отмъщение , реванш и победа остава........

        Ето и ти...
        500 думи какъв въздух под налягане/ продупчен варел съм / и нито думи към въпросите който зададох....
        А като пишеш за теб ,връзваш кипуси и създаваш Енигма
        Та Айде още 500 думи ама по същество:.за борсата и икономиката и полит.икономиката в близките 6 месеца... ...
        Аз си знам какъв Въздухар съм или пък не съм...
        Това е във времето дали съм познал движението или не........
        По коЙ мазол те настъпих пиле шарено....
        Last edited by Монти; 03.04.2017, 10:26.

        Коментар


        • http://dnes.dir.bg/news/makedonia-uj...bania-25543134 €1 млрд. чужди инвестиции в Албания за 2016 г.

          Как ли са го постигнали без ГОРАНОВ И БХ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            След последните 10 поста на празни приказки и витиевати фрази и постове на който и Лойола би ръкопляскал ,не разбрах........ ......

            Не разбрах тези двуцифрени качвания на енергоносители и вода ,добри ли са за икономиката и потребителите или не ...
            Излизането на десните от властта и влизането на патриотите ......добре ли са за икономиката и потребителите ....
            Това ще стимулира ли борсата нагорЕ или надолЕ и какво трябва да правим ние в следващите 6 месеца ....?
            Сантимента ще остане ли или ще си замине заедно с поредните излъгани надежди....?
            Ето това са въпросите ми?
            А не какво купувам аз и какво продавам.....
            минал съм през кризите през 1996 , 2000 ,2007/9 и сега ще я прескоча ако идва или няма да я прескоча ако е много голяма ,но това не е проблем на форума а личен моЙ проблем .....
            Та така....!
            Въпроса е нали ще ви трябва Големи пожелания за Успех!

            Монти , монтииии, това като го пишеш -а ? усещаш ли го? Много скоро лепеше етикети на "повярвали си " колеги!За мен си като прогърмян варел за мишена!Течеш отвсякъде , нищо не задържаш! Изгубил си не само ритъм и тренд на пазара. Най малко на теб ще е необходимо да се напомни, че тук не е лечебница, - попаднал си на най грешното място за състоянието ти! Ти бивш манипулаторе си въобразяваш , че някой споделя вълнения и болка тук;- тук ръфат до кокал - просто бизнес , особено както го и свързваш с политически пристрастия, само сродните души биха те забелязали, но и възползвали от последната ти жизнености опит и до там!
            -Мисля си , че трябва да охладиш "системата" , да презаредиш батериите и с някой нов ник по сдържан и не манипулативен и настойнически да върнеш и смирено със старанието и уменията си придобити (тях няма как да си загубил) от стажа (вече скрит) да изтърбушиш няколко вече тригърби камили по нашите ширини!

            всичко това аз ли го написах - баси как съм си повярвал - заразно ще да е !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Който има парно да му мисли...то увеличението от утре влиза май, така, че няма да се отрази чувствително.
              Няма да се къпем.....
              В момента на лирата е надуто така , че си изгорих ръката.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                За Горанов съм мнооого спектичен ,да не кажа отвратен....
                Човек на Пеевски и на олигархията да го сочиш пример за движение напред ,може само в движение напред на олигарсите...
                Като полуучат първите зимни сметки ,хората ще спрат всякакви харчове....ако не се оправят доходите...
                Минималната заплата не решава проблема тя изравнява категориите хора... на 700 лв основна заплата...
                Борсата е все още нещо като Пирамида за болшинството обикновени хора....
                Та тук се виждаме колко сме....
                До 30 активнии седмични търговци , до 70 месечни ,до 300 годишни...
                Това са дребните...
                Монти, Горанов е човекът, който направи балансиран бюджет и по този начин свали лихвените проценти по държавните ценни книжа на България до исторически минимуми. Това се предаде по веригата и сега можем да видим как Софарма Трейдинг се финансира на 1.8%. Това е първата и най-важната крачка за всяко правителство. Да намали лихвените нива за всички и да им даде възможност да растат, а не да ги заробват. В България имаме доста добри предприемачи и покрай увеливането на Криб виждаме как и силата им се увеличава, а с това и вероятността за изпълнението на исканията им.

                За теб от това се облагоделстват олигарсите, а за мен това помага на всички българи. Колкото по-ниски са лихвените проценти, толкова по-малки лихвени плащания за всеки икономически субект в тази държава. Отделно това намалява плащанията по дълга и увеличава възможните плащания по стратегически други цели за държавата.

                Има протест на 4 април за високите сметки за парното и тепърва ще видим как ще се развият нещата. Може би някъде по средата.

                Няма как борсата да не е пирамида за повечето хора ако няма стабилна правна основа, която да пази миноритарните акционери, но виждаме как се приемат наредби и сменят закони с идея лошите практики да не се повтарят, а добрите увеличат.

                Давам си сметка, че понякога оптимизма ми идва в повече, но това си е част от мен. В дискусии с инакомислещи си мисля, че успяваме да се доближим повече до реалността.
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Не са сега ,ще излезнат изравнителните сметки на парното...
                  Там каква сеч ще е в София..... годината е хем два пъти по студена ,хем увеличение на парното и топлата вода от 23 % .....
                  Който има парно да му мисли...то увеличението от утре влиза май, така, че няма да се отрази чувствително.

                  Коментар


                  • Ами да пада да пада - колко да пада? Къде хората да си слагат парите - всеки вече е с по 2-3 апартаменти за инвестиция....вече търсят друго.
                    Аз лично очаквам с интерес резултатите за март на Софарма и поканите за оса на групата и Хим.
                    Доста кеш ще влезе във ЕТФа от дивиденти и Лондон ако удари едно рамо само гледай!

                    Коментар


                    • HE

                      Коментар


                      • утре мечкино хоро ли ще играем?
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          Монти,
                          зимните сметки вече излязоха. Вече почват пролетните, т.е. по ниските, като цена.
                          Не са сега ,ще излезнат изравнителните сметки на парното...
                          Там каква сеч ще е в София..... годината е хем два пъти по студена ,хем увеличение на парното и топлата вода от 23 % .....

                          Коментар


                          • Извикайте Шиши , нека да накара Черешко да докара повече череши, а после Паметник на Горанов

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              За Горанов съм мнооого спектичен ,да не кажа отвратен....
                              Човек на Пеевски и на олигархията да го сочиш пример за движение напред ,може само в движение напред на олигарсите...
                              Като полуучат първите зимни сметки ,хората ще спрат всякакви харчове....ако не се оправят доходите...
                              Минималната заплата не решава проблема тя изравнява категориите хора... на 700 лв основна заплата...
                              Борсата е все още нещо като Пирамида за болшинството обикновени хора....
                              Та тук се виждаме колко сме....
                              До 30 активнии седмични търговци , до 70 месечни ,до 300 годишни...
                              Това са дребните...
                              Монти,
                              зимните сметки вече излязоха. Вече почват пролетните, т.е. по ниските, като цена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                Вярвам, че Влади Горанов е направил сметките точно и нетния ефект ще е добър за България. Увеличението на минималната заплата и пенсиите идва след увеличението на заплатите в частния сектор и това заедно с увеличението на цените на газта, водата и други ще доведе до увеличение на БВП, което е важно за ръста на борсата.

                                Хората виждайки как спестяванията им се топят на база покупателна способност ще започнат да инвестират, а дай Боже и да се научат да го правят добре, което е ключово за превръщането на България в развита държава.

                                Увеличението на инфлацията ще увеличи цените на активите защото при наличие на валутен борд това не може да стане през стойността на валутата. Както писах преди доста време, както бордът тежеше като воденичен камък при спада, така ще издуе платната при ръст и тук аз лично ще следя за влизането на чуждестранни инвестиции, които да потвърдят тези очаквания... няма да се учудя и през ЕТФ-а да влезе значителна част.

                                Горенаписаното ще минимизира ефекта за бюджета при увеличение на минималната заплата и пенсиите защото заради по-високите цени на стоки, услуги, заплати в бюджета ще има повече приходи и като цяло се надявам отново на балансиран бюджет, а защо не и на излишък този път. Това ще превърне Влади Горанов в основа фигура в новата история на България... мисля си, че го заслужава!
                                За Горанов съм мнооого спектичен ,да не кажа отвратен....
                                Човек на Пеевски и на олигархията да го сочиш пример за движение напред ,може само в движение напред на олигарсите...
                                Като полуучат първите зимни сметки ,хората ще спрат всякакви харчове....ако не се оправят доходите...
                                Минималната заплата не решава проблема тя изравнява категориите хора... на 700 лв основна заплата...
                                Борсата е все още нещо като Пирамида за болшинството обикновени хора....
                                Та тук се виждаме колко сме....
                                До 30 активнии седмични търговци , до 70 месечни ,до 300 годишни...
                                Това са дребните...

                                Коментар

                                Working...
                                X