IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

    Според мен Капитал малко пресоляват, обезпечени задължения под 5%...айде чак пък..

    "Задълженията по тях са били стари, а обезпеченията неадекватни, което би поставило нормалната цена на такъв пакет на ниво около и дори под 5% от номинала."

    И аз мисля като dex. Перото на Капитал винаги е било супер критично и не рядко манипулативно към определени хора и компании като ПИБ. Явно си им е редакционна политика. Не случайно преди години изтекоха мейли как собственикът на медията обяснява как и с какъв тон да се отразяват конкретни теми.
    Първо, авторът как и от къде знае дали са адекватни обезпеченията или не, че прави квалификации? Гледал е договорите по кредитите в продадения пакет ли? Второто. В тази публикация има 5% информация 95% манипулации. Тук се изписаха няколко страници за това на колко били продадени обезпеченията. Била много ниска цената, значи кредитите били много зле. Капиталци пък викат, че цената била над средната за пазара, значи това било сигурно доказателство, че кредитите не били добри. Е добре де, на каква цена да ги продават ПИБ тия лоши кредити, така че да няма глупави разсъждения? То и на средните за пазара цени да бяха, пак щеше да има кой да ги пооплюе.
    Човек вижда това, което иска да види.

    Коментар


    • А бе Andi11, кое са спекулации ? Независимите ви колеги от Капитал са си го написали в статията ! Хайде опровергайте го със статия ако не е така ?
      Хайде изтрий и това, че и то няма да ти хареса !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

        Според мен Капитал малко пресоляват, обезпечени задължения под 5%...айде чак пък..

        "Задълженията по тях са били стари, а обезпеченията неадекватни, което би поставило нормалната цена на такъв пакет на ниво около и дори под 5% от номинала."
        Понеже информацията е толкова прозрачна и публична а доста от пишищите тук са наясно с материята ....да задам един аматьорски въпрос :
        - на колко оценяваш пакета ОЦК ?
        Питам не за друго ами защото ме блазни мисълта да се конкурирам с големите риби при новото увеличение на капитала
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Andi11 е много активен в триенето на негативните коментари ! Пишете само хубави неща, за да не ви трият !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
            Мерси Грую!!!
            Цитат - Не е имало търг, а сделката се е случила на чувствително по-високи от пазарните нива, като купувачът е пряко или косвено финансиран от самата ПИБ
            Според мен Капитал малко пресоляват, обезпечени задължения под 5%...айде чак пък..

            "Задълженията по тях са били стари, а обезпеченията неадекватни, което би поставило нормалната цена на такъв пакет на ниво около и дори под 5% от номинала."
            Last edited by dex; 07.02.2020, 11:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              -" В края на 2019 г. банката отчита базов капитал от първи ред (CET1) 15%, което е комфортно над регулаторните изисквания, но и съществено повлияно от операции, които видимо целят основно разкрасяване на отчета, без реално рискът да е намален."
              Кое е видимото в случая?
              Нищо ново под българското слънце! Николай Стоянов от изданието на Иво Прокопиев - Капитал, написал нова статия, в която отново се опитва да очерни дейността на ПИБ... Как не им писна на капитали да пишат само срещу банката? Поне да бяха пуснали едно положително изречение, че банката се опитват да изпълнят всички изисквания на ЕЦБ. Ясно е, че имат срок до април. Така че да ги оставим на мира и да ги съдим напролет

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham
                Не може да е вярно!

                Коментар


                • -" В края на 2019 г. банката отчита базов капитал от първи ред (CET1) 15%, което е комфортно над регулаторните изисквания, но и съществено повлияно от операции, които видимо целят основно разкрасяване на отчета, без реално рискът да е намален."

                  Коментар


                  • Мерси Грую!!!
                    Цитат - Не е имало търг, а сделката се е случила на чувствително по-високи от пазарните нива, като купувачът е пряко или косвено финансиран от самата ПИБ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      За успех говорим ама така като гледам то не остана време......за няма два месеца дали ще сколасат ,малко ме съмнява......даже много ме съмнява.Ако имаше нещо налице досега да са обявили параметрите на увеличението
                      Ами аз лично очаквам да излезе инфо някоя петък вечер - тази или другата седмица, примерно. А и според мен основният проблем е цената - Цеко от Алеко явно не иска да слиза под 5, тези, дето трябва да му ги изкупят, явно не са навити на 5, та затова и тези уйдурми - вес пак знаем в каква държава живеем и как се "съветват" някои хора, за да вземат 'правилните" решения.

                      Мен ме интересува само и единствено цената на акцията - за всичко друго отдавна съм си казал мнението. За съжаление, като изключим моментното избухване след новината, засега тази цена не само е оставена на самотек, ми и е натисната, което не е добър сигнал, но в Бг всичко е възможно след като главния прокурор е завършил МВР академията за милиционер, министър преЦедателя е завършил същата академия за пожарникар, минфиня е завършил друга академия, ма у Свищов и те така - академик до акдемика, мила моя мойно льо, що да не са родили нещо хипер главоломно и тук.

                      Да подчертая, че горното са празни мисли на празен човек, нашепвани му от кораба-майка по домофона, за да не го подслушват
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        Успеха на това PO се надявам да поповдигне БФБ-то.... Така че ще гледам като наблюдател
                        За успех говорим ама така като гледам то не остана време......за няма два месеца дали ще сколасат ,малко ме съмнява......даже много ме съмнява.Ако имаше нещо налице досега да са обявили параметрите на увеличението

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Само полки не разбра какво стана - Полки, специално за теб, глей какво стана по въпроса с тези 263 милки евро:
                          - 276 милиона лева ги набиха уж по МСФО 9
                          - реинтегригаха печалбата от 2018 - 164 милиона лева
                          - ще реинтегрират и тази от 2019 - 130+ милиона лева

                          И хоп, ми те били събрани, ма, че и отгоре. те затова от фибанкасъту се пънат да правят увеличение за парлама - иния ги натискат за 200 милки, тия викат - ма ние всичко сме изпълнили, затова само с 20 ще минем. Те затова и е цялото това протакане тук - ма цената, ма бройката, ма пунта мара.
                          на тези номерца сега се хващат само грухчовците с надеждата за мечтаната екскурзийка

                          пролетта като се разминем с еврозоната заради пиб същите груйчовци ще ръсят пепел и жупел и ще кълнат като роми

                          накрая ще псуваш пунта-мара и ще ходиш да гласуваш пак за лая-манолова

                          найс, а? ...... тоя филм си го гледал, май
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Перфектно - малка, голяма, печалбата си е печалба, не е като да обявяваш отрицателна доходност
                            Успех занапред, аз ще поостана тук, пък може и още да усредня, знам ли, обмислям го Дано пък да има новина този петък. Или следващият. Или след това
                            Успеха на това PO се надявам да поповдигне БФБ-то.... Така че ще гледам като наблюдател
                            Last edited by B.Graham; 05.02.2020, 19:07.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Е тук не е загуба а неголяма печалба. Пак е по-голяма от участието ми в БТХ /последното/ и ЧЕЗ .... Просто ми писнаха МиМ.......
                              Перфектно - малка, голяма, печалбата си е печалба, не е като да обявяваш отрицателна доходност
                              Успех занапред, аз ще поостана тук, пък може и още да усредня, знам ли, обмислям го Дано пък да има новина този петък. Или следващият. Или след това

                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Успех и на теб по Недоверията Очаквам в някоя петък вечер пак да се случи нещо след 17.00 часа - дали ще е тази, или другата седмица, а може би след това - казва ли ти някой, пък и смееш ли да питаш
                                Успех, Бенджи - еВаната ме научи да преглъщам загубите и да се устремявам към нови покупки, така че всеки край да е ново начало
                                Е тук не е загуба а неголяма печалба. Пак е по-голяма от участието ми в БТХ /последното/ и ЧЕЗ .... Просто ми писнаха МиМ.......
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X