IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Ако не се договорят аз съм пас, дъното ще се случи когато стане ясно че няма заразяване. Но това ще се случи чак след като европейските банки изкарат следващите отчети. А до тогава като нищо пазарите вече ще са скочили - т.е. няма смисъл да се отиграва конкретно това събитие. Самите банки ще са насяно дали има или няма заразяване много преди това - но тази информация няма как да се знае със сигурност - може само да се предполага. Т.е. няма да може да се определи дъно точно поради тази причина.

    Според мен обаче ще се договорят но в последния възможен момент. Чисто поради преговорна стратегия. За да са сигурни и гърците и ЕС че взимат максимума от преговорите, то те трябва да свършат в 11,59,59 часа. Може да стане издънка и гърция да фалира в 11,59,58 но това няма как да се предвиди.
    Много практично мнение. Споделям го.
    Сам по себе си фактът за наличието на съответните решения и механизми на ецб не е достатъчно условие за да се твърди убедено, че няма ад има никакви проблеми с никоя европейска банка, ерго всяко заразяване е изключено.

    А относно това, доколко ние ще разберем подробности, в случая има едно неблагоприятно съвпадение, че решението "трябва" да се случи точно в самия край на отчетния тримесечен период. По тази причина след идването на следващия редовен отчет, ще остане огнетяващо съмнение, дали всичко е осчетоводено, а ако е, коректно ли е направено.

    А най-гадното е, че ние като правило няма да знаем, но някой със сигурност ще знае подробности и ще знае как да ги отиграе.
    По-отворените тук ще се светнат за повече подробности по косвени данни в някакъв момент .

    Аз се надявам да прочета поне някой ценен коментар от вас, па макар и пост фактум, не мисля, че ще спечеля от активни ходове дори и при положително гръцко развитие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
      И днес ще е голяма мъка на БФБ По всичко личи
      Всичко си има край.

      Коментар


      • И днес ще е голяма мъка на БФБ По всичко личи
        Bulls on BSE

        Коментар


        • http://www.bloomberg.com/news/articl...greece-impasse
          Last edited by vankel; 17.06.2015, 10:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Това беше вярно преди няколко месеца. Сега настроенията са съвсем други. На всички им писна от Гърция.
            Сега нещата са точно обратно. На никой вече не му пука за Гърция.
            Аз усещам промяната в настроенията по друго - защо изведнъж гърците спряха да говорят за репарации от Германия? Явно усетиха четвъртития, но май късно ...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Това беше вярно

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Спасяването на Гърция ще е чисто политически акт, никой не иска в ЕС да има провалена държава, няма нищо общо с икономиката. Гръцкия фалт няма да повлияе на Европа чисто икономически по никакъв начин.

              От друга страна ЕС се крепи на правила и ако Гърция откаже да ги спазва ще фалира. Гърция няма да откаже. Или поне такива са очакванията на пазарите. Аз лично смятам че сириза са идиоти и като нищо ще фалират Гърция Това ще доведе до временни турбулениции за няколко седмици, но нищо сериозно.
              Това беше вярно преди няколко месеца. Сега настроенията са съвсем други. На всички им писна от Гърция.
              Сега нещата са точно обратно. На никой вече не му пука за Гърция. Благодарение на вестниците и децата разбраха че Гърция иска и ще продължава да иска почти вечно пари и опрощаване на заеми защото иска техните пенсионери да се взимат пенсии като в Германия но да се пенсионират 10 години по рано. Няма спасение дългосрочно за Гърция. Единствено опрощаване на заемите...след това даването на нови и така до не виждам кога. Вече никой не е ок с това.
              Европа няма проблем ако Гърция излече от Еврото...единствения проблем е да не излезче от Европа за да не отиде при Русия и това е политиката.

              Коментар


              • Няма да се договорят сега

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Можеш да го отиграваш директно с гърция - през някой етф - аз поне така мисля да направя. Иначе ако се договорят дъното ще е същия или предния ден в който се договорят и после ще се изстреля.

                Ако не се договорят аз съм пас, дъното ще се случи когато стане ясно че няма заразяване. Но това ще се случи чак след като европейските банки изкарат следващите отчети. А до тогава като нищо пазарите вече ще са скочили - т.е. няма смисъл да се отиграва конкретно това събитие. Самите банки ще са насяно дали има или няма заразяване много преди това - но тази информация няма как да се знае със сигурност - може само да се предполага. Т.е. няма да може да се определи дъно точно поради тази причина.

                Според мен обаче ще се договорят но в последния възможен момент. Чисто поради преговорна стратегия. За да са сигурни и гърците и ЕС че взимат максимума от преговорите, то те трябва да свършат в 11,59,59 часа. Може да стане издънка и гърция да фалира в 11,59,58 но това няма как да се предвиди.

                Няма да се договорят сега спред мен. Мотивите ми са следните. Сириза не може да бъде партньор дългосрочен на Европа. Ако Европа отстъпи това означава автоматично че процеса в цяла европа ще стане лавинообразен и първо в испания. Никой няма да има интерес да спазва ниаккви правила и ще дойде партия подобна на Сириза първо в Испания.
                Играта според мен е друга. Европа благодарение на QE има неограничени на практика възможности да спре всеки по голям проблем. Днес четох някъде че не е случайно спечелването на Сириза да съвпада с пускането на QE в такива мащаби. Европа може да се справи с кризата. Съгласен съм че не може да се очаква катастрофа но кратка силна и временна корекция - да. Ако всички видят последствията в Гърция ще си помислят сериозно дали е толкова ок да напуснат еврото и съответно подобни партии нямат бъдеще.
                Вариантите са два.
                Първия - оставят я да "фалира" ситуацията излиза извън контрол в Гърция...Сириза пада от власт и идва нормално правителство което спешно се договаря с ЕС.
                Втория - "фалира" - Европа поема контрол над банките и спасява банковата система и ги оставя Гърците да се спасяват сами. Проблема тук е че ако Гърците вземат и се оправят - това вече е сериозен проблем за европа защото по този път ще тръгнат и други.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Спасяването на Гърция ще е чисто политически акт, никой не иска в ЕС да има провалена държава, няма нищо общо с икономиката. Гръцкия фалт няма да повлияе на Европа чисто икономически по никакъв начин.

                  От друга страна ЕС се крепи на правила и ако Гърция откаже да ги спазва ще фалира. Гърция няма да откаже. Или поне такива са очакванията на пазарите. Аз лично смятам че сириза са идиоти и като нищо ще фалират Гърция Това ще доведе до временни турбулениции за няколко седмици, но нищо сериозно.
                  И аз си мисля, че са достатъчно глупави и сириза и гърците, че да обявят фалит, като си мислят, че така ще заличат задълженията си. Даже не смятам, че ще има турболенции. Не мисля, че има инвеститор, който да не е отчел вече фалита на Гърция и да не си казва: Оф, хайде да обявяват официално фалита и да се приключва! Така че може и с един фалит да видим доста мощен ръст на еврото.

                  *не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Режимът е много важно и хубаво нещо!

                    П.П. Не ми каза според теб кога ще бъде дъното на борсите относно гръцката криза?
                    Мисля, че не е добре да отговарям на подобен въпрос, защото има голяма вероятност да не позная

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Лягам в 24:00 и ставам в 6:00 Шест часа сън ми е напълно достатъчен
                      Режимът е много важно и хубаво нещо!

                      П.П. Не ми каза според теб кога ще бъде дъното на борсите относно гръцката криза?
                      Last edited by 15%; 17.06.2015, 07:11.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Софикс, какво те принуждава да ставаш толкова рано?
                        Лягам в 24:00 и ставам в 6:00 Шест часа сън ми е напълно достатъчен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Добро утро!
                          Софикс, какво те принуждава да ставаш толкова рано?
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Добро утро!

                            Коментар


                            • Добро утро.....
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Спасяването на Гърция ще е чисто политически акт, никой не иска в ЕС да има провалена държава, няма нищо общо с икономиката. Гръцкия фалт няма да повлияе на Европа чисто икономически по никакъв начин.

                                От друга страна ЕС се крепи на правила и ако Гърция откаже да ги спазва ще фалира. Гърция няма да откаже. Или поне такива са очакванията на пазарите. Аз лично смятам че сириза са идиоти и като нищо ще фалират Гърция Това ще доведе до временни турбулениции за няколко седмици, но нищо сериозно.

                                Коментар

                                Working...
                                X