IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    Ей това като дойдат почивните дни и ушити те в папири се чудят кви фантазии да напишат
    Хахахаха! Ама са забавни нали??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Ще следим за нови постъпления в ETF-а на Експат, започне ли ново записване на дялове ясно на къде отиваме. При силни резултати на компаниите и ръст на запад ще видим обръщане на трендът който ще се засили при покана за чакалнята на еврозоната. Очакванията са за покана за чакалнята тази зима но ще видим с времето как ще се разиграе сценария.


      Ей това като дойдат почивните дни и ушити те в папири се чудят кви фантазии да напишат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Ще следим за нови постъпления в ETF-а на Експат, започне ли ново записване на дялове ясно на къде отиваме. При силни резултати на компаниите и ръст на запад ще видим обръщане на трендът който ще се засили при покана за чакалнята на еврозоната. Очакванията са за покана за чакалнята тази зима но ще видим с времето как ще се разиграе сценария.


        Мда продъжават да се борят и за лесен достъп до други пазари...
        Фондовете на Експат могат вече да се държат от клиентите на швейцарския депозитар SIX SIS и унгарския депозитар Keler

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

          Преди 7 години, август месец, имаше един подобен (и дори по-подробен, по дружества) анализ на Експат. Онзи анализ тогава бе една от причините да обърна поглед към БФБ. Тогава позна, но сега не съм много сигурен...
          Аз също започнах на БФБ през краят на 2012 но не знаех за тяхният анализ. Компаниите се търгуваха на брутално ниски нива и беше въпрос на време нещо да задвижи пазарът. От тогава имаме две силни бичи вълни и два много подобни двугодишни периода на спад и дълго стържене по дъното. Дали Експат са задвижили пазарът с тяхният анализ през 2012-та не знам, но за бичи пазарът през 2016 ETF-a беше основната причина. Няма да се учудя ако при следващото бичи рали пак те са замесени.

          В момента пазарът ясно показва че стържем дъното и че участниците не искат да продават на по ниски нива. Въпрос на време е пак да се събудят биковете и да видим колко тясен е входът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

            Отново ще познае със сигурност никито има сигурно политическо вътрешарско инфо кога точно влизаме в чакалнята от там ни повишават рейтинга на трипати AAA от там чуждите фондове имат право да вкарат милиони в неговият ЕТФ Мисля че не случайно в бил на ЕООД шоу миналата седмица ИЗ хубавата Европа някой да разбере каде точно и не случайно статия в инвестора тази седмица....
            има една група която държи 70% от бфб и вече две години чака да купува и като бонус

            чез до шест месеца ще видим обратно изкупуване
            хика мажо я купува
            доверие Донев купува здраво
            софарма пак. Той
            сирма обратно изкупуване
            стара планина обратно изкупуване
            атера мълчаливо купуване
            пиб е здраво подпрян от пфбк

            общо взето доста от мажоритарите не спят

            ръста е сигурен
            въпроса е кой ще превари парите нови и свежи на експат варненци и чужденци...
            хайде стига съм ви давал жокери
            Ще следим за нови постъпления в ETF-а на Експат, започне ли ново записване на дялове ясно на къде отиваме. При силни резултати на компаниите и ръст на запад ще видим обръщане на трендът който ще се засили при покана за чакалнята на еврозоната. Очакванията са за покана за чакалнята тази зима но ще видим с времето как ще се разиграе сценария.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

              Преди 7 години, август месец, имаше един подобен (и дори по-подробен, по дружества) анализ на Експат. Онзи анализ тогава бе една от причините да обърна поглед към БФБ. Тогава позна, но сега не съм много сигурен...
              Отново ще познае със сигурност никито има сигурно политическо вътрешарско инфо кога точно влизаме в чакалнята от там ни повишават рейтинга на трипати AAA от там чуждите фондове имат право да вкарат милиони в неговият ЕТФ Мисля че не случайно в бил на ЕООД шоу миналата седмица ИЗ хубавата Европа някой да разбере каде точно и не случайно статия в инвестора тази седмица....
              има една група която държи 70% от бфб и вече две години чака да купува и като бонус

              чез до шест месеца ще видим обратно изкупуване
              хика мажо я купува
              доверие Донев купува здраво
              софарма пак. Той
              сирма обратно изкупуване
              стара планина обратно изкупуване
              атера мълчаливо купуване
              пиб е здраво подпрян от пфбк

              общо взето доста от мажоритарите не спят

              ръста е сигурен
              въпроса е кой ще превари парите нови и свежи на експат варненци и чужденци...
              хайде стига съм ви давал жокери

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Мисля че прогнозата на Ники Василев ще се се сбъдне
                С тия отрицателни проценти, които ЕЦБ ги наби, еврото ще се обезценява тепърва и това ще отблъсне инвеститорите от европейската валута. За бфб-то да не говорим - лев привързан към евро(без възможност за маневриране), лоша комбинация. Докато в западна Европа пак ще се радват на евтините пари и на ползите от новите количествени улеснения, България за пореден ще обере негативите на еврото, а няма да може да се възползва от позитивите, тъй като благодарение на корумпетата от герп е осъдена навеки да остане извън "европейският клуб на богатите"(еврозоната). Няма да се изненадам, ако Боко пак тръгне да тегли нови заеми.
                Слава Богу, че успях да превалутирам голяма част от авоарите си още преди решението за понижение на лихвите и сега съм на добър плюс.

                С тази разкрачена поза, която е заела в момента - с единия крак в евросъюза, а с другия крак извън, България само обира негативите на еврото и от противоречивата политика на ЕЦБ, а не може да се възползва от позитивите.
                Last edited by Frosty; 14.09.2019, 11:07.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                  Мисля че прогнозата на Ники Василев ще се се сбъдне
                  Преди 7 години, август месец, имаше един подобен (и дори по-подробен, по дружества) анализ на Експат. Онзи анализ тогава бе една от причините да обърна поглед към БФБ. Тогава позна, но сега не съм много сигурен...
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                    Мисля че прогнозата на Ники Василев ще се се сбъдне
                    Дано, малко ще са разсърдените ...
                    чичо О взе да побутва, Хика-та казваш изкупуват, Велев ще подкреи Планината, Сирмата и те май връщат кеш към пазара, дано скоро има новини и около ЧЕЗ и ЕРМ2...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                      Мисля че прогнозата на Ники Василев ще се се сбъдне
                      Да може би след 5-6 години

                      Коментар


                      • Мисля че прогнозата на Ники Василев ще се се сбъдне

                        Коментар


                        • "Затъваме бавно - неусетно почти" - пееше навремето Карак(д)очева

                          На 25.09. Сърбия подписва с Евразийския съюз (който според глупаците е копие на СССР) и практически духва под опашката есЪ.В тва време ние дремем на празна ясла и не се светкаме,че сърбите ни го втъкват два ката за еврозоната защото внасят "икономическа нестабилност в региона" - а това е термин който западните ни партньоре много обичат и с радост ще отрежат и дребните мераци които само на думи имаме....

                          Графика за 5 години на сърбите и на нас - разминаваме се кат електричка с конска каруца:

                          https://www.bloomberg.com/quote/BELEXLIN:IND

                          https://www.bloomberg.com/quote/SOFIX:IND

                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • и след като това златото са истинските пари а не някакви си напечатани хартишки от централните банки, един скок на златото ще качи цената на борсово търгуваните дружества.Въпреки ,че някой ще ме оплюят ,но аз очаквам
                            скоро златото да мине 5000 долара.
                            Last edited by Grosss; 13.09.2019, 18:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                              Нека първо се оцапа бфб добре.
                              преди години нашта борсичка последва цената на златото,най-голямото поскъпване беше когато златото скочи от 250 на 1800 долара.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                4Д, наистина набързо, че съм на една дегустация след малко (да се поизхвърля и аз, нали съм хвалипръцко) - всичко, което си написал, е много хубаво, но е основно wishful thinking. Нямаше да отговоря, ако не бяха лафовете за еВаната - но хайде, нямая да влизам в нападки, колкото и да ми е в стила. Винаги може да се намери нещо, за което да се захване човек - за там си имам ясно и точно мнение, проклел съм ги и както виждаш, бизнесът им "лети", хеле пък ако не беше врътката в последния момент на Евереста със Суфлекса (както влезе неморално, така и изхвърли други, пак неморално, за сметка на неговата фирмичка - не казвам незаконно, нали, да се отчете). Все едно, там съм зачеркнал всичко с големия фулмастер!

                                Основното, което пропускате, г-н 4Д, е, че мъжко дупе веднъж се лъже - чували сте го този лаф, нали. Е, на някои може и да им харесва, но на други, като мен, им стуга по веднъж. Затова и няма вяра, г-н 4Д, а не защото някои мистериозен марсианец е зомбирал обществото ни и то е станало масово хейтърско. Мога да ви върна и в историята, която познавам отлично, за да ви покажа множество примери, поради които един народ като нашия е станал нихилистичен - оня свещен порив за обединението на българите от Мизия, Тракия и Македония роди недоносчето Стамболийски (срам, чче имаме булевард в центъра на столицата ни), уникалното бригадирско движение пък роди неодоносчетата през 80-те, милионния митинг на СДС през 1990 доведе крадлив Дедо и Юрдечка Пъдпъдъкова - те така, от инат, от отчаяние, но липса на късмет, от излъгани надежди.

                                Кажете ми, 4Д, онези българи през 1912-13 и 1915-18, които мряха в окопите с името на България на уста, които се срамуваха, ако не ги вземат в армията и се пишеха доброволци, те какви бяха - тъпаци, които не са си направили сметките ли? Кажете, може пък да са били с лоша нагласа или пък да не са копали окопите по фън шуй - знам ли?

                                Много неща могат да се напишат и аз съм съгласен, че преди да видиш сламката в окото на другия, е добре да видиш гредата в собственото си око, както казва поговорката, но и само с wishful thinking и Дайте да дадем не става. Твърде много излъгани надежди и прекършени полети имаме не само в историята си като народ, но и като "инвестори" на БФБ, за да го знаем. Затова и Ви казах, че мъжко дупе веднъж се лъже. Останалото е история...

                                лека вечер и хубав уикенд от мен, както и много успехи на БФБ!
                                думи думи ... понякога и суми
                                Абе ако недай Боже стане някакъв конфликт и се стигне до мобилизация нямаш ли съмнението, че ще си от първите, които ще се скътаят и дезертират, а ? шльоковска работа. Аре По-малко плямпай, и повече работи за добруването на отечеството. А? И я четеш таз история като дяволът евангелие, ама така е из демократичните времена, ебаси пича съм напет и историята знам най-най-напред
                                Last edited by mecka_stryvnica; 13.09.2019, 18:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X