IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
    Не бе пич ...... тиси винаги с кеш..... а може би завинаги
    Гледам винаги да имам едни 10-тина % кеш, защото години подред гледах като теле когато се срине нещо хубаво и аз нямам полезен ход, но сега ми е повече. Иначе последната година и половина не беше така, тоест нямах много кеш.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Не бе пич ...... тиси винаги с кеш..... а може би завинаги

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
        Все още има възможности. Има акции, чиито цени се върнаха поне на нива от пролетта/лятото на 2020г.
        Прав си, взех си малко Импулс, но бидовете по другите позиции още са ми далеч от пазара. Може би наглея вповечко. Ще го мислим в движение...
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Все още има възможности. Има акции, чиито цени се върнаха поне на нива от пролетта/лятото на 2020г.

          Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Да, Европата обърна. На мен като човек с кеш ми се щеше да е дълбока тази корекция и да понакупя нещичко, но засега няма такива признаци. Нищо, човек трябва и търпението да си калява

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Прибързваш с радостта. Корекцията губи сила.. Снощи САЩ потънаха, но ДАХ-а обърна нагоре. Т.е. ножа е гумен, а меме инвеститорите трябва просто да срещнат реалността
            Скоро пак потегляме в правилната посока - към 850 пункта
            Да, Европата обърна. На мен като човек с кеш ми се щеше да е дълбока тази корекция и да понакупя нещичко, но засега няма такива признаци. Нищо, човек трябва и търпението да си калява
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
              това вече е приказка
              оптимизма умря, да живей живей труда
              Прибързваш с радостта. Корекцията губи сила.. Снощи САЩ потънаха, но ДАХ-а обърна нагоре. Т.е. ножа е гумен, а меме инвеститорите трябва просто да срещнат реалността
              Скоро пак потегляме в правилната посока - към 850 пункта

              Коментар


              • техниката на ...... динената кора

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Честит Софикс под 640 Утре - едноцифрено Латерко
                  това вече е приказка
                  оптимизма умря, да живей живей труда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    иво, ти в бизнеса ли си, чисто информативно питам? На бг хотелиерите им липсва едно основно нещо - храната, която почти навсякъде е потрес. Ми предложи 4-5 качествени неща, а не 30 бъркоча и всичко ще е супер. Ама като няма и свястно селско стопанство, а само зърнари, така ще е - захващаме дълга тема и не знам доколко мястоот ѝ е тук. Иначе сезонът, според моите познати с дребен бизнес, е бил доста успешен. Особено откъм мамалиги и нашенци, дето не са успели да стигнат до маляките. да видим тази година как ще е
                    Груйо Груев, а вие откъде сте?

                    Коментар


                    • Момчета, вярно е, че много хора се правят на хотелиери, но изминалата година въпреки хвалбите за отличен сезон си беше кризисна за цял свят..Аз в БГ не ходя отдавна заради отношението и обслужването..За тези пари получаваюш по- добро качество в Турция, Италия и Черна гора , Хърватска, Словения..В момента гледам оферти в Тунис за 400-500 евро-4 и 5 звезни хотели със самолета..То е въпрос и на вкус и нагласа..

                      Коментар


                      • Не, Груев, с компютри/мрежи/касови апарати и др.
                        Затова говоря за клиенти. Имам и един-двама приятели в хотелиерския.
                        За храната в хотелите - съгласен съм с малки изключенив - изцяло с мнението ти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Кире, оспорвам само начина на отразяване на новините.
                          А че има - то винаги си има.
                          Доста хора се правят на хотелиери и ресторантьори без хал хабер да имат и като скочат в дълбокото и ......
                          иво, ти в бизнеса ли си, чисто информативно питам? На бг хотелиерите им липсва едно основно нещо - храната, която почти навсякъде е потрес. Ми предложи 4-5 качествени неща, а не 30 бъркоча и всичко ще е супер. Ама като няма и свястно селско стопанство, а само зърнари, така ще е - захващаме дълга тема и не знам доколко мястоот ѝ е тук. Иначе сезонът, според моите познати с дребен бизнес, е бил доста успешен. Особено откъм мамалиги и нашенци, дето не са успели да стигнат до маляките. да видим тази година как ще е
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Кире, оспорвам само начина на отразяване на новините.
                            А че има - то винаги си има.
                            Доста хора се правят на хотелиери и ресторантьори без хал хабер да имат и като скочат в дълбокото и ......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Момчета, добър или лош има продажба на хотели и къщи за гости и това е нормално в пандемия..Като е добър сезона защо Албена е на загуба и е на тези цени на БФБ..
                              Щото Албена е соц кочина с претенции и мега калпово ръководство, разчитаща на немски бабички. Ако всичко там се взриви и изгради отново, ще е мега топ курорт, в момента е соц панелка с претенции за гурме изживяване от претоплени макарони и гмо пилета. Апропо, не съм следил, ама Албена извадиха ли годишен отчет, за да знам, че са на загуба, на 9-месечието май бяха на печалба?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                                Можем много да спорим, Груев. Ти явно си падащ по пазличен тип почивки. Не че е лошо, въпрос на вкус и/или възможности.
                                Но това не променя факта, че сезона беше много добър за добре менажираните хотели - големи в слънчака и по-малките на юг.
                                Ми ол инклузив с децата, нямам друг избор И понеже държа на България, почивките ми са тук. Ходил съм в почти всички "елитни" хотели у нас - и по морето, и в спа курортите - честно казано, не повече от 5 хотела могат да оправдаят ношувка над 300 лева на вечер. Имам и база за сравнение с чужбина - цените тук, за предлаганото качество, са по-добри от където и да е в ЕС, като на цена/качество ни бие само Турция. Но трябва доста реклама и най-вече ясна визия какви туристи търсим - няма как да смесиш лоу коста и голфърите, което си е мила родна картинка.

                                Ето, ако сега обявим, че не ни дреме за ковид и ще пускаме всички без тестове, мога да ти гарантирам, че ще запълним базата още март месец, щото пазар за противници на ваксините има огромен, но предлагането в Европа е 0. Ама не, ние ще се борим с Италия на тема културен туризъм и храна, да речем - кауза пердута
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X