IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

    Погледнах критериите - отчитат шестмесечния оборот, което прави състава на индекса нестабилен. Може би това е целта, не знам. Но при нисък оборот в криза на борсата трябва поне годишен срок да се сложи. Отпадането на Нефта или Чайкафармата и влизане на Билборда ми се струват твърде несистемни. Не съм проследил ликвидността им, явно има колебания, но затова по-дългия срок ми се струва по уместен за по-значителна стабилност на индекса.
    Имаш право. Всички наши индекси сменят по 10% от състава си. Не седи добре. Все едно S&P500 да смени 50 компании. За последното тримесечие щатският индекс е подменил 6 компании, макар че там правят промените по-често, по-динамично.

    Минусът на дългия период (година, вместо 6 месеца) е, че ще се заклещват задълго измамниците в широките ни индекси, нашите "пени стокс" от типа на Кремиковци, Енергони, Петрол ако щеш...

    Коментар


    • А КОЙ Е СЕГА..Данета Ангелова Желева, Главен Изпълнителен директор- това не е ли жена му..

      Коментар


      • Желев вече не е шеф на холдинга Алианц

        Коментар


        • Независимо от незавидното си положение в момента IHLBL си остава един от най- големите холдинги в България..Това изваждане за мен е временно и след време пак ще се върне в индекса..Учудващо е пасивното поведение на Алианц Банк през последните година - две..

          Коментар


          • ALUM е с по - голяма пазарна капитализацишия на фф от TRACE и влиза, но IHLBL е с по голяма капитализация на фф от EUBG.
            Тогава, по какъв критерий изваждат IHLBL?
            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              Какво те смущава?
              Аз повече се учудих от отпадането на Агрия от БГ30... Тъкмо я заглеждах...
              Погледнах критериите - отчитат шестмесечния оборот, което прави състава на индекса нестабилен. Може би това е целта, не знам. Но при нисък оборот в криза на борсата трябва поне годишен срок да се сложи. Отпадането на Нефта или Чайкафармата и влизане на Билборда ми се струват твърде несистемни. Не съм проследил ликвидността им, явно има колебания, но затова по-дългия срок ми се струва по уместен за по-значителна стабилност на индекса.

              Коментар


              • Е ти смяташ че тези дето са избрали за топ 15 не заслужват да са в индекса (и мисля че имаш право да критикуваш), а в същото време говориш за 20/30/50 компании в индекса Там вече трябва да им разкажеш игрите от критики като видиш какви биха влезли в една такава голяма бройка. А че така биха олеснили живота на ЕТФ-а, няма спор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Има си правила, има си критерии - щом пазарната стойност на фри флоута е над 10млн ставаш, 2014 БТХ беше в Софикс с ФФ 9.73%, така че не е прецедент.
                  Такъв ни е пазара ...
                  Точно за правилата си въобразявах, че е назрял моментът да бъдат променени особено след публичната дискусия, която появата на ETF-a предизвика. А и нали ще ходим по Лондон да се промотираме и ще връщаме чужбинските капитали на БФБ. Защо да се връщат - да търгуват псевдо-публични компании. То не, че 15, 20, че дори и 30, или каквото и да било под 50 е идеално, но някъде трябва да се сложи смислена граница, особено за водещия индекс.

                  Абе, все едно! Мои си разсъждения някакви...
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 35/17.09.2016 г. бе взето следното решение:
                    Във връзка с Решение на КФН № 653-Е от 15.09.2016 г. относно вписване на последваща емисия от акции, издадени от Инвестор.БГ АД-София, в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от КФН, Съветът на директорите на БФБ-София АД, на основание чл. 31, ал. 8, във връзка с чл. 18 от част III Правила за допускане до търговия, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard" последваща емисия акции, както следва:
                    - Емитент: Инвестор.БГ АД-София;
                    - ISIN код на емисията: BG1100019048;
                    - Размер на емисията преди увеличението: 1 438 695 лв.;
                    - Размер на увеличението: 1 749 547 лв.;
                    - Размер на емисията след увеличението: 3 188 242 лв.;
                    - Брой акции след увеличението: 3 188 242;
                    - Номинална стойност на една акция: 1.00 /един/ лв.
                    - Вид акции: обикновени поименни, безналични с право на глас;
                    - Дата на въвеждане за търговия: 19.09.2016 г. /понеделник/.
                    Верно публични били. Или са станали отново. Губят ми се вече.
                    Както и да е....
                    Остава и да се търгуват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                      някак не ми се струваше нормалко в Софикс да имаме компания с под 10% ФФ.
                      Има си правила, има си критерии - щом пазарната стойност на фри флоута е над 10млн ставаш, 2014 БТХ беше в Софикс с ФФ 9.73%, така че не е прецедент.
                      Такъв ни е пазара ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                        Тези съвсем ли изтрещяха или Инвестора пак е публичен?
                        На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 35/17.09.2016 г. бе взето следното решение:
                        Във връзка с Решение на КФН № 653-Е от 15.09.2016 г. относно вписване на последваща емисия от акции, издадени от Инвестор.БГ АД-София, в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от КФН, Съветът на директорите на БФБ-София АД, на основание чл. 31, ал. 8, във връзка с чл. 18 от част III Правила за допускане до търговия, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard" последваща емисия акции, както следва:
                        - Емитент: Инвестор.БГ АД-София;
                        - ISIN код на емисията: BG1100019048;
                        - Размер на емисията преди увеличението: 1 438 695 лв.;
                        - Размер на увеличението: 1 749 547 лв.;
                        - Размер на емисията след увеличението: 3 188 242 лв.;
                        - Брой акции след увеличението: 3 188 242;
                        - Номинална стойност на една акция: 1.00 /един/ лв.
                        - Вид акции: обикновени поименни, безналични с право на глас;
                        - Дата на въвеждане за търговия: 19.09.2016 г. /понеделник/.
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                          Промяната на БГ 40 доста странна. Не съм запознат с критериите и все пак от позицията на лаик ми изглежда куцо решение.
                          Какво те смущава?
                          Аз повече се учудих от отпадането на Агрия от БГ30... Тъкмо я заглеждах...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                            Очаквах, че Еврохолд ще измести Трейс, но не мислих, че ще вкарат Алкомет на мястото на ИХБГ. Въпреки че сметките го показваха, някак не ми се струваше нормалко в Софикс да имаме компания с под 10% ФФ.
                            Аз пък си мисля за ИХБГ, че е доста далновиден ход, То си е пени сток овсякъде. Пък и като тръмплина блокира търговията по море съвсем ще я спихне.

                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                              На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол №11 /06.03.2017 г, са взети следните решения:

                              I. Изважда следните емисии от базата на SOFIX:
                              4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                              T57 Трейс груп холд АД-София

                              и добавя следните емисии:

                              6AM Алкомет АД-Шумен
                              4EH Еврохолд България АД-София

                              II. Изважда следните емисии от базата на BGBX40:
                              4O1 Проучване и добив на нефт и газ АД-София
                              6BMA Фонд Имоти АДСИЦ-София
                              7TH Чайкафарма Висококачествените лекарства АД-София

                              и добавя следните емисии:

                              A4L Алтерко АД-София
                              5AX Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив
                              5BP Билборд АД-София

                              III. Изважда следната емисия от базата на BG REIT:
                              5ER И Ар Джи Капитал - 3 АДСИЦ-София

                              и добавя следната емисия:

                              5AX Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив

                              IV. Изважда следните емисии от базата на BG TR30:
                              4F8 Формопласт АД-Кърджали
                              6N3 Холдинг Нов Век АД-София
                              6S7 Синергон Холдинг АД-София
                              A72 Агрия Груп Холдинг АД-Варна
                              EHN Синтетика АД-София

                              и добавя следните емисии:

                              4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                              5CP ТБ Тексим Банк АД-София
                              4IN Инвестор.БГ АД-София
                              0EA Елана Агрокредит АД-София
                              BSO Българска фондова борса-София АД

                              Решенията за промяна в базата на индексите влизат в сила, считано от 20.03.2017г
                              http://www.bse-sofia.bg/?page=News
                              Тези съвсем ли изтрещяха или Инвестора пак е публичен?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                                Очаквах, че Еврохолд ще измести Трейс, но не мислих, че ще вкарат Алкомет на мястото на ИХБГ. Въпреки че сметките го показваха, някак не ми се струваше нормалко в Софикс да имаме компания с под 10% ФФ.

                                Ти само да знаеш какво е естеството на този Ф.Флот, от по 5бр. акции по думите на бай Сали -"Потеря да пусна един няма да хвана,- Те и не знаят че ги имат! " вервай ми прав е. А акционерните книги ги четат и тия къде одобряват и изчисляват "медианите" !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X