IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • БРУТЕН ВЪНШЕН ДЪЛГ Август 2020 г.

    Брутният външен дълг в края на август 2020 г. е 36 020.8 млн. евро (63.5% от БВП2), което е с 842.6 млн. евро (2.4%) повече в сравнение с края на 2019 г. (35 178.2 млн. евро, 57.4% от БВП). Дългът нараства с 1188 млн. евро (3.4%) спрямо август 2019 г. (34 832.9 млн. евро, 56.9% от БВП). В края на август 2020 г. дългосрочните задължения са 27 749 млн. евро (77% от брутния дълг, 48.9% от БВП), като нарастват с 1221.4 млн. евро (4.6%) спрямо края на 2019 г. (26 527.7 млн. евро, 75.4% от дълга, 43.3% от БВП). Дългосрочният дълг се повишава с 1393.6 млн. евро (5.3%) спрямо август 2019 г. (26 355.5 млн. евро, 43% от БВП). Краткосрочните задължения възлизат на 8271.8 млн. евро (23% от брутния дълг, 14.6% от БВП) и намаляват с 378.7 млн. евро (4.4%) спрямо края на 2019 г. (8650.5 млн. евро, 24.6% от дълга, 14.1% от БВП).

    https://bnb.bg/…/public/documents/bnb_download/202008_s_ged_...

    Това са фактите - повишени харчове, но не и за грижа за хората или онези по 50 лева месечно за пенсионерите и увеличаването на заплатите с до 30% на преките ти избиратели от държавната администрация, които ГЕРБ назначавате по партийно-роднински способ са такава "грижа" ?!..БМБ каза , че ни обича..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Еми и аз ще си кажа тогава.. На много над 100% съм в БФБ акции. Луд за връзване!
      При постоянно падащ пазар от 6 месеца, как изглеждат технически процедурите?

      Коментар


      • И с репа не се занимавам от 2007 насам, но ми с налага да ползвам потребителски кредити. От време на време се получават свободни пари и ги премествам на борсата. От година и нещо вече тотално разграничавам нещата. Нито лев заемен капитал на борсата. Пък каквото сабя покаже. Съдбата обича смелите, на които пожелавам късмет...... Но аз вече съм на възраст, която "птичето в ръката е по-важно от орела в небето".
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
          Ситуацията може да се оприличи със следния документиран случай. В Африка преди години бракониери избили поголовно полулацията от възрастни слонове. Останали слонове тийнейджъри, които отраснали без надзор и комуникация с възрастни слонове. Минавайки пубертета започнали да проявяват различни поведенчески аномалии - нападали и тормозели и често убивали носорози. Искали и да се съвокупляват с тях....Трябвало да вкарат в популацията възрастни слонове, за да могат да възпитат подрастващите на нормално слонско поведение. Та така....откак по време на 11 те години през които Баце е начело на държавата популацията от възрастни инвеститори на местния пазар беше унищожена на няколко рунда и не може да се възстанови без външна намеса. Нужно е вкарване отвън в популацията на нови "възрастни слонове", "Подрастващите" инвеститори отдавна са "кривнали" и даже в дни като този не знаят какво да правят на БФБ а и вече ги вълнуват само външните пазари.
          Гледам да не се бъркам на "новите слончета" от известно време, но тази аналогия ме накара да се включа
          Много добро Браво!!!
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • 100%

            Коментар


            • Ааа аз такива глупости не правя 20 години съм на пазара, но никога не съм сключвал репа не искам да търгувам със заемен капитал

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Не че на някой му пука, но да си кажа към момента съм на 98.72% в акции и чакам реотана да загрее
                Еми и аз ще си кажа тогава.. На много над 100% съм в БФБ акции. Луд за връзване!

                Коментар


                • Не че на някой му пука, но да си кажа към момента съм на 98.72% в акции и чакам реотана да загрее

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    На бфб-то бих вкарал пари само ако преди това видя Борисов, Пеевски, Цацаров и Гешев осъдени от български съд и вкарани в затвор...
                    Mission impossible...тотал, ама надеждата умирала последна, надали, ма ха дано.

                    Коментар


                    • БЮЛЕТИН НА ИНВЕСТИТОРА
                      Акценти:

                      Какво казват портфолио мениджърите:

                      „Месец ноември ще продължи да бъде доминиран от темата за изборите в САЩ. Големият въпрос по-скоро остава дали демократите ще успеят да получат мнозинство и в Сената, и в Конгреса. Т. нар. blue sweep или тотална доминация на Демократичната партия, ще значи рязък завой в политиките на САЩ по редица въпроси като миграция, климатични промени, външна политика и данъци“ - това обяснява Ивайло Пенев, CFA, MBA, ръководител „Управление на активи“ и член на СД на ЕЛАНА Фонд Мениджмънт, в месечния Бюлетин на инвеститора на управляващото дружество.

                      „Други неща няма да се променят и това са нулевите лихви и покупките на облигации. Единствените по-сериозни рискове пред ръстовете на рисковите активи остават оспорване на вота за президент в САЩ и неочаквано силна вълна на новозаразени с коронавирус, която да доведе до продължителни масови затваряния на бизнеси и оттам нов скок на безработицата и фалитите“ - казва експертът.

                      Портфолио мениджърът отчита предприетите действия за увеличаване на потенциала за растеж при фондовете, като отбелязва, че са направени покупки в изгодни моменти на растящи и перспективни компании, а са продадени българските държавни ценни книжа от новите емисии глобални облигации, предвид рисковете пред родните публични финанси.

                      Вижте подробно в Бюлетина на инвеститора
                      Бюлетин на инвеститора с данни за месец октомври (pdf)

                      Друго полезно от ЕЛАНА:

                      Коментар


                      • На бфб-то бих вкарал пари само ако преди това видя Борисов, Пеевски, Цацаров и Гешев осъдени от български съд и вкарани в затвор...
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Ситуацията може да се оприличи със следния документиран случай. В Африка преди години бракониери избили поголовно полулацията от възрастни слонове. Останали слонове тийнейджъри, които отраснали без надзор и комуникация с възрастни слонове. Минавайки пубертета започнали да проявяват различни поведенчески аномалии - нападали и тормозели и често убивали носорози. Искали и да се съвокупляват с тях....Трябвало да вкарат в популацията възрастни слонове, за да могат да възпитат подрастващите на нормално слонско поведение. Та така....откак по време на 11 те години през които Баце е начело на държавата популацията от възрастни инвеститори на местния пазар беше унищожена на няколко рунда и не може да се възстанови без външна намеса. Нужно е вкарване отвън в популацията на нови "възрастни слонове", "Подрастващите" инвеститори отдавна са "кривнали" и даже в дни като този не знаят какво да правят на БФБ а и вече ги вълнуват само външните пазари.
                          Хубава история, кефи ме!
                          Абе не е като съвсем да ни няма "старите слонове", но да, станахме съвсем рядка порода

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Колко още трябва да чакаме? Десет години чакаме реотана да загрее. Бах тоя реотан, бах тва чудо! Как пък не загря за толкова време пущината
                            Не знам колко, колкото трябва. И на мен ми писна отдавна, но знам че ако се удавя в края на Дунав, после ще ме е яд цял живот
                            Не са 10 г., 2016-2017- та имахме хубав възход и се направиха много добри пари. Но да, и 3 г. са адски дълъг депресантски период, мисля че е рекорден за БФБ-то

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                              "Подрастващите" инвеститори отдавна са "кривнали" и даже в дни като този не знаят какво да правят на БФБ а и вече ги вълнуват само външните пазари.
                              Що, носорозите ли оправят?

                              Коментар


                              • Ситуацията може да се оприличи със следния документиран случай. В Африка преди години бракониери избили поголовно полулацията от възрастни слонове. Останали слонове тийнейджъри, които отраснали без надзор и комуникация с възрастни слонове. Минавайки пубертета започнали да проявяват различни поведенчески аномалии - нападали и тормозели и често убивали носорози. Искали и да се съвокупляват с тях....Трябвало да вкарат в популацията възрастни слонове, за да могат да възпитат подрастващите на нормално слонско поведение. Та така....откак по време на 11 те години през които Баце е начело на държавата популацията от възрастни инвеститори на местния пазар беше унищожена на няколко рунда и не може да се възстанови без външна намеса. Нужно е вкарване отвън в популацията на нови "възрастни слонове", "Подрастващите" инвеститори отдавна са "кривнали" и даже в дни като този не знаят какво да правят на БФБ а и вече ги вълнуват само външните пазари.

                                Коментар

                                Working...
                                X