IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
    Не се съмнявай въобще.Почнах да пускам скрийншотове че си ги мерим с някой другари.
    ок

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
      така е. ташето все купува и купува . и като отиде на 10 стинки пак ще купува дори почвам да се съмнявам че купува
      и мен дано не ме разбере грешно . с добро го казвам
      Не се съмнявай въобще.Почнах да пускам скрийншотове че си ги мерим с някой другари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
        Ташуняк все купуваш и купуваш, колко станаха?
        Може би не се усещаш, но вече се оливаш с това писане все едно и също да "падне още малко и да понакупя"
        Колко ти станаха бройките сигурно вече са милион?
        Само не знам за къв ти е постоянно да ни набиваш едно и също.....
        И преди да кажеш, че съм притеснен ще кажа, че днес не съм за утре не знам.......
        Имам бройки, но не като теб милион.....

        Надявам е няма да ме разбереш грешно
        Еееее нямам такива количества артии.Малко са по тази позиция.Тепърва ще пълня.За къде да бързаме с тоя падащ пазар.Познах за софикс 450 за сега ама до нова година може и 400 да слезе.Тогава Хима на колко ще се търгува ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          За мен специално най-сериозният фактор да наблюдаваме свободно падане на Хима за пореден път е липсата на дивидент по позицията, дори и минимален такъв при обикновенните акции.
          Просто активите може и да са налице, поне на хартия, но когато общия сентимент за цялата борса е негативен без реално генериране на каквато и да е доходност при обикновенните акции, когато се разчита само на капиталов растеж, нещата са много тегави в условията на "абсурдната" ликвидност, която наблюдаваме.

          За да има ръст по позицията трябва да се случат две неща.
          1. Да се удари по-сериозно дъно, на което доста инвеститори ще бъдат примамени да инжектират средства, тъй като ще им се струва, че момента е особено изгоден и "ден година храни", дет се вика, това ще доведе до бърз ръст дори и от над 10%, при това много бързо.
          2. Втора вълна инвеститори, които ще получат усещането за обръщане на тренда и в желанието си да не изпуснат момента ще добавят може би още толкова към първоначалният ръст и всичко това ще се случва сравнително бързо.

          Въпросът е, че дори и това да се случи, общата ликвидност, която се върти из БФБ няма да се увеличи значително, просто кешът от някои позиции ще бъде пренасочен тук, но без промяна на другите фундаментални фактори ще наблюдаваме един и същи сценарий... (винаги ще има хора, купили по-ниско, които не виждат перспектива и ще разкарват акции, на малка печалба или на номинал)
          Иначе активите "топлят" ,но ако си на борса, при която пазарните принципи действат с пълна сила и не може да има вакум. На БФБ пазарните принципи, са си пазарните принципи на БФБ...
          Този сценарий мисля, че сме го чели при предните "тръгвания" на борсата.
          Според мен за да е трайна тенденция има много събития, които трябва да се случат:
          На първо място промяна на мисленето на господата по върховете;
          Промяна на мажоритарите, дивиденти повсеместно;
          Нови компании на борсата;
          Промяна на законодателството свързано с пенсиите;
          Един, два големи фонда да зашетат из БФБ.
          Дори и само едно или две от тези условия да почнат да се изпълняват мисля ще има положително движение

          Коментар


          • така е. ташето все купува и купува . и като отиде на 10 стинки пак ще купува дори почвам да се съмнявам че купува
            и мен дано не ме разбере грешно . с добро го казвам
            Last edited by the architect; 10.09.2015, 17:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Стана няколко месеца все стържем около дъното а то все по дълбоко става това дъно .Търпението винаги се възнаграждава приятелю.Ще е супер ако иде на левче.Тогава ще понакупим още.
              Ташуняк все купуваш и купуваш, колко станаха?
              Може би не се усещаш, но вече се оливаш с това писане все едно и също да "падне още малко и да понакупя"
              Колко ти станаха бройките сигурно вече са милион?
              Само не знам за къв ти е постоянно да ни набиваш едно и също.....
              И преди да кажеш, че съм притеснен ще кажа, че днес не съм за утре не знам.......
              Имам бройки, но не като теб милион.....

              Надявам е няма да ме разбереш грешно

              Коментар


              • За мен специално най-сериозният фактор да наблюдаваме свободно падане на Хима за пореден път е липсата на дивидент по позицията, дори и минимален такъв при обикновенните акции.
                Просто активите може и да са налице, поне на хартия, но когато общия сентимент за цялата борса е негативен без реално генериране на каквато и да е доходност при обикновенните акции, когато се разчита само на капиталов растеж, нещата са много тегави в условията на "абсурдната" ликвидност, която наблюдаваме.

                За да има ръст по позицията трябва да се случат две неща.
                1. Да се удари по-сериозно дъно, на което доста инвеститори ще бъдат примамени да инжектират средства, тъй като ще им се струва, че момента е особено изгоден и "ден година храни", дет се вика, това ще доведе до бърз ръст дори и от над 10%, при това много бързо.
                2. Втора вълна инвеститори, които ще получат усещането за обръщане на тренда и в желанието си да не изпуснат момента ще добавят може би още толкова към първоначалният ръст и всичко това ще се случва сравнително бързо.

                Въпросът е, че дори и това да се случи, общата ликвидност, която се върти из БФБ няма да се увеличи значително, просто кешът от някои позиции ще бъде пренасочен тук, но без промяна на другите фундаментални фактори ще наблюдаваме един и същи сценарий... (винаги ще има хора, купили по-ниско, които не виждат перспектива и ще разкарват акции, на малка печалба или на номинал)
                Иначе активите "топлят" ,но ако си на борса, при която пазарните принципи действат с пълна сила и не може да има вакум. На БФБ пазарните принципи, са си пазарните принципи на БФБ...
                Last edited by Mike Florida; 10.09.2015, 17:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Аз не виждам никакви ръстове на хоризонта в скоро време!
                  Виждам замряла търговия като това, което наблюдаваме в момента.
                  Пичове по форумите, които ще спорят за ръстове и спадове и тук таме някой, който ще прибере по-сносен дивидент, без да му е паднала капиталовата междувременно!
                  Скоро и аз не виждам ръст.Нагласата ми е минимум година преди да сменим посоката .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Ако падне под левче, може да купя още малко. Даже още много! Ама не вярвам чак до левче да стигне. Даже е много вероятно сега да стържем около дъното. Ще видим!
                    Стана няколко месеца все стържем около дъното а то все по дълбоко става това дъно .Търпението винаги се възнаграждава приятелю.Ще е супер ако иде на левче.Тогава ще понакупим още.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Хахаха това е БФБ !! Чакай ти скоро ръст .
                      Аз не виждам никакви ръстове на хоризонта в скоро време!
                      Виждам замряла търговия като това, което наблюдаваме в момента.
                      Пичове по форумите, които ще спорят за ръстове и спадове и тук таме някой, който ще прибере по-сносен дивидент, без да му е паднала капиталовата междувременно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Днес 1.40 утре защо да не и по ниско.
                        Ако падне под левче, може да купя още малко. Даже още много! Ама не вярвам чак до левче да стигне. Даже е много вероятно сега да стържем около дъното. Ще видим!

                        Коментар


                        • Днес 1.40 утре защо да не и по ниско.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            За цял ден 115 лева срутиха котировката с 2,9%. Новата реалност на БФБ.
                            При боновите книжки имаше по-голям оборот навремето!
                            Хахаха това е БФБ !! Чакай ти скоро ръст .

                            Коментар


                            • За цял ден 115 лева срутиха котировката с 2,9%. Новата реалност на БФБ.
                              При боновите книжки имаше по-голям оборот навремето!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                "Новото е добре забравено старо."
                                Съгласен съм с това...това казвам....

                                Коментар

                                Working...
                                X