IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Жълтите пак се издадоха
    Ето им един техен виц-

    Двама педали пътували в самолет от Европа за САЩ. Дълъг нощен полет над океана!
    Единия казал:
    - Искаш ли да опитаме да го направим тук на 10000 метра над океана? Каква романтика само, нали? !
    - Добре. Обаче чакай да заспят всички и тогава. Няма да се излагаме. Ние сме бизнесмени.
    Изчакали да загасят лампите в салона и да се приберат стюардесите. Тогава пасивния казал:
    - Ще направя една проба. Ще си поискам една кола и ако никой не реагира почваме.
    - Може ли една кола?
    -провикнал се той, обаче никой не реагирал и почнали с*кса.

    Нали са селтаци, простаци..
    На сутринта стюардесата влязла в салона и попитала:
    - Драги пътници цяла нощ никой не си поиска нищо! Добре ли се чувствахте?
    Един пътник се обадил:
    - Как да си поискаш? Един си поръча една кола и го еб*ха цяла нощ!


    Да разбираме ли , че жълтурите се обаждат за да си изкат
    Last edited by Kiro; 29.09.2016, 02:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      1. набавяш си кеш който не знаеш какво ще го правиш и понеже не си на ясно какво ще правиш с парите си по чуждите борси ще започнеш да ги вкарваш обратно на бфб

      с две думи продаваш защото очакваш спад на бг акциите и в даден момент се надяваш да се върнат цените от преди 6 месеца за да влезнеш отново



      ще се радвам да прочета и други стратегии на хората продавали последните дни...
      Проблемът е в мен, тъй като понякога ми е трудно да се изразявам ясно. Та, набавям си кеш от БФБ, за да си открия сметка с 10К$ при сериозен международен ИП /моят портфейл е малък и нямах тези средства свободни/, който да използвам за глобалните пазари /суровини, ЕТФ-и, ДАКС, ДАУ и т.н./. Искам да си открия такава сметка, тъй като мисля, че в следващите 2-3 г. ще видим нива на борсите под моментните. Тъй като обаче не ми е комфортно да стоя на къси позиции, искам да инвестирам в нещо, което се движи обратно на борсите /т.е. ако борсите растат, то да пада и обратното/. Ако обаче не намеря такова нещо, просто ще започна да купувам къси ЕТФ-и. Разказаното до момента няма нищо общо с БФБ. След като изтегля въпросните пари /тези, от днешните продажби/ от тук, за мен нищо не се променя. Ще продължавам да вкарвам ежемесечно пари за БФБ /както винаги досега/, ще реинвестирам и дивидентите си, ако видя по-добри нива за вход.

      Пак стана объркано, но толкова мога
      Last edited by 15%; 29.09.2016, 02:11.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Според мен киро просто обича да е на кестерме, нищо друго.
        кестерме .............. искаш да кажеш на обратно ли или искаш да кажеш, че е обратен?

        в тази връзка един стар виц:

        Един педер@ст станал страничен футболен съдия. Видели се с негов бивш партньор с който дълго време не се виждали който го попитал:
        - Абе, защо избра да станеш точно футболен съдия?
        Рефера му отговорил:
        - Къде другаде може да ми се случи 20-30 000 запалянковци да ми викат: "Заври си флага отзад. Заври си флага отзад, шибан педер@ст..."

        -----------

        тука разбира се няма 20-30 000 човека публика, но и 1000-2000 да четат форума пак е нещо за някои пишещи
        Last edited by _1912_; 29.09.2016, 02:08.
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • П.П. Когато пазарът пада, ти плюеш хората, които купуват. Когато се вдига, ти се кефиш, че си фул с акции

          Моля да ми обясниш, кога и къде съм- цитат- плюеш хората, които купуват...
          Припомни ми пак въпроса моля..
          Отговорил съм по доло-

          ..Кой ти е казал, че не съм продал..Имам няколко продажби..Смятам, че ръста не е свършил за да продам още..За мен засега 600 е вероятния ръст и съпротива..- дано да стане..
          Last edited by Kiro; 29.09.2016, 02:01.

          Коментар


          • Киро, респект за големият ти портфейл и опит, но имам чувството, че пишеш, без да си прочел съдържанието на отсрещния. Нямам никакви розови очила, никога не съм говорил, че съм добре, а и подписа ми е девиз, който изключва моментните и големи печалби. И т.н., и т.н.
            Единственият въпрос, който ти зададох, явно отново ще остане без отговор /след 2-3 твои поста/. Просто няма смисъл....
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Ето този въпрос по принцип ме ужасява, но в конкретния случай, най-вероятно ще го използвам за откриване на сметка при международен ИП, за да се възползвам от възможно най-ниски такси и комисионни. Там какво ще правя още не съм убеден, тъй като никой до сега не ми каза инструмент, който да се представя обратно- порпорционално на борсите /не се чувствам добре, когато търгувам къси/. Ако не намеря такова животно, ще се принудя да започна да си купувам на малки порции във времето къси ЕТФ-и на европейски и щатски акции. През това време обаче ще продължавам да вкарвам ежемесечно свеж кеш на БФБ и ще получавам дивиденти, с които се надявам да започна да купувам акции на по-ниски нива тук.
              уж разбирам какво си написал, но ми е трудно да открия логика в поста ти

              набавяш си кеш който не знаеш какво ще го правиш и понеже не си на ясно какво ще правиш с парите си по чуждите борси ще започнеш да ги вкарваш обратно на бфб

              нали така

              с две думи продаваш защото очакваш спад на бг акциите и в даден момент се надяваш да се върнат цените от преди 6 месеца за да влезнеш отново

              мерси за отговора ти .................. ако грешно съм те разбрал ще се радвам да ме поправиш...

              лека и успех

              --------------------------------

              ще се радвам да прочета и други стратегии на хората продавали последните дни...
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Ами излъга, че съм съветвал хора , да не купуват..По принцип съвети не давам, без да ми поискат и то много рядко..Кой ти е казал, че не съм продал..Имам няколко продажби..Смятам, че ръста не е свършил за да продам още..За мен засега 600 е вероятния ръст и съпротива..- дано да стане..Изобщо другите не са Ви виновни за пазара, гледайте си пазара и мислете има ли големи купуваи или не..Интересно ми е защо се дразните и на Монти, ами той често излиза прав, ето че сега сам си призна в друга тема, че е сгрешил..

                Коментар


                • Ами мога да го кажа по друг начин- Вие всеки ден се самозалъгвате, че сте добре..Малко ми прилича на мечтите на момичетата да се оженят за принц, без да се запознават с никакви момчета, или да си купиш Мазерати , а да нямаш пари още и за Опел..Приемам Борсата за сериозно място..Тук според мен ако си дългосрочен трябва да не се самозалъгваш..А и някак си не е прието все да си фантазираш и показваш мечти, а да се правиш на голям инвеститор..Що се отнася до продажбите, то практиката показва, че много малко хора продават на върховете- пуста лакомия..2008 доста хора се самозаблудиха и нищо не продадоха..Аз за 6 месеца разпродадох всичко..
                  И после пълних след 2 години по- малко..Ако може пак да ми обясните какво против имате не всички да носят от Вашите розови очила..
                  Аз не чакам ръстове за да купувам, имам ли пари ги вкарвам веднага в акции, така, че излиза, че съм много по голям оптимист от Вас, но не с розови очила
                  Last edited by Kiro; 29.09.2016, 01:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    1. Ти си поредния, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..
                    2. За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина.
                    3. Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
                    1. Къде видя да раздавам акъл бе Киро ?
                    2. Никога не съм лъгал и съм готов да се обзаложа за всяка една моя дума.
                    3. Не мога да ти покажа сериозни факти за ръст 1000-2000 и точно заради това лека-полека започнах да продавам. Цялата идея е ти като мислиш така, защо не започнеш да продаваш ? Защо след като мислеше така и при 300 не продаваше? Имаш ли логичен отговор?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ти си поредни, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина..Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
                      Спри да пишеш глупости - никога не съм нападал някой , че купува акции ..Можеш ли да ми покажеш подобни постове или тролиш без доказателства..Акъл от тебе не искам..
                      Имаше една история за двама продавачи на обувки, които ги изпратили да продават в Африка. Двамата се върнали със съвсем различни доклади. Според единият там нямало перспективи защото никой не носел обувки а според другият било невероятна възможност защото все още никой не носел обувки.
                      Според мен всичко това, което искаш да се случи ще стане, но точно тогава е много по-вероятно да е дошло време да се продават акции. Двамата с теб правим едно и също но говорим по различен начин. Купили сме когато е имало проблеми и ще продаваме, когато всичко е цветя и рози. В случай, че всичките позитивни неща са се случили а в цените не са отразени рискове и проблеми за какво ми е да имам акции?
                      Лека и доходна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                        КАКВО ЩЕ ПРАВИШ КЕША КОЙТО ДНЕС ПОСТЪПИ В СМЕТКАТА ТИ???
                        Ето този въпрос по принцип ме ужасява, но в конкретния случай, най-вероятно ще го използвам за откриване на сметка при международен ИП, за да се възползвам от възможно най-ниски такси и комисионни. Там какво ще правя още не съм убеден, тъй като никой до сега не ми каза инструмент, който да се представя обратно- порпорционално на борсите /не се чувствам добре, когато търгувам къси/. Ако не намеря такова животно, ще се принудя да започна да си купувам на малки порции във времето къси ЕТФ-и на европейски и щатски акции. През това време обаче ще продължавам да вкарвам ежемесечно свеж кеш на БФБ и ще получавам дивиденти, с които се надявам да започна да купувам акции на по-ниски нива тук.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • времето ще покаже.

                          Коментар


                          • Според мен киро просто обича да е на кестерме, нищо друго. Аз лично му свикнах вече

                            Коментар


                            • Ами защо не четат вашите постове, нали сте много и все ъпъри..Все ги биете и лупкате тези мечки..Хайде докарайте ги чуждите инвеститори с милионите да Ви купят шитовете....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Ти си поредни, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина..Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
                                Външните инвеститори не идват в момента понеже четат постовете на Киро......

                                Коментар

                                Working...
                                X