IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хихи поръчката ми за покупка на 600 бр на 1.505 лв е изпълнена.Айде още по надолу ако може .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Колко му е ........ да се срути лавината.
      Едва ли аз мисля, че китайците ще закрепят нещата с още ликвидност. На западните пазари дори и при мечи пазар, спадовете ще са плавни и продължителни, няма да има катаклизми.
      Иначе тука според мен около тези цени има търсене и много хора се оглеждат дали да влезнат с някой лев.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Тука да не паднем повече и от китайската борса.
        Колко му е ........ да се срути лавината.

        Коментар


        • Тука да не паднем повече и от китайската борса.

          Коментар


          • И не само те

            Коментар


            • Телефоните пак зазвъняха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Хайде, хайде, сега приказки!!
                Нашето си е най-хубаво ! Сам казваше колко ти е хубаво като се налочиш с шкембе-чорба на плажа още рано сутрин..
                Друго имам впредвид ама не се сещаш.Както и да е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                  Като повечето наши неща.Хубава работа ама шкембеджийска .
                  Хайде, хайде, сега приказки!!
                  Нашето си е най-хубаво ! Сам казваше колко ти е хубаво като се налочиш с шкембе-чорба на плажа още рано сутрин..
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Че бфб си е шит го знаем всички, но защо се дразните когато и другите го кажат не мога да се разбера. Мило хубаво наше си шитче, което си го тачим локално
                    Като повечето наши неща.Хубава работа ама шкембеджийска .

                    Коментар


                    • Тръгна ли тръгна ли Путъник ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
                        Това за БФБ изречено от теб вече не звучи никак добре - което, разбира се, не значи че не е вярно...
                        Че бфб си е шит го знаем всички, но защо се дразните когато и другите го кажат не мога да се разбера. Мило хубаво наше си шитче, което си го тачим локално
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Balans Разгледай мнение
                          Интересна дискусия се е заформила в темата в тия времена на мъртво вълнение :-)))

                          Колегите дават интересни идеи, над които си струва да се помисли ( дано има кой да ни чете )

                          Относно дивидентите обаче е редно да се отбележи, че Химимпорт плаща дивидент ( по привилегированата емисия) Този продукт беше създаден 2009г., и който искаше сигурност и дивидентна доходност можеше още тогава да инвестира там ( лично аз съм много доволен). Друго дружество, което очевидно започна да гради дивидентна история е Проучване и добив на нефт и газ, Сметката за горните две излиза 26 млн. лева раздадени като дивидент за 2014 година, което е сума, която не можете да пренебрегнете, твърдейки че групата не споделя печалбите и кеша си!

                          Някой по-долу беше споменал, че дивидент по обикновените ще видим едва след като приключи плащането по привилегированите аз също съм на това мнение по няколко причини.

                          Спорна и дано скоро се раздвижи пазарчето!

                          Тук трябва да се отчете, че цитираните 26 млн. лв. са 35% от консолидираната печалба на Холдинга за 2014-та. А за дивидента не би ме зарадвал повече, отколкото цената на акцията да расте с колкото заслужава.... по-добре по 50 стотинки на година ръст отколкото по 20 стотинки дивидент

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Химимпорт е спекулативна акция. Интервенциите в нейна подкрепа убиха волатилността а намалението на фрифлоута и ликвидността. В резултата става все по-слабо атрактивна за спекулантите а никой инвеститор не иска да ги купува. Става нещо като затворен кръг. На пръв поглед единственото разрешение е мажориаря да вкара позицията във възходящ тренд. Тогава спекулантите ще се върнат, защото при страничен рейндж те не могат да печелят и си разпродават акциите един по един. При възходящ тренд ще могат да печелят и пак ще почнат да купуват. На пръв поглед да се избута акцията нагоре до възходящ тренд изисква повече пари отколкото да се поддържа в рейндж, но това не е вярно.
                            Другият вариант за бъдеще на позицията е да се превърнат в истинска публична компания, която е отворена и споделя голямо количество информация и дивиденти. Сякаш първият вариант е по-реалистичен, защото вторият е свързан с промяна на корпоративната култура. Хората не се променят. Промяна в ръководството е невъзможна, следователно няма да се смени поведението и резултатите.
                            Колега :-))

                            Всяка една по-ликвидна акция може да и се сложи етикет "спекулативна акция" на БФБ. Предполагам я наричаш така, защото най-добре отразява пазарните настроения?!?
                            Ликвидността по позицията е отражение на активността на пазарните участници а те както виждаме не са активни по никоя позиция на БФБ, защо искаш да са активни тук? Не смятам, че голямата волатилност е добра за коя да е позиция и не виждам защо трябва да си го пожелаваме. Зад високата волатилност обикновено се спотайват непостоянна корпоративна политика предизвикваща недоверие у инвеститорите в дългосрочен план. Последно за да не ставам много досаден искам да обърна внимание на това, че компанията еволюира и това се вижда в много направления ( ще ти припомня едно - компанията започна да гради здрави и продуктивни бизнес отношения с международно признати и уважавани бизнес партньори.... няма да изреждам съвместните им бизнеси) - Това е във връзка с описаните от теб начини за повишение на цената на акцията. Първия описан от теб няма да донесе нищо добро в средно и дългосрочен план ( ще нахрани временно няколко спекуланта) . Затова аз залагам на втория, който за теб е по-нериалистичен.
                            Или като цяло съм сигурен, че фундамента се подобрява с годините. Проблема на всички обаче са дивидентите( поне аз така ги разбирам настроенията), но както писаха колегите balans i znae6t, аз също съм на мнения, че тази кокошка ще започне да снася яйца :-))

                            Със здраве!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                              Що стана бе момци!
                              имаше една игра навремето която се казваше:

                              "ТИ ГОНИШ"

                              е, това става

                              Коментар


                              • Що стана бе момци!

                                Коментар

                                Working...
                                X