IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
    Мдааааа лошо става.Ама как само усетих кризата която се задава и разпродадох навреме.Преди няколко дни познат работещ в Schneider която е на 7 място от топ 100 големи транспортни компании в САЩ е освободила работниците си и е затворила.Чакаме официалното обявяване на бакрута.Започна се.
    Как пък никой не го спомена нито в Туитър нито където и да било в интернет това за Schneider Trucking. Не казвам, че не се задава криза, ама такива евтини фишеци са ми любимите -- освободила била работниците си и е ЗАТВОРИЛА. Rly?

    Коментар


    • Бисер Манолов

      На финансовите пазари празно няма. "Любимите" ми централни банки така сплескаха доходността на облигациите, че финансовият инженеринг отново избухна. Нали си спомняте "онези" хартийки CDO от далечната 2007 година,които вкараха глобалните пазари в трапа. Отново се завръщат на сцената, само че сега вече били "synthetic CDO". Инвеститорите искат доходност и са склонни на всякакви изобретения. Истината е, че ако чуете за пакетиране на облигации, дългове (разбира се, че секюратизация звучи по-така) бягайте надалеч. За 2018 година обемите на тези "финансови творения" надскочили 200 млрд. долара. Банките яко наемали специалисти по темата. Старите муцуни се завърнаха ....но тихичко - Citigroup, BNP, SG, Barclays. Няма никакъв проблем, разбира се.Тези хора са математици, ядрени физици, ултра турбоинжекцион техници, космонавтии и хора с по две глави. Само гениални персони. Така разправяха и 2007 година.

      Коментар


      • Мдааааа лошо става.Ама как само усетих кризата която се задава и разпродадох навреме.Преди няколко дни познат работещ в Schneider която е на 7 място от топ 100 големи транспортни компании в САЩ е освободила работниците си и е затворила.Чакаме официалното обявяване на бакрута.Започна се.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
          Днес ще е забавно
          Защо?
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Днес ще е забавно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Хъсман: Срив на акциите с 30% през 2019 и плоска линия през следващите 12 години?

              23 Април 2019 14:00
              Да интересна прогноза, да призная и аз очаквах спад до към малко под 20к на добрия стар Дау, (което е около 30%) но тя не се случи, Има ли обяснение за сегашната неизяснена ситуация - няма едностранчиво според мен, факторите са много и са в някакъв странен разнобой, сякаш сме в някаква точка на прекъсване, в която известните закони не важат на 100%.
              Да, - казват, че Шилер P/E, Cape, Уорън Бъфет-p/e са на едва ли не екстремни стойности, кривата на филипс сякаш е пробита, и какви ли не подобни дългосрочни зависимости сервират най-малкото замисляне, но факторите наистина са много и подобно на променящият се климат в атмосферата, не може да се предскаже точно, каква ще е температурата в конкретно място и с какъв % прогноза.
              Раздутите баланси на фед, споменатите екстремни стойности на разни коеф, "непредвидимостта" на големите сили като Тръмп например, търговските войни, Брекзита за димитровден т.н. а от друга страна растящи печалби, намалена безработица т.н. - не могат да предвидят точно числото за индекса Ако за очакванията тр да го кажа кратко - ще цитирам Мартингейл - "още ще клати"..
              Мисля да изчакам да отмине лятото, като разбира се. никак не изключвам поява или съществуване на по някоя "бяла лястовица", Мисля, че винаги има по някоя хартия за претендент за тази титла. (дори на спадащ пазар). Да се улучи не е лесно, но май тр, да "подновя" някои изоставени сметки и еветнуален тест на дилемата - труд срещу успех )) не е препоръка
              Last edited by precakanoto; 01.05.2019, 19:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Не се досещам какво имаш предвид...пари от Лотарията ли си спечелил или дедо от Америка заедно с наследството си получил...
                Моля да обясниш...какво се е променило от вчера...
                Аз пък смятам че май ще бъде пред апокалипсен месец и то за това че всички ПФ и ДФ са се скрили и чакат Годо ....а той може да не дойде щото сме нефелни...за повече от банковите става въпрос...и не само за банковите.
                Вчера основните ИП който крепят акции не излезнаха с изключение на Гъмзата и холдинг Варна...
                Гледам купуват се акции като Хиката който ще пускат безплатни акции и пак ще има студена вода ...наесен .
                Докъде стига човешката вяра......обясни!
                Днес е Първи март ви поздравявам с празника на онеправданите ,понеже инвеститорите и спекулантите на БФБ са най онеправдани....!
                Вчера каква търговия имаше ,че да излизат големите?Ще излязат след 6 май а дотогава ще продават останалите без пари за празниците.
                След 6 май може и да подскочи с малко ,но от сърце.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                  Не се досещаш, защото изглежда не следиш достатъчно изкъсо пазара. Няма проблем, пропускаш добри възможности, а качествените съвети струват скъпо...... все пак на пазара някои печелят, а други губят
                  Гледам ,че ако си спазваш правилото за качествените съвети,които струват скъпо , пускаш некачествени за общо ползване.... които нищо не струват...така че по логиката на елиминацията открих скъпия съвет .Бегай Лиски да бегаме....
                  Спестих си хвалбите но от НГ има над 300 сделки на БФБ и ДАХ и само вчера имам над 10 сделки по 4 позиции и в двете посоки....
                  Просто ти намекнах че още двама ,трима средни купувачи ще излезнат от борсата ,без мен в преки разговори на бира ......няма смисъл от спекула за пица а риска се увеличава и акциите продължават да тежат .....
                  От две години от теб строи краен оптимизъм....
                  Нищо лично....слез на земята или кажи защо е така....а борсата пада...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Не се досещам какво имаш предвид...пари от Лотарията ли си спечелил или дедо от Америка заедно с наследството си получил...
                    Моля да обясниш...какво се е променило от вчера...
                    Аз пък смятам че май ще бъде пред апокалипсен месец и то за това че всички ПФ и ДФ са се скрили и чакат Годо ....а той може да не дойде щото сме нефелни...за повече от банковите става въпрос...и не само за банковите.
                    Вчера основните ИП който крепят акции не излезнаха с изключение на Гъмзата и холдинг Варна...
                    Гледам купуват се акции като Хиката който ще пускат безплатни акции и пак ще има студена вода ...наесен .
                    Докъде стига човешката вяра......обясни!
                    Днес е Първи март ви поздравявам с празника на онеправданите ,понеже инвеститорите и спекулантите на БФБ са най онеправдани....!
                    Не се досещаш, защото изглежда не следиш достатъчно изкъсо пазара. Няма проблем, пропускаш добри възможности, а качествените съвети струват скъпо...... все пак на пазара някои печелят, а други губят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                      Повечето отчети са добри, очаква ни добър Май и надявам се още по-добър Юни с хубави дивиденти. А Септември ще бъде Май - който разбира се досеща калво имам предвид
                      Не се досещам какво имаш предвид...пари от Лотарията ли си спечелил или дедо от Америка заедно с наследството си получил...
                      Моля да обясниш...какво се е променило от вчера...
                      Аз пък смятам че май ще бъде пред апокалипсен месец и то за това че всички ПФ и ДФ са се скрили и чакат Годо ....а той може да не дойде щото сме нефелни...за повече от банковите става въпрос...и не само за банковите.
                      Вчера основните ИП който крепят акции не излезнаха с изключение на Гъмзата и холдинг Варна...
                      Гледам купуват се акции като Хиката който ще пускат безплатни акции и пак ще има студена вода ...наесен .
                      Докъде стига човешката вяра......обясни!
                      Днес е Първи март ви поздравявам с празника на онеправданите ,понеже инвеститорите и спекулантите на БФБ са най онеправдани....!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                        Повечето отчети са добри, очаква ни добър Май и надявам се още по-добър Юни с хубави дивиденти. А Септември ще бъде Май - който разбира се досеща калво имам предвид
                        Финансовите компании се представят наистина по-добре, с изключение на Сфарм, ако вече я броим такава

                        Коментар


                        • Повечето отчети са добри, очаква ни добър Май и надявам се още по-добър Юни с хубави дивиденти. А Септември ще бъде Май - който разбира се досеща калво имам предвид

                          Коментар



                          • Хъсман: Срив на акциите с 30% през 2019 и плоска линия през следващите 12 години?

                            23 Април 2019 14:00

                            Last edited by RUBLA; 30.04.2019, 21:47. Причина: Забранен линк!

                            Коментар


                            • Сърбия към Volkswagen: Каквото и да предложи България, ние можем повече

                              https://www.manager.bg/biznes/srbiya...Wbz0PgxsAbl8ZE

                              Коментар


                              • Нещата се оправиха.Явно не съм отчел фазата за тъговия.Аз съм малко за участието на БФБ

                                Коментар

                                Working...
                                X