IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • слънцето е силно, слагайте шапки
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Вярвам, че Влади Горанов е направил сметките точно и нетния ефект ще е добър за България. Увеличението на минималната заплата и пенсиите идва след увеличението на заплатите в частния сектор и това заедно с увеличението на цените на газта, водата и други ще доведе до увеличение на БВП, което е важно за ръста на борсата.

      Хората виждайки как спестяванията им се топят на база покупателна способност ще започнат да инвестират, а дай Боже и да се научат да го правят добре, което е ключово за превръщането на България в развита държава.

      Увеличението на инфлацията ще увеличи цените на активите защото при наличие на валутен борд това не може да стане през стойността на валутата. Както писах преди доста време, както бордът тежеше като воденичен камък при спада, така ще издуе платната при ръст и тук аз лично ще следя за влизането на чуждестранни инвестиции, които да потвърдят тези очаквания... няма да се учудя и през ЕТФ-а да влезе значителна част.

      Горенаписаното ще минимизира ефекта за бюджета при увеличение на минималната заплата и пенсиите защото заради по-високите цени на стоки, услуги, заплати в бюджета ще има повече приходи и като цяло се надявам отново на балансиран бюджет, а защо не и на излишък този път. Това ще превърне Влади Горанов в основа фигура в новата история на България... мисля си, че го заслужава!

      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Румънците това го направиха преди десетина години.Вдигнаха заплащането двойно ,но преди това оскъпиха разходите двойно.
        Бойко обеща 640 лв минимално заплащане ,което е с 40 % по -високо от сегашното и ето ти го механизмът да стане.
        Бойко обеща но нищо няма да направи, няма да си изкара мандата за трети път.

        Коментар


        • Колкото за спестяванията ако седят на влог ще се обезценят с 1/3 и нормално е всеки да потърси друга алтернатива
          имоти,стоки,акции.Нормално е да се засили инвестиционната активност с цел да си запазиш спестяванията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            След последните 10 поста на празни приказки и витиевати фрази и постове на който и Лойола би ръкопляскал ,не разбрах........ ......

            Не разбрах тези двуцифрени качвания на енергоносители и вода ,добри ли са за икономиката и потребителите или не ...
            Излизането на десните от властта и влизането на патриотите ......добре ли са за икономиката и потребителите ....
            Това ще стимулира ли борсата нагорЕ или надолЕ и какво трябва да правим ние в следващите 6 месеца ....?
            Сантимента ще остане ли или ще си замине заедно с поредните излъгани надежди....?
            Ето това са въпросите ми?
            А не какво купувам аз и какво продавам.....
            минал съм през кризите през 1996 , 2000 ,2007/9 и сега ще я прескоча ако идва или няма да я прескоча ако е много голяма ,но това не е проблем на форума а личен моЙ проблем .....
            Та така....!
            Въпроса е нали ще ви трябва Големи пожелания за Успех!
            Румънците това го направиха преди десетина години.Вдигнаха заплащането двойно ,но преди това оскъпиха разходите двойно.
            Бойко обеща 640 лв минимално заплащане ,което е с 40 % по -високо от сегашното и ето ти го механизмът да стане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Хората с ниски доходи са 70 % от работещите а пенсинерите са със средна заплата 314 лв... ....
              Наричат се работещи бедни....
              Много фирми ще фалират като падне потреблението и се качат енергоносителите и горивата.......
              повишаването на доходите го няма в този бюджет 2017 г.....
              Присъствах на едно заседание какво може да се направи по доходите ,ами почти нищо без издънки, ще трябва да легнат на тръмп за самолети и защитни пехотни машини до 2% ,полицай във всяко село много хубаво но всеки един киек носи разход от 3 бона на месец ....
              А само какво са Обещали на учители ,армия, лекари,полиция все значими но не производителни общности......
              А потреблението никакво го няма в момента , да не мислиш че като се качат цените на продуктите ,ще се увеличи....Това е Нон сенс....
              Това е бъдещето на страната....
              Не напразно онзи ден имаше на Неохим огромно количество акции/ близо 7 К/ продава ... Защо пада ХИМ ....,

              Не е препоръка...


              Вече не сме планова икономика и не е редно държавата да определя заплатите! Държавата ще увеличи минималната заплата и пенсиите но бизнеса е вече принуден да вдига заплатите - няма хора а икономиката расте стабилно! Местните феодали също ще вдигат защото няма хора които да им бачкат и евтино и качествено. Графиките говорят много а иначе да си приказваме на нас какво ни се струва няма смисъл.

              Факт е че сме много по зле дори от централна Европа но това е заради куп причини вътре в страната и най вече голяма корупция и безнаказаност.










              Коментар


              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                Монти обяснил съм ти черно на бяло защо дефлацията е по-лоша от инфлацията. Остави сухата теория. Ще ти кажа неща, които лично съм го виждал в практиката. Приятели с фирми, както и аз лично сме го изпитали. При дефлацията последните години, освен проблема, че потреблението се свива и ти падат продажбите, е другия проблем, че не можеш да си свиеш разходите със същите темпове. Основно перо в разходите на повечето фирми са заплати. Човек по принцип е устроен да мисли така, че не му пука колко изкарва фирмата, той заплатата си я има за даденост. Ако тръгнеш да намаляваш заплати, някои ще останат, но качествените кадри ще се разбягат. Наистина при инфлация, ако ръста на разходите ти изпреварва ръста на приходите ще страдаш. За съжаление това важи за доста хора в България, които имат ниски доходи. Сигурно инфлацията няма да е добре за тях, при положение, че си дават 100% от парите за режиини и храна. Обаче на борсата не търгуваме благото на народа. Това, което казвам, няма да го чуеш по площадите, защото който го изрече ще бъде замерян с яйца и домати или убит с камъни. Основното потребление на стоки и услуги идва от хората с пари както и от бизнеса и понякога благото на бизнеса не съвпада с благото на по-голямата част от народа, тоест бедната част, която за жалост в БГ е болшинство. Да се надяваме на чувствително повишаване на доходите, защото много хора наистина живеят с доста малко пари.
                Oпределено ниска инфлация около 1 % е по-добре от дефлация и особено ,ако успееят фирмите да я прехвърлят към консуматора без загуба на продажби.
                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                  Монти обяснил съм ти черно на бяло защо дефлацията е по-лоша от инфлацията. Остави сухата теория. Ще ти кажа неща, които лично съм го виждал в практиката. Приятели с фирми, както и аз лично сме го изпитали. При дефлацията последните години, освен проблема, че потреблението се свива и ти падат продажбите, е другия проблем, че не можеш да си свиеш разходите със същите темпове. Основно перо в разходите на повечето фирми са заплати. Човек по принцип е устроен да мисли така, че не му пука колко изкарва фирмата, той заплатата си я има за даденост. Ако тръгнеш да намаляваш заплати, някои ще останат, но качествените кадри ще се разбягат. Наистина при инфлация, ако ръста на разходите ти изпреварва ръста на приходите ще страдаш. За съжаление това важи за доста хора в България, които имат ниски доходи. Сигурно инфлацията няма да е добре за тях, при положение, че си дават 100% от парите за режиини и храна. Обаче на борсата не търгуваме благото на народа. Това, което казвам, няма да го чуеш по площадите, защото който го изрече ще бъде замерян с яйца и домати или убит с камъни. Основното потребление на стоки и услуги идва от хората с пари както и от бизнеса и понякога благото на бизнеса не съвпада с благото на по-голямата част от народа, тоест бедната част, която за жалост в БГ е болшинство. Да се надяваме на чувствително повишаване на доходите, защото много хора наистина живеят с доста малко пари.
                  Хората с ниски доходи са 70 % от работещите а пенсинерите са със средна заплата 314 лв... ....
                  Наричат се работещи бедни....
                  Много фирми ще фалират като падне потреблението и се качат енергоносителите и горивата.......
                  повишаването на доходите го няма в този бюджет 2017 г.....
                  Присъствах на едно заседание какво може да се направи по доходите ,ами почти нищо без издънки, ще трябва да легнат на тръмп за самолети и защитни пехотни машини до 2% ,полицай във всяко село много хубаво но всеки един киек носи разход от 3 бона на месец ....
                  А само какво са Обещали на учители ,армия, лекари,полиция все значими но не производителни общности......
                  А потреблението никакво го няма в момента , да не мислиш че като се качат цените на продуктите ,ще се увеличи....Това е Нон сенс....
                  Това е бъдещето на страната....
                  Не напразно онзи ден имаше на Неохим огромно количество акции/ близо 7 К/ продава ... Защо пада ХИМ ....,

                  Не е препоръка...



                  Коментар


                  • Монти обяснил съм ти черно на бяло защо дефлацията е по-лоша от инфлацията. Остави сухата теория. Ще ти кажа неща, които лично съм го виждал в практиката. Приятели с фирми, както и аз лично сме го изпитали. При дефлацията последните години, освен проблема, че потреблението се свива и ти падат продажбите, е другия проблем, че не можеш да си свиеш разходите със същите темпове. Основно перо в разходите на повечето фирми са заплати. Човек по принцип е устроен да мисли така, че не му пука колко изкарва фирмата, той заплатата си я има за даденост. Ако тръгнеш да намаляваш заплати, някои ще останат, но качествените кадри ще се разбягат. Наистина при инфлация, ако ръста на разходите ти изпреварва ръста на приходите ще страдаш. За съжаление това важи за доста хора в България, които имат ниски доходи. Сигурно инфлацията няма да е добре за тях, при положение, че си дават 100% от парите за режиини и храна. Обаче на борсата не търгуваме благото на народа. Това, което казвам, няма да го чуеш по площадите, защото който го изрече ще бъде замерян с яйца и домати или убит с камъни. Основното потребление на стоки и услуги идва от хората с пари както и от бизнеса и понякога благото на бизнеса не съвпада с благото на по-голямата част от народа, тоест бедната част, която за жалост в БГ е болшинство. Да се надяваме на чувствително повишаване на доходите, защото много хора наистина живеят с доста малко пари.
                    Last edited by johny-bravo; 02.04.2017, 13:09.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Предстои чувствително повишение на пенсии и заплати както искат патриотите иначе няма коалиция и правителство.
                      След последните 10 поста на празни приказки и витиевати фрази и постове на който и Лойола би ръкопляскал ,не разбрах........ ......

                      Не разбрах тези двуцифрени качвания на енергоносители и вода ,добри ли са за икономиката и потребителите или не ...
                      Излизането на десните от властта и влизането на патриотите ......добре ли са за икономиката и потребителите ....
                      Това ще стимулира ли борсата нагорЕ или надолЕ и какво трябва да правим ние в следващите 6 месеца ....?
                      Сантимента ще остане ли или ще си замине заедно с поредните излъгани надежди....?
                      Ето това са въпросите ми?
                      А не какво купувам аз и какво продавам.....
                      минал съм през кризите през 1996 , 2000 ,2007/9 и сега ще я прескоча ако идва или няма да я прескоча ако е много голяма ,но това не е проблем на форума а личен моЙ проблем .....
                      Та така....!
                      Въпроса е нали ще ви трябва Големи пожелания за Успех!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Монти, обикновенно очакванията ни се различават доста. Преди няколко дни си мислех, че е време да се поспрем малко за около месец и после пак нагоре. Анкетите на Бигбеар сочеха доста по-голям оптимизъм от моя, почти нерационален. Има някаква неяснота около изборите и таман да се разреши и то дошли отчетите. Защо да не изчакаме още седмица две и да ги видим. Та точно тогава ти прогнозира обратна на моята схема. Очакваше ръст до края на май и после спад. Понеже аз бях за тегав април и много добра година след май се бях успокоил. Сега сменяш тактиката и идваш на моята схема от преди седмица. Обаче ти липсва каквато и да било обосновка. Бъркаш желаното с действителността. Човек като те чете стига до идеята, че сякаш и този път няма да има сериозна корекция, макар че за първи път от месеци имаше някаква възможност. В общи линии ако декларираш че си се разпродал ще се успокоя. Като написа преди няколко дни че си накупил акции за 15 бона и ми се изправи косата. Забелязал съм те колко добре се справяш в рейндж с малки обеми. Но изтърваш тренда. Когато излезе от рейндж и влезе във възходящ тренд продаваш и изтърваш движението нагоре. Когато тренда свърши влизаш и ако пазара се счупи стискаш здраво по пътя надолу. Та съдейки по писанията ти от последните два дни плахите възможности за лека корекция вероятно няма да се развият. Ще изчакаме и ще видим какво ще стане. Много ми е интетесно дали вербалните ти усилия да счупиш сентимента ще дадат резултат. В общи линии с Киро полагате старание. От една срана сте вие и вероятно намалял кеш в ритейла. От друга страна са входящите парични потоци в ДФ инвестиращи в България и дивидентите след юни месец. Та в общи линии за мен за да расте борсата е необходимо да има две неща. Това е кеш и желание за покупки. Гледам мача с интерес. Успешна търговия. Да не забравя да кажа, че имам акции търгуващи се на БФБ.
                        Какъв е потенциала за ръст на БВП на глава в този бичи икономически цикъл? Да вземем за сравнение движението при Словакия. Не взимам в предвид БВП по покупателна способност за да видим реалните икономики. Ние сме в момента там където Словакия е била при падането на берлинската стена Направо не е за вярване колко сме назад дори спрямо Централна Европа. Трябва ни един силен цикъл с годишен ръст от поне 5% та малко от малко да ги доближим. Средната заплата е около 1000 евро в Словакия при около 500 евро в България.

                        От една страна ме е направо срам когато видя тези числа, но от друга за БФБ трябва да има сериозни ръстове в идните години







                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Предстои чувствително повишение на пенсии и заплати както искат патриотите иначе няма коалиция и правителство.
                          Това в черното след избори, в началото на мандара?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Какво стана с най бедната страна в Европа.....
                            ще влезем в конкуренцията и за Африка ли....
                            Предстои чувствително повишение на пенсии и заплати както искат патриотите иначе няма коалиция и правителство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Също и за мен това качване на парното и топлата вода със 30 процента , а пък студената с 18 % е идеална и е много добра новина,а за бензина и дизела е като десерт качването с 10%...
                              А ако цените останат същите защото намалява покупателната способност а изделията се качат с 25 %....а ?
                              Няма рецепта за успех. Обаче със сигурност повишаването на цените и инфлация, естествено в разумни граници е по добре от дефлация. Естествено, ако бизнесът ти е супер зависим от нещо, което поскъпва много и ти не можеш да го компенсираш с по-високи цени на твоя продукт, това ще ти свие маржа. Ама в повечето случаи, умерената инфлация е добре за бизнеса. При нас, голяма част от разходите, освен заплатите, са ток и гориво, но със сигурност най-големия проблем, който имахме последните години са падащите цени. Един от най-важните позитиви на инфлацията са, че стимулира потреблението. Един лев е по-скъп днес отколкото утре. При дефлация е точно обратното. Всеки си казва ще изчакам с покупката, защото утре ще го купя по-евтино. Затова се трупат тези пари по банките. А голямата консумация на стоки и услуги идва от хората с парите, тези които трупат в банките, не от тези, които не могат да си платят парното. Грубо звучи, но това са фактите. Бедните хора, инфлация или дефлация, няма значение, си дават всички пари за стоки от първа необходимост.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Цената на активите каквото и да говорим тряб
                                ва да се повиши и да догони темпа на инфлация.Потребителите ще загубят ,но
                                бизнеса и държавата печели от поскъпването, по добре е от дефлация и стагнация.
                                Какво стана с най бедната страна в Европа.....
                                ще влезем в конкуренцията и за Африка ли....

                                Коментар

                                Working...
                                X