IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stormbringer Разгледай мнение

    И аз се изненадах от класацията.
    Считам, че критериите на Блумберг са обективни, затова го постнах.
    Но са твърде ограничени поради изискването да се поддават на измерване. Но предприемачите имат по-широк набор от изисквания. Понякога икономически ирационални. Например, дали жените са хубави и по-важното, достъпни. Разни хора, разни идеали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Ами, то зависи от критериите.
      И аз се изненадах от класацията.
      Считам, че критериите на Блумберг са обективни, затова го постнах.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Stormbringer Разгледай мнение
        https://www.bloomberg.com/graphics/g...risk-briefing/

        Интересно, Блумбърг ни включват в страните с нисък инвестиционен риск
        За сравнение Румъния е в следващата група, Турция - в по-следващата...
        Ами, то зависи от критериите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          Абе къде са биковете?
          Какви бикове, то няма никой.

          Коментар


          • Абе къде са биковете?
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • https://www.bloomberg.com/graphics/g...risk-briefing/

              Интересно, Блумбърг ни включват в страните с нисък инвестиционен риск
              За сравнение Румъния е в следващата група, Турция - в по-следващата...

              Коментар


              • Не е по темата но понеже се надявам на бърз и кратък отговор да не пускам нова такава .

                Някой знае ли да има такава платформа на която можеш да зададеш поръчка "Стой на върха/дъното" до определена граница разбира се. И платформата автоматично да мести поръчката нагоре/надолу при купува/продава съответно?
                Преди време аз си бях направил нещо подобно (и мнго дървено, за лично ползване) базирано на заявките от Кобос-а, но го загубих много отдавна.

                Коментар


                • Както казваше един авер"Първо пари трябват и после акъл".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                    Някой май е продал с надежда за по-ниски цени.
                    Продал,ама тези които трябва да продадат още много имат и не са продали.Така че дишайте дълбоко и спокойно,пийте си виното и си
                    яжте пуканките.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      А 2014-2015 с колко спаднаха приходите и печалбите на компаниите че на някой цените върнаха с по 50-60% !?
                      Ако знаеш само в тази връзка колко пъти съм се канил да пиша и все не го правя, понеже пиша прекалено обемно. Само че мислех да го пиша за балона есента на 2007 г и спадовете 2008, 2009 г и т.н., понеже тогава беше още по-крещящо всичко. Спадовете на цените на акциите тогава от върха им адекватни ли бяха на спадовете в резултатите на всички компании. Да, при някои отчетите вероятно са били брутално лоши (не твърдя, че ги помня в детайли). Но като цяло какво се случи. Спадът на акциите на компаниите като процент пропорционален ли беше на по-лоши отчети? Това не значи да не следим отчетите, напротив, те са важни за преценката на дадена компания – за един повече, за друг по-малко. Но за движението на един пазар има различни причини и понякога отпадането на някакви пречки, които дълго са натискали цените надолу, е условие за поскъпване, ако някакви пречки отпадат. За мен освен отчетите, значение също имат бизнесцикълът в местен и глобален план, политическите реалности по света и у нас, сентимента на участниците го следя много сериозно и още куп неща. Акциите се движат нагоре надолу, надуват се балони, пукат се и се чудя дори когато опитни уж форумци по други теми се чудят защо нещо било поскъпнало с еди колко си. Това е аналогична грешка на тези, които не схванаха балона 2007 г и дълго време се чудеха защо компаниите падат с чак толкова много и кой е виновен. Ами човешката глупост обикновено е виновна за всичко. Може би аз греша, не твърдя, че съм имунизиран от глупост, имам си я в изобилие.

                      Не знам какво предстои на пазара ни като посока. Не твърдя скъпи или евтини са акциите ни. Поправете ме ако бъркам, аз често напомням, че съм лаик. Притежавам акции на БФБ. Възможно е разсъжденията ми да са погрешни. Пиша, за да бъда поправян, а не като човек, считащ, че всичко му е ясно. Препоръки нямам никакви.
                      Last edited by Татко Щърк; 20.01.2017, 11:54.
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • то бивш комунист,бивш наркоман и бивш спекулант няма
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                        Коментар


                        • Някой май е продал с надежда за по-ниски цени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                            Всички се радваме, че акциите се качват, но оправдано ли е такова поскъпване? Има акции които поскъпнаха 50-100% само за няколко месеца. Колко още искате да поскъпнат? Какво стои зад този ръст? Според мен само очаквания. А къде е фундамента? С колко трябва да се увеличат продажбите и печалбите на тези дружества, за да оправдаят ръста на акциите си?

                            Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
                            А 2014-2015 с колко спаднаха приходите и печалбите на компаниите че на някой цените върнаха с по 50-60% !?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              Всички се радваме, че акциите се качват, но оправдано ли е такова поскъпване? Има акции които поскъпнаха 50-100% само за няколко месеца. Колко още искате да поскъпнат? Какво стои зад този ръст? Според мен само очаквания. А къде е фундамента? С колко трябва да се увеличат продажбите и печалбите на тези дружества, за да оправдаят ръста на акциите си?

                              Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
                              Не мислиш ли, че цените бяха паднали под фундамента. Спекула на едро, психология на отдръпване и изчакване и несигурна политобстановка предизвикват гмурване в дълбокото. Златно време за дребния спекулант да дочака и той едни 50-100 %.

                              Коментар


                              • Всички се радваме, че акциите се качват, но оправдано ли е такова поскъпване? Има акции които поскъпнаха 50-100% само за няколко месеца. Колко още искате да поскъпнат? Какво стои зад този ръст? Според мен само очаквания. А къде е фундамента? С колко трябва да се увеличат продажбите и печалбите на тези дружества, за да оправдаят ръста на акциите си? Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
                                винаги става интересно, когато някой се кашира и се започне с лафовете от типа "айде време е"))) Няма лошо разбира се, но едно по едно))) по първа точка - Кои са тези които са поскъпнали с по 50 и 100%
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X