IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от s3 Разгледай мнение
    .......Например какъв е проблема банката да отпусне кредит за закупуването ѝ на някаква новосъздадена фирмичка и тази фирмичка да е мажоритаря после? Така всичко идва дюшеш и проблеми няма да има.
    Toва дори в страната на "Пеевски, Борисов & Co." няма как да стане ..... макар,че Радев е по-послушен дори от Искров.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
      Продажбата на ПИБ, ако има такава, ще се случи по приблизително еднакъв сценарии с ЧЕЗ. В момента текат консолидации на капитала в България и надали са те тези, които определят цените. Демокрация и финансови пазари по Български.
      Ако сценария ще е като на ЧЕЗ може да стане интересно. Например какъв е проблема банката да отпусне кредит за закупуването ѝ на някаква новосъздадена фирмичка и тази фирмичка да е мажоритаря после? Така всичко идва дюшеш и проблеми няма да има.

      Коментар


      • Както каза батката - мечтата е безплатна, но колко ли време ще устиска !? Поред мен, по-интеренсната субстанция в папирната цена ще е тайминга Не е препоръка
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          В момента текат консолидации на капитала в България и надали са те тези, които определят цените. Демокрация и финансови пазари по Български.
          ........... преразпределения и косолидации, бих добавил .....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Добрее, това е една теория макар и аз да не смятам че е вярната. Надали тази сделка ще мине на Р/В под 1-ца, но ще видим.
            Аз мисля че причината е друга - или на около 6 лв. се появи някой голям продавач (ПФ, чужденец и т.н.) и от ПФБК искат да му лапнат пакета на по-ниска цена и затова оставиха пазара без подкрепа. Нищо чудно и леко да подпомогнаха спада.
            Втори хипотетичен вариант - сделката с новия голям акционер в ПИБ е вече "изпечена", цената на която ще влезе е договорена и няма нужда от допълнителна пазарна подкрепа и разкрасяване. А по-скоро се цели ефекта УАУ, и голям скок в пазарната цена, когато новината се обяви официално.. Готино си е да съобщят медиите - акциите на ПИБ поскъпнаха с 50% за ден
            Добре де, мечтая си малко повече, но пък нали мечтите са безплатни
            Както казваш, гледаме мача
            Батя, и защо пък да не ти продава някой мажоритар?! На тях отдавна тези акции са им безплатни и могат да продават колкото си искат, за да си финансират други проекти. Да не си мислите, че само на ПИБ чакат. Надали.
            Продажбата на ПИБ, ако има такава, ще се случи по приблизително еднакъв сценарии с ЧЕЗ. В момента текат консолидации на капитала в България и надали са те тези, които определят цените. Демокрация и финансови пазари по Български.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Работата отива че май ще си останем само двамата да чакаме развръзката.....
              Не сте само двамата.

              Коментар


              • Да не се окаже и тука некоя гинка купувача... че то тея са навсякъде

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Моята средна е 2,34 и досега съм касирал само 16-17% от пакета на около 5,85. Рисков играч съм и мисля с останалото да изчакам до НОВИНАТА. Вярвам че ще си заслужава, но ще видим...
                  Работата отива че май ще си останем само двамата да чакаме развръзката.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Батя, то на борсата като цяло останахме само шепа мечтатели !

                    А иначе по отношение на акцията аз продадох всичко тук при цени около 5,22. Средната на придобиване ми беше 2,14 така че доволно ! Мнението ми е, че банката рано или късно ще се продаде, защото е българска и Цеко и Мутафчиев ще осребрят. Средата е силно конкурента и всяко затягане на регулациите в сектора, ще се отразява по лошо на българските банки отколкото на чуждите и ще търсят продажба.
                    Моята средна е 2,34 и досега съм касирал само 16-17% от пакета на около 5,85. Рисков играч съм и мисля с останалото да изчакам до НОВИНАТА. Вярвам че ще си заслужава, но ще видим...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                      Някой да иска да купи малко по-голямо количество акции тук?
                      Звънни на ПФБК нали уж те търсят количества

                      Коментар


                      • Сделка за миноритарен пакет при P/B > 1 при текущата репутация на банката? Не мисля, че има вселена, в която това да е възможно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Добрее, това е една теория макар и аз да не смятам че е вярната. Надали тази сделка ще мине на Р/В под 1-ца, но ще видим.
                          Аз мисля че причината е друга - или на около 6 лв. се появи някой голям продавач (ПФ, чужденец и т.н.) и от ПФБК искат да му лапнат пакета на по-ниска цена и затова оставиха пазара без подкрепа. Нищо чудно и леко да подпомогнаха спада.
                          Втори хипотетичен вариант - сделката с новия голям акционер в ПИБ е вече "изпечена", цената на която ще влезе е договорена и няма нужда от допълнителна пазарна подкрепа и разкрасяване. А по-скоро се цели ефекта УАУ, и голям скок в пазарната цена, когато новината се обяви официално.. Готино си е да съобщят медиите - акциите на ПИБ поскъпнаха с 50% за ден
                          Добре де, мечтая си малко повече, но пък нали мечтите са безплатни
                          Както казваш, гледаме мача
                          Батя, то на борсата като цяло останахме само шепа мечтатели !

                          А иначе по отношение на акцията аз продадох всичко тук при цени около 5,22. Средната на придобиване ми беше 2,14 така че доволно ! Мнението ми е, че банката рано или късно ще се продаде, защото е българска и Цеко и Мутафчиев ще осребрят. Средата е силно конкурента и всяко затягане на регулациите в сектора, ще се отразява по лошо на българските банки отколкото на чуждите и ще търсят продажба.

                          Коментар


                          • много мислите
                            всички са надолу, очевидно е че няма никакви пресни новини тук, които биха могли да повлияят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Пибчето сурна 20% от върха в началото на година, вярно, почти без обеми, но ти качването беше подобно, та тук се спря да се пише и разсъждава защо и как - не че много се е разсъждавало и преди де, щото тези, дето разсъждаваме, ни трият. Ще се пробвам да драсна 2 реда каква може да е причината, тъй като в други теми видях да се разсъждава за нуждата от нов туит или слух. Та аз туитър нямам и не съм един господин, но мога да предположа слуха, а именно - евентуалната продажба на Експресбанк на ДСК и още по-важно - цената, на която ще мине. Не се наемам да прогнозирам каквато и да е цена, но може би някой знае или поне предполага? Та ето нов пиър, с който можем да сравним дали 610 милки за ОББ са били луда приумица на някого или резонна цена за банка от този тип. Гледаме мача
                              Добрее, това е една теория макар и аз да не смятам че е вярната. Надали тази сделка ще мине на Р/В под 1-ца, но ще видим.
                              Аз мисля че причината е друга - или на около 6 лв. се появи някой голям продавач (ПФ, чужденец и т.н.) и от ПФБК искат да му лапнат пакета на по-ниска цена и затова оставиха пазара без подкрепа. Нищо чудно и леко да подпомогнаха спада.
                              Втори хипотетичен вариант - сделката с новия голям акционер в ПИБ е вече "изпечена", цената на която ще влезе е договорена и няма нужда от допълнителна пазарна подкрепа и разкрасяване. А по-скоро се цели ефекта УАУ, и голям скок в пазарната цена, когато новината се обяви официално.. Готино си е да съобщят медиите - акциите на ПИБ поскъпнаха с 50% за ден
                              Добре де, мечтая си малко повече, но пък нали мечтите са безплатни
                              Както казваш, гледаме мача
                              Last edited by Батя; 16.03.2018, 14:39.

                              Коментар


                              • Пибчето сурна 20% от върха в началото на година, вярно, почти без обеми, но ти качването беше подобно, та тук се спря да се пише и разсъждава защо и как - не че много се е разсъждавало и преди де, щото тези, дето разсъждаваме, ни трият. Ще се пробвам да драсна 2 реда каква може да е причината, тъй като в други теми видях да се разсъждава за нуждата от нов туит или слух. Та аз туитър нямам и не съм един господин, но мога да предположа слуха, а именно - евентуалната продажба на Експресбанк на ДСК и още по-важно - цената, на която ще мине. Не се наемам да прогнозирам каквато и да е цена, но може би някой знае или поне предполага? Та ето нов пиър, с който можем да сравним дали 610 милки за ОББ са били луда приумица на някого или резонна цена за банка от този тип. Гледаме мача
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X