IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 4dddd-Не знам колко добре живеете в Бг ,но на мен всеки изминал месец ми се налага да пращам пари на родителите ми.
    С всеки изминал месец ,все повече и повече основно за лекарства и месечните разходи за ток и вода
    Та би ли обяснил ,как така живеят по добре за храна и здравеопазване изобщо да не говорим ,че тук цените са в пъти по евтини ,като пример краставици-0,35. ,домати-0,69- цента .
    Та иди в някой по малък град и обясни на хората ,че живеят по хубаво....
    Last edited by lobos; 02.02.2019, 15:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      . Деливъриджа в България свърши. От нетен дълг на икономиката в размер на 59 процента от БВП през 2009 г. сега имаме нетни вземания от 6 процента. Това е колосален деливъридж, който не вярвам да е постигнат от друга страна в света за периода. Аз съм потресен, че изобщо е възможно това да се случи без икономика да влезе в депресия. Наистина никога в историята си българската икономика не е била в по-добро състояние. Никога хората не са живели по-добре и не са били по-недоволние.
      много вярно

      Коментар


      • https://www.youtube.com/watch?v=_gHiQg3HbnY

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Ми нали заради тях е цялото упражнение, не се коси, няма се стискат....
          Май заради тях е цялата политическа тупурдия в момента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Frosty, сега сравни и бюджетните дефицити на двете държави. Единствената причина за по-ниският растеж в България е излишно консервативната бюджетна политика. Все едно управляват Германия и планират за 30 години напред. Ама не сме Германия. Твърде рано беше за излишъци. Можеха да се налеят в инфраструктурата на северна България. Хемус можеше вече да е готов. Но спекуланта е интересно същество. Той иска едновременно да има изпреварващ растеж и девливъридж. Иска когато частният сектор си прави деливъриджа държавата също да го прави, но вместо да се получи депресия очаква изпреварващ ръст, но както и да е. Деливъриджа в България свърши. От нетен дълг на икономиката в размер на 59 процента от БВП през 2009 г. сега имаме нетни вземания от 6 процента. Това е колосален деливъридж, който не вярвам да е постигнат от друга страна в света за периода. Аз съм потресен, че изобщо е възможно това да се случи без икономика да влезе в депресия. Наистина никога в историята си българската икономика не е била в по-добро състояние. Никога хората не са живели по-добре и не са били по-недоволни. Предполагам сега политическите тролове ще ме оплюят, но аз съм свикнал с тях. Айде лека и доходна. Аз продължавам да се питам дали не е време за алчност. Успех в търговията, на тези които търгуват. На тези които хейтят им пожелавам приятно писане.
            Я, това съм го пропуснал.
            Браво бе, 4Д, тук сме на едно мнение с теб, особено в частта с мрънкането на добре живеещите българи - казвам го без капка ирония и наистина го мисля. И всичко това постигнато въпреки ултра малоумията на герП, Невдянков (тоя кава чума беше за бизнеса), Царя-Слънце БХ и Неговия пророк Цвъ. Цвъ.

            За алчност обаче е рано, доооста рано, а за оптимизъм - аз съм умерен оптимист, и то не заради друго, а защото съм се находил и нагледал на Южна Европа, която е в пъти по-мързелива, неработеща и чакаща на социални помощи от центъра. Единствено е по-предприемчива в сферата на туризма и прочутото промотиране на зехтин, сирене Фета (как ни откраднаха сиренето, мамка им и маляки) и макарони. Та щом те могат и дори обявяват минимална заплата от 650 евро, що ние да не можем - все някога ще настигнем маляките, от които почти винаги сме били по-богати в последните 150 години.

            просто трябва да се сменят Тиквите и Рапоните, нататък е лесно. А кой - имам мнение, но не искам да обръщам темата на клоаката "Политика". Виж дали ще можем да сменим Тиквите, Компироподобните учительници, разните там Мамин Тотьовци, Портниси и други подобни - искрено се надявам, макар и много да не го вярвам!

            Поздравления за мнението още веднъж!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Frosty, сега сравни и бюджетните дефицити на двете държави. Единствената причина за по-ниският растеж в България е излишно консервативната бюджетна политика. Все едно управляват Германия и планират за 30 години напред. Ама не сме Германия. Твърде рано беше за излишъци. Можеха да се налеят в инфраструктурата на северна България. Хемус можеше вече да е готов. Но спекуланта е интересно същество. Той иска едновременно да има изпреварващ растеж и девливъридж. Иска когато частният сектор си прави деливъриджа държавата също да го прави, но вместо да се получи депресия очаква изпреварващ ръст, но както и да е. Деливъриджа в България свърши. От нетен дълг на икономиката в размер на 59 процента от БВП през 2009 г. сега имаме нетни вземания от 6 процента. Това е колосален деливъридж, който не вярвам да е постигнат от друга страна в света за периода. Аз съм потресен, че изобщо е възможно това да се случи без икономика да влезе в депресия. Наистина никога в историята си българската икономика не е била в по-добро състояние. Никога хората не са живели по-добре и не са били по-недоволни. Предполагам сега политическите тролове ще ме оплюят, но аз съм свикнал с тях. Айде лека и доходна. Аз продължавам да се питам дали не е време за алчност. Успех в търговията, на тези които търгуват. На тези които хейтят им пожелавам приятно писане.
              Нямам идея кои спекуланти или инвеститори визираш че искат да има деливъридж в нашето положение. Аз лично от години споделям че за мен това е пълна глупост на фона на това което се случва около нас и по света. Най големият ни проблем е демографията и докато богатите страни разбират добре играта и привличат умните и амбициозните ние сме 'дисциплинирани' но само на хартия След известно време ще направят нова световна система и дълговете ще намалеят а ще остане това което е изградено - пътища, летища, метро, заводи, земеделие, туризъм, ИТ и също много важно хората.

              За това дали е време за поемане на риск на БФБ, мисля че за умерен риск да но чак за алчност Общо взето малките изчакват големите да покажат посоката и докато големите се крият няма как да мръднем много.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Ще препрочитаме Айн Ранд, че ще имаме доста свободно време
                Не такива книжки ще отидат на клада. А свободното време ще си намери кой да ни го уплътни.
                Last edited by Todor Sabev; 01.02.2019, 15:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  ...А щом се приеме еврото ще се окаже, че имаме и резерви, които не е необходимо да се стискат
                  Ми нали заради тях е цялото упражнение, не се коси, няма се стискат....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Интересно при тези нива на глобалните дългове на глобално ниво започне по -сериозен деливъридж , кво ще чиним тука.
                    Ще препрочитаме Айн Ранд, че ще имаме доста свободно време

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Kubrat, той растежа и сега е на много здрави основи. След финансовата криза имаме деливъридж около 65 процента от БВП или средно около 6 процента от БВП годишно. Въпреки деливъриджа имаме растеж. Тоест реално в случай, че спрем да трупаме резерви растежа ще е много по изпреварващ спрямо другите държави в региона. Но дори и да продължим да трупаме резерви това потвърждава, че България е станала много по-богата държава. За съжаление някои хора толкова много мразят България, че всичко хубаво което се случва тук го възприемат като лична обида спрямо тях.
                      Интересно при тези нива на глобалните дългове като започне по -сериозен деливъридж , кво ще чиним тука.
                      Last edited by Todor Sabev; 01.02.2019, 18:35.

                      Коментар


                      • https://www.economic.bg/bg/news/10/b...UFkCuNYRpuvdSM

                        Коментар


                        • Но дори и да продължим да трупаме резерви това потвърждава, че България е станала много по-богата държава.

                          Пенсионерка открадна хранителни продукти от магазин в Благоевград.
                          ОТ МВР заявиха, че била заловена.
                          Със заповед за задържане, до 24 часа, в ареста е Л. Я., на 74 г. от Благоевград, съобщиха от полицията, пишат от Dnes.bg


                          БРАВО ДРУГАРИ КОМУНИСТИ..





                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Но дори и да продължим да трупаме резерви това потвърждава, че България е станала много по-богата държава.800 000 работещи са под прага на бедността..



                            800 000 работещи са под прага на бедността


                            http://www.gramofona.com/bylgaria-ob...a-na-bednostta


                            БРАВО ДРУГАРИ КОМУНИСТИ..


                            https://www.dnes.bg/notifikacii/2019...ata-650.400893

                            Това май беше Фалиралата Гърция....

                            А това с 200 лв пенсия ,ако зависеше от мен всички депутати от ГЕРБ и Тиквата и Онзи страдащият от земетресения да бъдат пенсионирани с нея...

                            Коментар


                            • Но дори и да продължим да трупаме резерви това потвърждава, че България е станала много по-богата държава.800 000 работещи са под прага на бедността..



                              800 000 работещи са под прага на бедността


                              http://www.gramofona.com/bylgaria-ob...a-na-bednostta


                              БРАВО ДРУГАРИ КОМУНИСТИ..


                              Коментар


                              • https://dariknews.bg/novini/obshtest...heniia-2019418 Евростат: Около 2,5 милиона българи живеят в тежки материални лишения

                                Изобщо както и да го четеш все ТИ ГОВОРИ ЗА ГОЛЕМИ УСПЕХИ И СТАБИЛНО УПРАВЛЕНИЕ..

                                Коментар

                                Working...
                                X