IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    .... Само че как човек да купи нещо за 2 лв., като преди година са му го предлагали на 1 и се е чудел?
    И защо не ако прецениш, че струва 2,80 например? Иначе има опция след година да се чуди човек защо не е купил на 2,00 лева след като цената е вече 3,00 лева Въпросът е дали виждаш стойност в актива и дали тя е по-висока или по-ниска от цената.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
      Драги "15 %" - въпрос на очаквания. И аз съм "скъперник" на купуване, гледам такъв е също "Фортис". Мисля, обаче, че грешим. Вече 6 месеца след Август, очакванията на продавачи и купувачи са "UP" и поради това продавачите искат 2 лв. за нещо, което преди година са ни предлагали за 1 лв. И ние купувачите ще трябва да дадем 2-та лева, ако искаме да се качим на ВЛАКЧЕТО НА ОЧАКВАНИЯТА.
      Има два типа участници:
      1 Разумни и уверени
      2. Рискови и колебливи
      Може да изглежда парадоксално, но в кризисни ситуации и неликвиден пазар водещи са вторите. Първите се завръщат при стабилизиране на ситуацията и определят основния оборот. Вероятно наближава този момент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
        ...., някак не ми се струваше нормалко в Софикс да имаме компания с под 10% ФФ.
        Не само, че не е нормално, но е и тъпо.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Драги "15 %" - въпрос на очаквания. И аз съм "скъперник" на купуване, гледам такъв е също "Фортис". Мисля, обаче, че грешим. Вече 6 месеца след Август, очакванията на продавачи и купувачи са "UP" и поради това продавачите искат 2 лв. за нещо, което преди година са ни предлагали за 1 лв. И ние купувачите ще трябва да дадем 2-та лева, ако искаме да се качим на ВЛАКЧЕТО НА ОЧАКВАНИЯТА.

          Коментар


          • Имам предложение към БФБ и ИП-и 16-ти да бъде 13-ти ...

            Коментар


            • Малко в страни от актуалната тема за новия Софикс, но от известно време едно нещо ми прави силно впечатление. Говоря за огромните задръствания по улиците. За последно такива бях виждал в годините 2007-8 и това при положение, че в районите, в които шофирам, нямаше изградено метро. За добро или зло, не съм бил на борсата тогава и не познавам тогавашното поведение на участниците, но ако се съди по трафика и недвижимите имоти /които в момента се държат по същия начин както през 2007-8 г./, нещата за БФБ изглеждат ясни. Само че как човек да купи нещо за 2 лв., като преди година са му го предлагали на 1 и се е чудел?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Очаквах, че Еврохолд ще измести Трейс, но не мислих, че ще вкарат Алкомет на мястото на ИХБГ. Въпреки че сметките го показваха, някак не ми се струваше нормалко в Софикс да имаме компания с под 10% ФФ.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Промяната на БГ 40 доста странна. Не съм запознат с критериите и все пак от позицията на лаик ми изглежда куцо решение.

                  Коментар


                  • На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол №11 /06.03.2017 г, са взети следните решения:

                    I. Изважда следните емисии от базата на SOFIX:
                    4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                    T57 Трейс груп холд АД-София

                    и добавя следните емисии:

                    6AM Алкомет АД-Шумен
                    4EH Еврохолд България АД-София

                    II. Изважда следните емисии от базата на BGBX40:
                    4O1 Проучване и добив на нефт и газ АД-София
                    6BMA Фонд Имоти АДСИЦ-София
                    7TH Чайкафарма Висококачествените лекарства АД-София

                    и добавя следните емисии:

                    A4L Алтерко АД-София
                    5AX Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив
                    5BP Билборд АД-София

                    III. Изважда следната емисия от базата на BG REIT:
                    5ER И Ар Джи Капитал - 3 АДСИЦ-София

                    и добавя следната емисия:

                    5AX Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив

                    IV. Изважда следните емисии от базата на BG TR30:
                    4F8 Формопласт АД-Кърджали
                    6N3 Холдинг Нов Век АД-София
                    6S7 Синергон Холдинг АД-София
                    A72 Агрия Груп Холдинг АД-Варна
                    EHN Синтетика АД-София

                    и добавя следните емисии:

                    4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                    5CP ТБ Тексим Банк АД-София
                    4IN Инвестор.БГ АД-София
                    0EA Елана Агрокредит АД-София
                    BSO Българска фондова борса-София АД

                    Решенията за промяна в базата на индексите влизат в сила, считано от 20.03.2017г
                    http://www.bse-sofia.bg/?page=News
                    Last edited by Bivol; 10.03.2017, 17:21.

                    Коментар


                    • Днес е добър ден за оптимизмЪ ... аз съм доволен
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Много тегаво върви търговийката напоследък. Истината е, че се задъхахме по баира и ще ни трябва стимулант отнякъде.
                        аз пък мисля, че е идеално за купувачите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Много тегаво върви търговийката напоследък. Истината е, че се задъхахме по баира и ще ни трябва стимулант отнякъде.
                          Всички сега чакат новини за Софикс Другата седмица ще има по големи обороти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            днес или Понеделник ще кажат какви са промените ако има такива. А след 10 дена някъде самите промени ще се случат
                            Мерси SoHo. Просто съм си въобразил някакви неща и искам да видя дали ще уцеля....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                              Следващата седмица ли да очакваме евентуалната промяна на Софикс?
                              днес или Понеделник ще кажат какви са промените ако има такива. А след 10 дена някъде самите промени ще се случат

                              Коментар


                              • Много тегаво върви търговийката напоследък. Истината е, че се задъхахме по баира и ще ни трябва стимулант отнякъде.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X