IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    В графата "високо доверие" са дадени 2 гласа за ЦКБ и 1 за Хим, общата оценка, която публикува BigBear е на база средно претеглено от всички гласували, не само тези, които са дали 5 точки и го калкулирах, както смятам, че и той прави крайната оценка, ако греша, нека ме поправи. Не гледай само последната графа, а всички, така е по - представителна извадката, защото в колконка 1 са три гласа, а в другите общо близо 90. Скоро ще затвори анкетата и ще видим крайните резултати, които може би ще останат близки.
    ти посочи високото доверие, а сега имало само 3 гласа

    ок ................. тогава да сравним там където има най-много гласове

    "имам известно недоверие" --- 11 срещу 19 гласа

    чакам да ми обясниш същото ................. защо се губят 8 гласа (около 40%) разлика които иценят едни и същи мажоритари по различен начин?

    Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    Блатото, наречено политика, не коментирам.
    недей коментира политиката .................. коментирай как:

    "по - голямото доверие в банката сигурно се дължи на по - строгите регулации в банковия сектор, които явно вдъхват по - голяма сигурност."

    при положение, че на практика регулациите не се спазват на тази територия наречена България

    а, сега, де...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • polki и k.o.

      Тази анкета за доверието в мажоритарните собственици обикновено събира към стотина гласа и тогава я затварям. Много би ми се искало да са примерно хиляда, за да са статистически по-значими данните, но това е положението... До голяма степен колко ще се попълва зависи дали се намира във видимата част на темата за оптимизма или моята тема и то най-вече в първите 5 - 6 най- горни поста. Благодарен съм на всеки, които цитира анкетите и ги качва най - отгоре.
      Принципно гледам и публикувам средната притеглена величина, както казва k.o.. Обикновено на тази анкета в междинните данни я настройвам да ги публикува директно, но този път някой беше много бърз и я попълни преди да ги настроя и вече не ми даваше да покажа средните величини.

      На другите въпроси - напълно е възможно да има поне един от всички попълвали анкетата които да не са наясно, че двете компании имат един собственик. Друга възможност е реално някой да дава отговор не за доверието в мажоритарните собственици, а в мениджърите на дружеството, за което се гласува. Трети вариант е - сантиментът към компанията да надделява над смисъла на въпроса.
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        високо доверие - 4,65% срещу 2,27%

        два пъти по-високо доверие при банката, а ти превърна числата в коефиценти за да докажеш, че 100-те% разлика всъщност са 10%
        В графата "високо доверие" са дадени 2 гласа за ЦКБ и 1 за Хим, общата оценка, която публикува BigBear е на база средно претеглено от всички гласували, не само тези, които са дали 5 точки и го калкулирах, както смятам, че и той прави крайната оценка, ако греша, нека ме поправи. Не гледай само последната графа, а всички, така е по - представителна извадката, защото в колконка 1 са три гласа, а в другите общо близо 90. Скоро ще затвори анкетата и ще видим крайните резултати, които може би ще останат близки.

        Блатото, наречено политика, не коментирам.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Ако смяташ да сменяш коня след като виждаш ,че едното е силно надценено,а другото подценено помисли каква тактика би избрал
          и ще си отговориш сам на въпроса.
          Забелязвам разни неща и ако се опираме на тая логика би следвало при рокадото което ми предлагаш да изляза с над 100 % обща доходност от мама и кака обаче честно да ти кажа предпочитам младото,защото със стари брантии нов клуб за отпускащи масажи не ми се прави Нали казах че имам едни съмнения и искам да поогледам нещата преди да съм решил каквото и да е

          Коментар


          • Макар и не пряко за "оптимизъм", а по повод на "Химимпорт".

            Имате ли представа, дали някои ИП или друг консултант е правил досега анализ на цялостната дейност на "Химимпорт", каквито анализи за някои дружества са правили от Елана Трейдинг?

            И една реплика - наричате го "Флагман", то си е ХОЛДИНГ, т.е. цяла ескадра като: самолетоносач, крейсери, разрушители, подводници, транспорти, танкери... и всякакви други "мандафошки" (морските знаят, че така наричат пучите въшки), която ескадра се движи бавно и не може да има скоростта на крейсера " Ц К Б". Холдингът е конгломерат от над 55 броя дъщерни, голяма част от които при сегашната конюнктура са мъртви активи (пристанища, корабни компании, консултанти, застрахователи и др.). Може би тук е заровено кучето, ако има такова ....

            И една закачка към Тони - аз не съм сигурен, дали наличието на много дъщерни без печалба от повечето (както говорят за "Албена") е ПЛЮС или МИНУС за ескадрата "Албена"?

            Написаното не е препоръка за търговия с акции на "Химимпорт" или "Албена", а само реплика към предишни мнения по въпроса.

            От 5 месеца нямам акции на "Химимпорт", преди имах само привилегировани. Нямам на "Албена" от поне 10 - 12 год.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Защо си мислиш че всички инвеститори познават мажоритарите на акциите с които спекулират!
              да, наистина мисля, че всички инвеститори знаят, че ЦКБ и ХИМ имат едни и същи мажоритари

              точно затова не мога да си отговоря на въпроса който поставих
              Last edited by polki; 16.01.2017, 22:04.
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • поздравление .............. ставаш за политик

                Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Ако се изчисли като коефициент разликата не е голяма 2,43 и 2,63, няма и 10%.
                високо доверие - 4,65% срещу 2,27%

                два пъти по-високо доверие при банката, а ти превърна числата в коефиценти за да докажеш, че 100-те% разлика всъщност са 10%

                Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Съвсем малко по - голямото доверие в банката сигурно се дължи на по - строгите регулации в банковия сектор, които явно вдъхват по - голяма сигурност.
                за кои строги регулации точно говориш/пишеш?!?!?

                за онези регулации с които един млад политик събори една банка с помощта на БНБ, прокуратура и всички държавни органи ли?

                за доверието в тези регулации ли ми напомняш

                дай по-сериозно ............. ако искаш, де...

                ако се беше намерил поне един мъж в тази държава който да опонира на младия политик то тогава щях да имам някакво доверие в тези регулации, но такъв не можах да видя за съжаление
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  привет голяма мечко, имам един въпрос към теб, но могат разбира се и други да се ключат и да отговорят ............. и така:

                  защо едни и същи иинвеститори оценяват едни и същи мажоритари по различен начин в две различни компании?

                  [ATTACH=CONFIG]n3159548[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]n3159549[/ATTACH]

                  два пъти по-голямо доверие на мажоритарите в банката и два пъти по-ниско доверие на мажоритарите в холдинга
                  Защо си мислиш че всички инвеститори познават мажоритарите на акциите с които спекулират!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    привет голяма мечко, имам един въпрос към теб, но могат разбира се и други да се ключат и да отговорят ............. и така:

                    защо едни и същи иинвеститори оценяват едни и същи мажоритари по различен начин в две различни компании?

                    [ATTACH=CONFIG]n3159548[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]n3159549[/ATTACH]

                    два пъти по-голямо доверие на мажоритарите в банката и два пъти по-ниско доверие на мажоритарите в холдинга
                    Ако се изчисли като коефициент разликата не е голяма 2,43 и 2,63, няма и 10%. Съвсем малко по - голямото доверие в банката сигурно се дължи на по - строгите регулации в банковия сектор, които явно вдъхват по - голяма сигурност.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      привет голяма мечко, имам един въпрос към теб, но могат разбира се и други да се ключат и да отговорят ............. и така:

                      защо едни и същи иинвеститори оценяват едни и същи мажоритари по различен начин в две различни компании?

                      Click image for larger version

Name:	dov 1.jpg
Views:	1
Size:	23.0 КБ
ID:	3159548

                      Click image for larger version

Name:	dov 2.jpg
Views:	1
Size:	21.3 КБ
ID:	3159549


                      два пъти по-голямо доверие на мажоритарите в банката и два пъти по-ниско доверие на мажоритарите в холдинга
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Хахаха свежо !!
                        Ако смяташ да сменяш коня след като виждаш ,че едното е силно надценено,а другото подценено помисли каква тактика би избрал
                        и ще си отговориш сам на въпроса.

                        Коментар


                        • Доверие в мажоритарните собственици 1Q 2017 Временните резултати са тук.

                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            За къде бързате в този лед
                            Хахаха свежо !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              За къде бързате в този лед

                              Скоро се запитах дали да продам една част ако направи бърз отскок ...
                              и си отговорих - не си на зор, накъде бързаш в този лед
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Аз пък се чудя що стои на място вече няколко дни... някой държи каката да не рипа по баира , че ще засрами мама
                                предлагането съвсем изтъня ...
                                За къде бързате в този лед

                                Коментар

                                Working...
                                X