IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Със 75% са намалели сделките на пазара за недвижими имоти

    https://news.bg/economics/sas-75-sa-...imi-imoti.html

    ТОВА ДАЛИ Е ВЯРНО..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

      Каква криза?
      Много резонен въпрос. Моля отправете го към гоуемият журналист на инвестора, (мариян й.), който преди около година публикуваше статия, че сме в криза, и че по принцип оцелелите се брояли след криза.
      Каква криза бе журналисте, кажете, какво стана с кризата, която толко я чекате.
      Май кризата се изроди в спекулантски вербализми, с цел осовно личен профит. Пфу..... журналистика...)
      търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

        Не знам, това е въпрос за 1 млн долара. Лично аз я чакам за да мога да вляза там, но кога ще е - никой не знае. Това няма да е обикновена криза. Очаквам да е по-продължителна и мъчителна от тази през 2008/09. По тази причина мисля, че тя ще се отрази не чак толкова негативно на БФБ, както не му се отрази изцяло положително и продължаващия вече 10 години Ъп на Запад. Въобще корелацията между случващото се тук и там е по-скоро обратна. Не вярвам преди изборите в САЩ да стане нещо. Очаквам Тръмп да бъде преизбран, а за да стане това трябва да си стиснат ръцете с китайците, които също имат интерес от сделка. Това в краткосрочен план ще успокои пазарите. Краят на сагата около Брекзит пък ще окаже стимул в Европа. Джонсън може да се прави на палячо, но не е. Ще се договори и с Брюксел и с Единбург. Така, че съм умерен оптимист за ситуацията по света и конкретно в Европа, която повече би ни засегнала нас специално.

        Споделям до някъде твоите съждения и ще постна една графика, която за жалост не мога да актуализирам, а забравих от кой е получихме в този форум!
        Ако благоволи, може и да го присетя да я актуализира!

        -https://i.pics.livejournal.com/polit...9_original.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Идващата....до година.
          Това го слушам от години. Всички се провалиха с таймига. Рисковете бавно нарастват, но твърдението, че в следващите 18 месеца задължително ще има криза е несериозно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

            Каква криза?
            Идващата....до година.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Хубав пост, а кризата на запад....
              Не знам, това е въпрос за 1 млн долара. Лично аз я чакам за да мога да вляза там, но кога ще е - никой не знае. Това няма да е обикновена криза. Очаквам да е по-продължителна и мъчителна от тази през 2008/09. По тази причина мисля, че тя ще се отрази не чак толкова негативно на БФБ, както не му се отрази изцяло положително и продължаващия вече 10 години Ъп на Запад. Въобще корелацията между случващото се тук и там е по-скоро обратна. Не вярвам преди изборите в САЩ да стане нещо. Очаквам Тръмп да бъде преизбран, а за да стане това трябва да си стиснат ръцете с китайците, които също имат интерес от сделка. Това в краткосрочен план ще успокои пазарите. Краят на сагата около Брекзит пък ще окаже стимул в Европа. Джонсън може да се прави на палячо, но не е. Ще се договори и с Брюксел и с Единбург. Така, че съм умерен оптимист за ситуацията по света и конкретно в Европа, която повече би ни засегнала нас специално.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Хубав пост, а кризата на запад....
                Каква криза?

                Коментар


                • Хубави постове,но не е време за оптимизъм.Идват лоши времена колкото и на мнозина да не им се иска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Големи чаршафи сте написали, голямо нещо. Заинатих се да ги прочета и не съжалявам. Хареса ми (и споделям голяма част от) написаното от Тошко Събев, Татко Щърк, Груев... 4Д отново блести и е убедителен. Благодаря на БФБ Трейдъра за табличката. Въобще, получила се е полезна дискусия. Какво мога да добавя аз? Ако кажа, че последната 1 година по нещо се е различавала от предходната ще излъжа. Но за разлика от предходната, когато се трупаше основно “ценен опит”, при това горчив (което като се замисли човек не е малко), през тази се вижда някаква светлинка в тунела. Няма как тази светлинка да е от приближаващия влак, защото всички влакове отдавна ни заобикалят. Последното не прозвуча много оптимистично, но е факт. Всичко, което оттук-нататък ще се случва на БФБ е в ръцете на “големите играчи”, основно банки и пенсионни фондове. Не е тайна, че скоро предстои УПФ да зарадват първите си пенсионери с “втора пенсия”. Това за мен обяснява проточилия се повече от 2 години “мечи пазар”, който дори се усили през последните месеци. Поздравления за тези от нас малките, които са продали още 2017-2018 г. Сега те ще имат възможност да се върнат на пазара, когато (ако) започнат да го правят “големите”. Аз не бях толкова мъдър и въпреки, че също продавах през изминалите 2 години (закрих изцяло Монбат, всичко свързано с Донев, частично МСН, изцяло Атера и Елана, последните 2 временно), но и купувах (основно Трейс, Бреф и малко от Спиди и Планината, които са ми дългосрочни). Като неуспешни или по-скоро прибързани покупки определям тези на ХЕС, ЕМКА и едно излишно завръщане (като за изпроводяк) при Трейдинга. Сега съм доволен, защото при Трейса и Спиди се очертава интересна 2020 г. Бях се зарекъл да не влагам скоро свежи пари на БФБ, но очаквам в близките 3-4 до 5 месеца това да се промени. Относно безспорните “ракети” Доверие и Алтерко мнението ми съвпада с това на Грую. Доверието ми в Донев е изчерпано, а Алтерко ми е пълна мъгла, но я следя с интерес.

                    Моля мнението ми да не се счита, като препоръка за ПП на ЦК. Надявам се и пожелавам на всички вас, в този форум, следващата година наистина да по-добра от последните 2 и то значително по-добра.

                    Весело посрещане на Рождество Христово!

                    ПП: Използвайте времето преди празника да направите нещо добро, да зарадвате някого, да стоплите нечие сърчице! Не всичко е пари на този свят и не всичко трябва да измерваме с пари и проценти. Последното е препоръка.
                    Хубав пост, а кризата на запад....

                    Коментар


                    • Големи чаршафи сте написали, голямо нещо. Заинатих се да ги прочета и не съжалявам. Хареса ми (и споделям голяма част от) написаното от Тошко Събев, Татко Щърк, Груев... 4Д отново блести и е убедителен. Благодаря на БФБ Трейдъра за табличката. Въобще, получила се е полезна дискусия. Какво мога да добавя аз? Ако кажа, че последната 1 година по нещо се е различавала от предходната ще излъжа. Но за разлика от предходната, когато се трупаше основно “ценен опит”, при това горчив (което като се замисли човек не е малко), през тази се вижда някаква светлинка в тунела. Няма как тази светлинка да е от приближаващия влак, защото всички влакове отдавна ни заобикалят. Последното не прозвуча много оптимистично, но е факт. Всичко, което оттук-нататък ще се случва на БФБ е в ръцете на “големите играчи”, основно банки и пенсионни фондове. Не е тайна, че скоро предстои УПФ да зарадват първите си пенсионери с “втора пенсия”. Това за мен обяснява проточилия се повече от 2 години “мечи пазар”, който дори се усили през последните месеци. Поздравления за тези от нас малките, които са продали още 2017-2018 г. Сега те ще имат възможност да се върнат на пазара, когато (ако) започнат да го правят “големите”. Аз не бях толкова мъдър и въпреки, че също продавах през изминалите 2 години (закрих изцяло Монбат, всичко свързано с Донев, частично МСН, изцяло Атера и Елана, последните 2 временно), но и купувах (основно Трейс, Бреф и малко от Спиди и Планината, които са ми дългосрочни). Като неуспешни или по-скоро прибързани покупки определям тези на ХЕС, ЕМКА и едно излишно завръщане (като за изпроводяк) при Трейдинга. Сега съм доволен, защото при Трейса и Спиди се очертава интересна 2020 г. Бях се зарекъл да не влагам скоро свежи пари на БФБ, но очаквам в близките 3-4 до 5 месеца това да се промени. Относно безспорните “ракети” Доверие и Алтерко мнението ми съвпада с това на Грую. Доверието ми в Донев е изчерпано, а Алтерко ми е пълна мъгла, но я следя с интерес.

                      Моля мнението ми да не се счита, като препоръка за ПП на ЦК. Надявам се и пожелавам на всички вас, в този форум, следващата година наистина да по-добра от последните 2 и то значително по-добра.

                      Весело посрещане на Рождество Христово!

                      ПП: Използвайте времето преди празника да направите нещо добро, да зарадвате някого, да стоплите нечие сърчице! Не всичко е пари на този свят и не всичко трябва да измерваме с пари и проценти. Последното е препоръка.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Леко се позачудих дали е за тук, ама нали сме в ЕС и бъдещи потърпевши...

                        По голяма простотия от това долу не бях чувал скоро
                        Точно самоналожената зеленификация ( докато над 90% от световните баш замърсителите си примиргат от смят и хихикат за наша сметка) ни гарантира сигурна японификация чрез загубата на конкурентоспособност и растеж.
                        Tя и без това вече е налице зап.Европа, ама зелените фантасмагории ще и забият последния пирон в ковчега.

                        https://www.bloomberg.com//news/arti...rnd=markets-vp

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          И що?След като нас дребните ни имат само за куче касичка ние колко по умно да отговорим?
                          Откровена тъпотия е защото предлагаш еднакво отношение към всички без значение от техните действия. В случай, че оценяваш абсолютно всички като измамници и тотално негативно, то нито един честен човек няма да се листне на борсата, защото няма да получи справедлива оценка. С твоето отношение стимулираш само измамниците. Само те биха получили адекватна оценка. В случай, че някой честен мажоритар е в заварено положение на пазара при твоето отношение или ще си замине с търгово, защото не получавайки справедлива оценка в продължителен период от време няма да може да ползва предимствата на борсата, или ще стане измамник и той. Така, че в условия където имаме отчайваща нужда от нови емисии за търговия призив да се бойкотират IPO си е мащабна тъпотия във вреда на призоваващият.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            А, аз се питам при тази липса на инвеститори на БФБ имат ли въобще значение тези коефиценти и дали някой ги гледа !
                            Имат значение, независимо от броя на инвеститорите. Рано или късно се отделя зърното от плявата. Но и не може да се вземе решение на база само тези числа.
                            Last edited by dici; 17.12.2019, 16:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Да се включа аз с табличката за трето тримесечие с дружествата, на които според мен има логика да се гледа коефициента EV/EBITDA (с цените от вчера). Средните стойности продължават надолу разбира се.
                              2019Q3 EV/EBITDA'
                              SFTRD 16.59
                              GR6 15.23
                              ZLP 13.93
                              MONBAT 13.53
                              LACH 13.52
                              ROZA 12.77
                              ZAHZA 11.09
                              GAZ 10.91
                              MCH 10.74
                              FZLES 10.61
                              SFARM 9.73
                              ALB 9.11
                              ELHIM 8.51
                              ALUM 8.48
                              PETHL 8.43
                              HES 8.07
                              0SP 8.12
                              A4L*** 6.83
                              ODES 6.81
                              EMKA 6.74
                              BOARD 5.94
                              SKK 5.51
                              IHLBL 5.01
                              3CZ 4.98
                              BSO*** 4.65
                              GAGBT 4.53
                              AROMA 4.39
                              TRACE 4.36
                              HIDPN 4.28
                              Average 8.74
                              Median 8.43
                              А, аз се питам при тази липса на инвеститори на БФБ имат ли въобще значение тези коефиценти и дали някой ги гледа !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Да се включа аз с табличката за трето тримесечие с дружествата, на които според мен има логика да се гледа коефициента EV/EBITDA (с цените от вчера). Средните стойности продължават надолу разбира се.
                                2019Q3 EV/EBITDA'
                                SFTRD 16.59
                                GR6 15.23
                                ZLP 13.93
                                MONBAT 13.53
                                LACH 13.52
                                ROZA 12.77
                                ZAHZA 11.09
                                GAZ 10.91
                                MCH 10.74
                                FZLES 10.61
                                SFARM 9.73
                                ALB 9.11
                                ELHIM 8.51
                                ALUM 8.48
                                PETHL 8.43
                                HES 8.07
                                0SP 8.12
                                A4L*** 6.83
                                ODES 6.81
                                EMKA 6.74
                                BOARD 5.94
                                SKK 5.51
                                IHLBL 5.01
                                3CZ 4.98
                                BSO*** 4.65
                                GAGBT 4.53
                                AROMA 4.39
                                TRACE 4.36
                                HIDPN 4.28
                                Average 8.74
                                Median 8.43
                                Благодаря!

                                Коментар

                                Working...
                                X