IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Супер... позитивите се трупат, пружината се натяга..
    Тук преди 7-8 лв. за акция няма и да си помисля за продажби
    Батя, намини и по другите ракетни позиции да кажеш по една добра дума, че биците съвсем паднаха духом.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Супер... позитивите се трупат, пружината се натяга..
      Тук преди 7-8 лв. за акция няма и да си помисля за продажби
      Аз пък ще ги купя твоите скоро на 7-8 стинки
      Споко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Кадър от Международната финансова корпорация влезе в надзора на ПИБ - http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...eze_v/?ref=rss
        Супер... позитивите се трупат, пружината се натяга..
        Тук преди 7-8 лв. за акция няма и да си помисля за продажби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
          Африканецът им е от ЕК. Поне според мен всички пътища водят към този извод. В биографитят му ми направи впечатление, че е работил от 1987 до 2011 г. в IFC. Преди няколко месеца от банката бяха обявили сътрудничеството си с тях "Целта на посещението бе подписване на споразумение за проучване и конкретни действия по развитие на доброто корпоративно управление на банката и управлението на риска." А това им беше заложено в плана одобрен от ЕК: (a) Develop a Corporate Governance Improvement Plan by end of March 2015 at the latest; (b) Appoint a Corporate Governance Leader by end of 2014 at the latest; (c) Adopt full Corporate Governance Code by mid-2015 at the latest. Така че ако има изненадани, то явно са хора, които не следят внимателно информацията за банката.
          Кадър от Международната финансова корпорация влезе в надзора на ПИБ - http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...eze_v/?ref=rss

          Коментар


          • Едно време бях голям фен на ПИБ и доста техни акции купих баш, когато ги бяха отписали, но след схемата с 'Кремиковския' дълг на странна фирма(и) със странни собственици и нужните за това финансови операции (издаваха се едни облигации и тн)... спрях да съм им фен.

            Като е банка да е банка! Има правила, които не са измислени просто е така, за да пречат на бизнеса да си прави врътките.

            Поздрави и успех в търговията и инвестирането
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Прелетя кИфте

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Аз лично нямам акции от ПИБ и не мисля да имам в скоро време. И в тази тема сигурно не пускам и 10% от това което си мисля за ПИБ. Все пак не искам да нарушавам никакви закони
                законите трябва да се спазват ........................ и по-добре лоши закони отколкото без закони...

                Коментар


                • Аз лично нямам акции от ПИБ и не мисля да имам в скоро време. И в тази тема сигурно не пускам и 10% от това което си мисля за ПИБ. Все пак не искам да нарушавам никакви закони

                  Коментар


                  • чудя се дали изобщо някой от плюещите има и 1на акция или
                    ще ни излезнат с лафа че те за нас слепите се грижат.
                    благодарим ви
                    другите варианти:

                    1. форумен трол
                    2. платен трол
                    3. служител на друга банка със специално поръчение
                    4. бивш служител на ПИБ изхвърлен поради некадърност
                    5. форумец упражняващ се в писане на финансови анализи
                    6. продал на загуба акции
                    .........
                    откровенно много други причини не виждам да си чупи човек ръцете
                    по клавишите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pavlik Morozov Разгледай мнение
                      Па да бе - всичката Цеко втасал, сал методологията му била крива

                      Ако една методология дава непълна или невярна картина, и тя бъде подобрена, тогава кой е виновен за лъсналите лоши новини - вестоносеца?
                      А ти как иначе си обясняваш, че Фитч намаля масово рейтинги на над 100 банки и то най-големите и мощни в Европа. Да не би, защото изведнъж им се е влошило финансовото здраве ли? Че ако беше така, това щеше да е знак за масова паника, защото означава, че еропейската икономика е едва ли не вече фалирала.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                        В действията на Fitch Ratings има две странни неща. Първото е в коректността на представяните рейтинги. При подобна промяна на методологията, по която се присъждат рейтинги, най-точно и коректно по отношение на инвеститорите щеше да бъде, Fitch Ratings да ревизира предходните отсъждани рейтинги на база на изменената си методология. Тогава нямаше да сме свидетели на инфарктните новини за намаляване на рейтинги, защото на практика нямаше да се променят присъдените предходни рейтинги.
                        Па да бе - всичката Цеко втасал, сал методологията му била крива

                        Ако една методология дава непълна или невярна картина, и тя бъде подобрена, тогава кой е виновен за лъсналите лоши новини - вестоносеца?
                        "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                        Коментар


                        • На 19 май рейтинговта агенция Fitch Ratings ананосира, че е ревизирала рейтинговите оценки на всички банки в ЕС, САЩ и Канада в резулта на промяна в методологията си за оценка. Официалните мотиви за този ход са, че Fitch Ratings вече няма да отчита положителната вероятност от държавна подкрепа в случай на нужда, а само и единствено финансовата стабилност на банковите институции отчитана на индивидуална база.

                          В резултат на тази промяна в методологията на рейтинговата агенция само в ЕС са понижени рейтингите на 50 от най-големите банкови институции, в това число и гиганти като Deutsche Bank AG, Commerzbank AG, Banca Monte dei Paschi di Siena SpA. Общо в ЕС са засегнати 44 банки-майки, както и на 80 дъщерни банки.

                          В действията на Fitch Ratings има две странни неща. Първото е в коректността на представяните рейтинги. При подобна промяна на методологията, по която се присъждат рейтинги, най-точно и коректно по отношение на инвеститорите щеше да бъде, Fitch Ratings да ревизира предходните отсъждани рейтинги на база на изменената си методология. Тогава нямаше да сме свидетели на инфарктните новини за намаляване на рейтинги, защото на практика нямаше да се променят присъдените предходни рейтинги.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                            Нямам нищо Барки
                            Дедо ти Мито отдавна е у кеш - и не доларе и Евра
                            А добре, интересно ми е кои компании оценяваш ти за перспективни и си инвестирал в тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                              Интересно как някои хора се включват тук само, за да пиша колко е лоша банката, а за сериозни обсъждания на финансови отчети ги няма никакви. Мито теб визирах да ти кажа. Като вляза и само ти чета словоизлиянията, колко е лоша ПИБ. Ами като е така, защо си взел акции тук бе момче? Я кажи каква експозиция имаш тук?
                              Хич не ми се пишат лошотии за който и да е било.....
                              Като ме прецакат безпричинно съм злопаметен до гроб.....

                              пп Но за всяка грешка има и прошка.....Така както обезсилиха акциите, получавам 300 лв по специалната сметка за ценните книжа при ИП и с вземам думите назад.....( и на всички дребни, разбира се...)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                Интересно как някои хора се включват тук само, за да пиша колко е лоша банката, а за сериозни обсъждания на финансови отчети ги няма никакви. Мито теб визирах да ти кажа. Като вляза и само ти чета словоизлиянията, колко е лоша ПИБ. Ами като е така, защо си взел акции тук бе момче? Я кажи каква експозиция имаш тук?
                                Нямам нищо Барки
                                Дедо ти Мито отдавна е у кеш - и не доларе и Евра

                                Коментар

                                Working...
                                X