IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Говоря за БФБ - единствената, на която имам средства, които контролирам единствено аз Ти допускаш борсите в европа да падат, а ние да катерим или обратното ли?
    Можеш да го отиграваш директно с гърция - през някой етф - аз поне така мисля да направя. Иначе ако се договорят дъното ще е същия или предния ден в който се договорят и после ще се изстреля.

    Ако не се договорят аз съм пас, дъното ще се случи когато стане ясно че няма заразяване. Но това ще се случи чак след като европейските банки изкарат следващите отчети. А до тогава като нищо пазарите вече ще са скочили - т.е. няма смисъл да се отиграва конкретно това събитие. Самите банки ще са насяно дали има или няма заразяване много преди това - но тази информация няма как да се знае със сигурност - може само да се предполага. Т.е. няма да може да се определи дъно точно поради тази причина.

    Според мен обаче ще се договорят но в последния възможен момент. Чисто поради преговорна стратегия. За да са сигурни и гърците и ЕС че взимат максимума от преговорите, то те трябва да свършат в 11,59,59 часа. Може да стане издънка и гърция да фалира в 11,59,58 но това няма как да се предвиди.

    Коментар


    • Нали си знаете каква е посоката - североизток !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Има 1 въпрос, който ме мъчи:
        Кога очаквате дъното по борсите заради Гърция? Имам предвид след седмица, месец, година...?
        а , не те ли мъчи въпросът, че от месец стръжим по дъното?

        нима си мислиш, че в настоящите цени на бг акциите не е включен фалит на гърция?

        а ти как си мислиш, че се "хваща" дъно??? нима си мислиш, че в един ден или в една седмица цените на всички акции които си си харесал ще бъдат на дъно?

        върни се малко назад в историята на БФБ (например 2008-2009) и виж когато софка беше на 257 пункта колко от акциите бяха на дъно в този ден

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Ендеса я харесвам заради дивидента и това, че е в Испания, която се движи добре. Отшуми ли Гърция испанските бондове ще тръгнат нагоре, а 1 % по-ниска доходност по тях ориентировачно е около 20% ръст за Ендеса. Обаче истерията около Гърция сега е такава сапунка, че като нищо може да падне още десетина % тези дни. А влезеш ли там трябва сравнително бързо да се излиза, преди да се е разшумяло около изборите и тамошните комунисти...
          Благодаря

          Коментар


          • Ендеса я харесвам заради дивидента и това, че е в Испания, която се движи добре. Отшуми ли Гърция испанските бондове ще тръгнат нагоре, а 1 % по-ниска доходност по тях ориентировачно е около 20% ръст за Ендеса. Обаче истерията около Гърция сега е такава сапунка, че като нищо може да падне още десетина % тези дни. А влезеш ли там трябва сравнително бързо да се излиза, преди да се е разшумяло около изборите и тамошните комунисти...

            Коментар


            • Къде всъщност са падащите борси?
              Дъртият в Щатско е на 2,5 % от макс за всички времена. Дакс е 10% оф

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Много е неясно написано. За кои точно борси питаш? Борси по широкия свят има много
                Говоря за БФБ - единствената, на която имам средства, които контролирам единствено аз Ти допускаш борсите в европа да падат, а ние да катерим или обратното ли?
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Има 1 въпрос, който ме мъчи:
                  Кога очаквате дъното по борсите заради Гърция? Имам предвид след седмица, месец, година...?
                  Питам, защото нямам пари в платформата, сърбят ме пръстите, а в същото време мога да взема заем на почти 0% лихва.
                  Много е неясно написано. За кои точно борси питаш? Борси по широкия свят има много

                  Коментар


                  • IBEX35

                    Някой да търгува тук ?
                    Какво мислите за Endesa i Sacyr?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                      Ами ако отложат плащането на дълговете с 6 месеца(нали сега се хвалят гърчолята че са намерили вратичка в текстовете) може и тогава да е дъното,в смисъл не се знае!Моя съвет е да изчакаш борсата да тръгне и тогава,нищо че ще вземеш малко по скъпо !
                      Ето това най-много ме нервира - от години все се отлага и все има някакъв камък на шиите ни. За след 6 месеца ще имам достатъчно мои си средства от други източници, но ми се иска ако има спад сега, да взема заем, да накупя, а след 6 месеца да си ги върна.
                      Аз лично трудно разбирам кога пазарът тръгва и кога просто някой реши да купи определени позиции, след което цените връщат.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        За дъното мисля, че ще е лятото, но същевременно съм почти сигурен, че няма да го уцеля
                        То че няма да го уцелим - няма, за тая работа има доста хора от форума . Ние обаче поне да сме близо.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Има 1 въпрос, който ме мъчи:
                          Кога очаквате дъното по борсите заради Гърция? Имам предвид след седмица, месец, година...?
                          Питам, защото нямам пари в платформата, сърбят ме пръстите, а в същото време мога да взема заем на почти 0% лихва.
                          Ами ако отложат плащането на дълговете с 6 месеца(нали сега се хвалят гърчолята че са намерили вратичка в текстовете) може и тогава да е дъното,в смисъл не се знае!Моя съвет е да изчакаш борсата да тръгне и тогава,нищо че ще вземеш малко по скъпо !

                          Коментар


                          • Честно казано съм забравил, просто пиша прекалено много глупости явно
                            Сега сериозно- съвсем възможно е БФБ да не реагира на Гърция, ние тук сме в собствен свят и от такива гръцки глупости често не се влияем, или поне в посока на горе не се влияем
                            За дъното мисля, че ще е лятото, но същевременно съм почти сигурен, че няма да го уцеля

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              А защо ще отиграваш Гърция през България, а не през Германия?
                              Защото не ми стига акъла за там, както ти сам каза преди време .
                              Та какво мислиш за дъното?

                              П.П. Между другото хвърли обида за спор относно петрола - аз казах, че 60% от него се използва за горива, а колегата 90%. След като колегата пусна линк, ти обяви, че не е за прости хора /разбирай мен/, но в линка пишеше, че се използва на 74%. Та кое е по-близо до 74 - 60 или 90? Тогава не реагирах, но сега съм си сипал и съм в настроение
                              Last edited by 15%; 16.06.2015, 20:16.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • А защо ще отиграваш Гърция през България, а не през Германия?

                                Коментар

                                Working...
                                X