IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    +111 Искаме " INVESTOR.BG" С ПОЗИЦИЯ - по въпроса !
    Присъединявам се към апела,нека инвестора даде своята позиция!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Мисля че е редно БФБ да обяви публично какви са им сметките защото всички сме объркани Искаме сметките !!!

      +111 Искаме " INVESTOR.BG" С ПОЗИЦИЯ - по въпроса !

      Това подвеждаща информация ли е ?

      -"
      Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
      Предполагам, че взимат при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции на Еврохолд оня ден, но в сайта за емитентите в БГ 40 - http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents имаше грешка с броя книжа на Еврохолд, вместо 127345000 бр. там пишеше май 212240666 бр.

      Умножават 212240666 * 0.77 ст * 0.1994 фф = 32587007 кап на фф и го вкарват

      Да, ама не!
      Правилната сметка е:
      127345000 * 0.77 ст. * 0.1994= 19552296 кап на фф "
      Last edited by inta53; 11.03.2017, 16:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        На мен тия не ми влияят, но не подразни невежеството от страна на БФБ -лично го следих повече от седмица дали ще се промени и накрая реших да го споделя с Валю. И какво от това че писахме по темата? Нито Инвестора взе отношение , нито БФБ !!!
        Колкото до това дали влияе на личната ми кесия - НЕ ! 2000бр/акц. на ЕУробатак - няма как да ги мисля, винаги им скубя +са бързо щом видя къде да ги прехвърля и в понеделника ще е така от 0,72 все ще е кяр!
        -До края на другата седмица ще те изненадам с друга статистика, седи мирен само !
        Мисля че е редно БФБ да обяви публично какви са им сметките защото всички сме объркани Искаме сметките !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение

          Май е възможно!!! Медианата, който не го мързи да го смята! Но може ИХЛБЛ да не са сред 30 компании, не заради ФФ, а заради по-малко на брой сделки и обем....остава възможността и за грешка от Борсата, но скоро ще разберем!!!!

          Справка за резултатите ( период: от 01.03.2016 до 28.02.2017, търсене по компания IHLBL - Индустриален Холдинг България АД):
          Сделки: 670
          Обем (брой лотове): 2 019 142
          Средна цена на лот: 0.952
          Обем лева: 1 922 831.36

          Справка за резултатите ( период: от 01.03.2016 до 28.02.2017, търсене по компания EUBG - Еврохолд България АД):
          Сделки: 1 643
          Обем (брой лотове): 8 396 746
          Средна цена на лот: 0.587
          Обем лева: 4 931 605.20
          За същия период от 01.03.2016 до 28.02.2017
          Алкомет
          Сделки: 524
          Обем (брой лотове): 5755
          Обем лева: 760895
          Алкомета има още по малко сделки и оборот(няма и един милион) от IHLBL ,няма да е това
          Данните са от сайта на БФБ
          http://bse-sofia.bg/?page=IndexProfi...=58c3ff4be7e56
          Last edited by спекуланта; 11.03.2017, 16:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Инта и сега какво праИм....
            Ясно е че и Капачките и ИХБГ са грешно отиграване на кУмисията....сега се оказа и ЕУБГ...

            На мен тия не ми влияят, но не подразни невежеството от страна на БФБ -лично го следих повече от седмица дали ще се промени и накрая реших да го споделя с Валю. И какво от това че писахме по темата? Нито Инвестора взе отношение , нито БФБ !!!
            Колкото до това дали влияе на личната ми кесия - НЕ ! 2000бр/акц. на ЕУробатак - няма как да ги мисля, винаги им скубя +са бързо щом видя къде да ги прехвърля и в понеделника ще е така от 0,72 все ще е кяр!
            -До края на другата седмица ще те изненадам с друга статистика, седи мирен само !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              Това не е възможно! Нямам акции в Холдинг България!
              Май е възможно!!! Медианата, който не го мързи да го смята! Но може ИХЛБЛ да не са сред 30 компании, не заради ФФ, а заради по-малко на брой сделки и обем....остава възможността и за грешка от Борсата, но скоро ще разберем!!!!

              Справка за резултатите ( период: от 01.03.2016 до 28.02.2017, търсене по компания IHLBL - Индустриален Холдинг България АД):
              Сделки: 670
              Обем (брой лотове): 2 019 142
              Средна цена на лот: 0.952
              Обем лева: 1 922 831.36

              Справка за резултатите ( период: от 01.03.2016 до 28.02.2017, търсене по компания EUBG - Еврохолд България АД):
              Сделки: 1 643
              Обем (брой лотове): 8 396 746
              Средна цена на лот: 0.587
              Обем лева: 4 931 605.20

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
                ...а възможно ли е ИХЛБЛ да не е покрило критериите за участие в 30-те компании, от които селектират 15-те за софикс, заради по-малък брой сделки и обеми например?....
                Това не е възможно! Нямам акции в Холдинг България!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Точно с тази цел си писахме с Vale 1, и имаме коментари преди седмица, но сайта на БФБ така и не отреагираха!
                  Кучетата си лаят , а кервана си оди де иска !!!
                  Инта и сега какво праИм....
                  Ясно е че и Капачките и ИХБГ са грешно отиграване на кУмисията....сега се оказа и ЕУБГ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

                    Предполагам, че взимат при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции на Еврохолд оня ден, но в сайта за емитентите в БГ 40 - http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents имаше грешка с броя книжа на Еврохолд, вместо 127345000 бр. там пишеше май 212240666 бр.

                    Умножават 212240666 * 0.77 ст * 0.1994 фф = 32587007 кап на фф и го вкарват

                    Да, ама не!
                    Правилната сметка е:
                    127345000 * 0.77 ст. * 0.1994= 19552296 кап на фф

                    Точно с тази цел си писахме с Vale 1, и имаме коментари преди седмица, но сайта на БФБ така и не отреагираха!
                    Кучетата си лаят , а кервана си оди де иска !!!

                    Коментар


                    • ...а възможно ли е ИХЛБЛ да не е покрило критериите за участие в 30-те компании, от които селектират 15-те за софикс, заради по-малък брой сделки и обеми например?....

                      Коментар


                      • може и да са направили грешка и друг път се е случвало, по-дразнещото за мен е, че не пускат съобщение с което да обосноват избора или да обяснят грешката, явно представата за работещ капиталов пазар е свързана само с правене на роуд шоута и стратегии
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                          БФБ, wtf???

                          Възможно ли е тези идиоти да са взели при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции оня ден, а да са смятали фф кап. вече с новите акции?
                          Като се замисля възможно е, бяха вкарали Х. Нов век преди време по грешка..
                          Предполагам, че взимат при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции на Еврохолд оня ден, но в сайта за емитентите в БГ 40 - http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents имаше грешка с броя книжа на Еврохолд, вместо 127345000 бр. там пишеше май 212240666 бр.

                          Умножават 212240666 * 0.77 ст * 0.1994 фф = 32587007 кап на фф и го вкарват

                          Да, ама не!
                          Правилната сметка е:
                          127345000 * 0.77 ст. * 0.1994= 19552296 кап на фф
                          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                            Имаш право. Всички наши индекси сменят по 10% от състава си. Не седи добре. Все едно S&P500 да смени 50 компании. За последното тримесечие щатският индекс е подменил 6 компании, макар че там правят промените по-често, по-динамично.

                            Минусът на дългия период (година, вместо 6 месеца) е, че ще се заклещват задълго измамниците в широките ни индекси, нашите "пени стокс" от типа на Кремиковци, Енергони, Петрол ако щеш...
                            Тамън участието на такива ще е за поука и аларма. Да се напомня в каква среда се инвестира и че са възможни следващи издънки. Първо от такива се пазя, пък после ако падне нещо отгоре. Колко инвеститори въобще се отказаха заради масовката убитляци. Нема станем нормална борса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Малко в страни от актуалната тема за новия Софикс, но от известно време едно нещо ми прави силно впечатление. Говоря за огромните задръствания по улиците. За последно такива бях виждал в годините 2007-8 и това при положение, че в районите, в които шофирам, нямаше изградено метро. За добро или зло, не съм бил на борсата тогава и не познавам тогавашното поведение на участниците, но ако се съди по трафика и недвижимите имоти /които в момента се държат по същия начин както през 2007-8 г./, нещата за БФБ изглеждат ясни. Само че как човек да купи нещо за 2 лв., като преди година са му го предлагали на 1 и се е чудел?
                              въпреки че карам колело из софия съм съгласен. цените на дивидентните акции са опасно високи, няколко минаха p/e 20. Разбира се обяснение има - ниските лихви и евентуална инфлация от влизане в еврозоната. Но то е нормално след толкова години ръстове на пазарите " далаверите " занапред да намалеят осезеамо То ако всеки печелеше ежегодно по толкова много на борсата всеки щеше да си цъка от вкъщи . Аз следя играта отстрани и като гледам скоро няма да има възможности за покупки, това състояние вероятно ще продължи години. Поздрави на всички устискали с акции до този момент и умната занапред

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
                                ALUM е с по - голяма пазарна капитализацишия на фф от TRACE и влиза, но IHLBL е с по голяма капитализация на фф от EUBG.
                                Тогава, по какъв критерий изваждат IHLBL?
                                БФБ, wtf???

                                Възможно ли е тези идиоти да са взели при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции оня ден, а да са смятали фф кап. вече с новите акции?
                                Като се замисля възможно е, бяха вкарали Х. Нов век преди време по грешка..
                                Last edited by dex; 11.03.2017, 10:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X