IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво пречи тази тодина да е трета ....

    Коментар


    • Ако не се лъжа SOFIX само 2 години е успявал да завърши с над 50% годишен ръст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Не е точно така. Важно е и колко са задълженията, а също и как точно са оценявани тези активи. Щото и Елтос имаше големи активи и ми се смееха някой разбирачи че съм го продавал евтино, но знаем после какво се случи.. ​​​​​​
        Та, самия размер на активите няма особено значение.. Иначе конкретно за Хим и аз мисля, че ще расте цената.
        Ах. елтос, .. какви топли спомени !
        А Да си имал случайно и кремиковци,херти, жп-инфраструктура, зхбг, синергон, топливо, ланд, актив, енемона, енемона-варант, {защо така ми напомнят за трейдинг варант},
        А в колко дружества си бил на бфб, и би ли споделил резултата
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

          Същото ще гстане в целия свят. Има си икономически цикли.По твоята логика си се прекарал дето купи имота в немско-все някога ще се срути /физически закон-нищо не е вечно/.
          Когато няма анализ на фундамента - да, затова и твърдя че БИЙМ-а е една голяма лъжа Тук там по света изгърмява по някоя фирма като Теранос, но в Б-стан се разчита че тия балони ще вдигнат цялата борса и икономика - а те не произвеждат НИЩО и не иновират в НИЩО
          Да се разчита на цикли в тоя случай е наивно, не е случайност, че Софикс е на 30% от нивата си преди кризата - а всички останали индекси по света са тройни.

          Имота ми в немско в тоя живот няма как да тръгне надолу - с цялата миграция в посока Германия. В следващия живот не ме вълнува.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Където 50, там и 100, защо не и 1000 %
            Аз пък мисля, че като отрезнеят излъганите камилчета в БИЙМ-сектора, ще опразнят всичките стартъпи и ще има срив около 30% на основния индекс.
            Същото ще гстане в целия свят. Има си икономически цикли.По твоята логика си се прекарал дето купи имота в немско-все някога ще се срути /физически закон-нищо не е вечно/.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

              Аз лично очаквам 3-4 компании да поскъпнат с мин. 100% даже и повече.... още толкова с над 50%..... естествено ще има и такива дето ще паднат може би... но мисля, че 1000 е постижимо
              Където 50, там и 100, защо не и 1000 %
              Аз пък мисля, че като отрезнеят излъганите камилчета в БИЙМ-сектора, ще опразнят всичките стартъпи и ще има срив около 30% на основния индекс.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Сега ние за индекса ли говорим или за отделни дружества? Някои дружества може да поскъпнат много, но това не значи че ще успеят да издърпат индекса до 1000
                Аз лично очаквам 3-4 компании да поскъпнат с мин. 100% даже и повече.... още толкова с над 50%..... естествено ще има и такива дето ще паднат може би... но мисля, че 1000 е постижимо

                Коментар


                • Сега ние за индекса ли говорим или за отделни дружества? Някои дружества може да поскъпнат много, но това не значи че ще успеят да издърпат индекса до 1000

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    при тия цени на газа и очакваните инвестиции в газовата сфера къдено на ХИМ е в най-добра позиция след държавата ще бъде оценена както подобава....... няма как едно дружество с активи по счетоводен баланс за над 3 млрд лв акциите му да са за 300 млн лв
                    Не е точно така. Важно е и колко са задълженията, а също и как точно са оценявани тези активи. Щото и Елтос имаше големи активи и ми се смееха някой разбирачи че съм го продавал евтино, но знаем после какво се случи.. ​​​​​​
                    Та, самия размер на активите няма особено значение.. Иначе конкретно за Хим и аз мисля, че ще расте цената.

                    Коментар


                    • Да например Хим.

                      Коментар


                      • при тия цени на газа и очакваните инвестиции в газовата сфера къдено на ХИМ е в най-добра позиция след държавата ще бъде оценена както подобава....... няма как едно дружество с активи по счетоводен баланс за над 3 млрд лв акциите му да са за 300 млн лв

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          За да иде на 1 000 е нужен ръст от над 50% , а аз смятам, че няма да се качи с толкова.
                          Някои може и с доста повече, ама ще си затрая засега кои, че имам да пълня още малко..... един жокер: вчера в края на сесията имаше много интересно раздвижване

                          Коментар


                          • За да иде на 1 000 е нужен ръст от над 50% , а аз смятам, че няма да се качи с толкова.

                            Коментар


                            • Напълно възможно.

                              Коментар


                              • Колеги, дали ще видим Софикс 1000 тази година?
                                Last edited by mapadona; 07.01.2022, 23:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X