IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И кога ще кажат кой помогна на държавата? Черешко не каза ли "в понеделник"?
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Пичове, всички (без Харито) сме единодушни, че сделката е лоша за държавата и за нас като данъкоплатци, както и до голяма степен, че номера изглежда твърде елементарен и евтин и вероятно ще се оцени негативно от Европа.

      Но виждам, че като цяло цари едно мнение около интерпретацията на колегата p_trade, че самата сделка е в резултат на "безхаберие" на управляващите..... Според мен обаче не е "безхаберие", а това е направено УМИШЛЕНО.... Лично, аз не вярвам да е е безхаберие !

      1.) Основен принцип е, че винаги този дето помага е в по-силна позиция от този, на който трябва да се помага и обикновено точно този дето помага диктува условията.

      2.) Съвсем стандартна практика е, когато търсиш нещо на зор и по спешност да продаваш с дисконт под пазарната цена (няма значение дали са акции на банка, апартамент или телефон).

      Абсолютно не мога да се съглася, че някой не само ще се откаже да иска дисконт с/у помощта си, ами и ще плати 2 пъти по-висока цена от "безхаберие"..... Не смятам, че прочита трябва да бъде такъв.... Мисля, че умишлено е търсен вариант да се даде повече с/у по-малък дял, като високопарните приказки за важността на влизането в Еврозоната (това никой не го оспорва) са само за камуфлаж....


      Естествено че това е само началото и видимото от "простотата"-тарикатлъка, нахлузването и замазването, до тук известното е само адресата!
      Постата е готова- Играта предстои!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Не мога да разбера каква връзка имат финанасовите пазари и това скандално увели4ение с парите на данъкоплатците ? Страхотната банка с многомилиардни активи не можа да намери 140 млн от мажоритарите или други инвеститори ? Откъде накъде кой им е дал право от парите на хората да стават акционери на двойна цена от пазарната и нагли пробваха на 8 лв та обира да е колосален ........Като има нужда банката както преди години заем с лихва и да се оправят . От кога са тези проблеми и супер банката кво направи едно голямо ........Сега тая практика може ли с други банки ,фирми и холдинги да продължава , а ? да си пускат акции на произволна цена и татко Горанов да става акционер ! Нямам думи каква нагла политика на безхаберие към държавните пари .
        Пичове, всички (без Харито) сме единодушни, че сделката е лоша за държавата и за нас като данъкоплатци, както и до голяма степен, че номера изглежда твърде елементарен и евтин и вероятно ще се оцени негативно от Европа.

        Но виждам, че като цяло цари едно мнение около интерпретацията на колегата p_trade, че самата сделка е в резултат на "безхаберие" на управляващите..... Според мен обаче не е "безхаберие", а това е направено УМИШЛЕНО.... Лично, аз не вярвам да е е безхаберие !

        1.) Основен принцип е, че винаги този дето помага е в по-силна позиция от този, на който трябва да се помага и обикновено точно този дето помага диктува условията.

        2.) Съвсем стандартна практика е, когато търсиш нещо на зор и по спешност да продаваш с дисконт под пазарната цена (няма значение дали са акции на банка, апартамент или телефон).

        Абсолютно не мога да се съглася, че някой не само ще се откаже да иска дисконт с/у помощта си, ами и ще плати 2 пъти по-висока цена от "безхаберие"..... Не смятам, че прочита трябва да бъде такъв.... Мисля, че умишлено е търсен вариант да се даде повече с/у по-малък дял, като високопарните приказки за важността на влизането в Еврозоната (това никой не го оспорва) са само за камуфлаж....
        Last edited by Van Basten; 15.06.2020, 20:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Нямали сухо ли ?
          Ако не ме лъже паметта преди броени месеци си бяха купили нещо за май около 50-60млн...по памет, не претендирам за абсолютна точност.
          И дали за сметка на пиб ( заем) или без - също не помня.
          По отблизо следящите могат да потвърдят/отрекат.

          Просто ми се е запечатало защото 2та убавци трябваше по него време усилено да спестяват за УК , а не да харчат.
          https://www.capital.bg/biznes/kompan...i_drujestvo_s/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Някой ще каже ли с колко ще участва мажо ...Няма сухо или не вярва в себе си ?
            Хари знаеш ли..дали ще се включи поне колкото теб ?
            Нямали сухо ли ?
            Ако не ме лъже паметта преди броени месеци си бяха купили нещо за май около 50-60млн...по памет, не претендирам за абсолютна точност.
            И дали за сметка на пиб ( заем) или без - също не помня.
            По отблизо следящите могат да потвърдят/отрекат.

            Просто ми се е запечатало защото 2та убавци трябваше по него време усилено да спестяват за УК , а не да харчат.
            Last edited by pipbel; 15.06.2020, 16:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Някой ще каже ли с колко ще участва мажо ...Няма сухо или не вярва в себе си ?
              Хари знаеш ли..дали ще се включи поне колкото теб ?
              Мажовците ,отдавна са си извадили парите от масата и едва ли им пука освен за касичка ...Според мен пък нарочно се натиска пазарната цена ,за да стане някаква далавера /прехвърляне /

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Някой ще каже ли с колко ще участва мажо ...Няма сухо или не вярва в себе си ?
                Хари знаеш ли..дали ще се включи поне колкото теб ?
                Що за въпрос мажо обича да взима не да дава .Хари освен с опорни точки едва ли може се включи с друго

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Хари, всички говорят, че всичко с покупката е цветя и рози, що обаче пазара не оценява цветята и розите, нещо не вярва пазара, що така?
                  Някой ще каже ли с колко ще участва мажо ...Няма сухо или не вярва в себе си ?
                  Хари знаеш ли..дали ще се включи поне колкото теб ?

                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                    ........Като има нужда банката както преди години заем с лихва и да се оправят . От кога са тези проблеми и супер банката кво направи едно голямо ........Сега тая практика може ли с други банки ,фирми и холдинги да продължава , а ?
                    ЕЦБ казаха че няма да я отбележат като минала тестовете докато не и се увеличи капитала и изрично подчертаха не с кредит (това вече самите те се опариха). Проблемите на ПИБ са от КТБ насам тогава ПИБ беше спасена с 1.3 милд от ЕЦБ, за това сега няма как по същата схема. Но защо едни банки се спасяват а други не трябва да питаш БНБ.
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Хари, всички говорят, че всичко с покупката е цветя и рози, що обаче пазара не оценява цветята и розите, нещо не вярва пазара, що така?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Или ако както говори и Хърсев сутринта, щяло да има обратно изкупуване на цена от 5 лв плюс лихвите, не знам как ще стане, ако мине извънборсово ще е неморално също
                        ....
                        И друго и Хърсев и водещата по БНР го каза, ФИБ няма проблеми, това, че не е минала с ОТЛИЧЕН някакви свръх завишени стрес тестове не значи, че има нужда от капитал , би било още по-добреа, ако има още повече катапил, това казват, а не че има проблем, бъдете точни, дори хора дето не разбират им става ясно това.
                        По първото - това ми беше идеята, преди няколко седмици, когато писах за потенциален ъпсайд. За да се замаже големия минус на купувача (ако е частник, защото разбрахме, че държавата не я е@е цената) - единствения вариант е да минат през търгово и да я свалят от борсата. Но бая пазарлък и кинти ще трябват. Ясно е, че няма да е на 5лв, а на нещо около сегашната цена (всички искат евтино да купят, а да продадат скъпо). Оправдания винаги ще си измислят (10% над среднодневната за 1г например). После могат да си я оценяват и на 15лв ако искат.

                        По второто - банката беше под изискванията за капиталова адекватност при проверката на активите. Но всички упорито говорят за "най-тежкия сценарии, дето и в ЕС го няма". Ако "най-тежкия" сценарии е този, да имаш читави обезпечения на заемите - зае*и и държавата....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          Груев, критериите за морал за много разтегливо понятие. Какво значи морал на финансовите пазари. За мене беше неморалното, когато ти си купил, защото беше обявяно увеличение, но не се случи, не се подаде заявление до КФН, това беше неморално. Не е морално, и че държавата изведнъж се отказа февруари края от Еврозоната, щели сме да чакаме, да търсим консенсус, да се съветваме и т.н. - това беше неморално защото бяха лъжи. Да се търсят 8 лв по време на Ковид, също беше некрасиво. Но сега, когато всичко изглежда нормално, чакаме да видим и 30% частници, не знам защо да е неморално държавата да купува акции. Чета статия, че чакали хората да почнат да инвестират, та с какво те са по различни и да трябва да го првят, а държавата да не купува на БФБ. За мен държавата трябва също да инвестира на БФБ и да дава пример, иначе борса няма как да има, то няма от 11 г. Преди пак имаше понеже пак държавата беше активна много от другата страна - продаваше апетитни дялове, от какво ли не, Така че без държава борса няма, и по света е така. Виж замислям се дали е морално да не направят цената 5 лв. и за останалите акционери? Или ако както говори и Хърсев сутринта, щяло да има обратно изкупуване на цена от 5 лв плюс лихвите, не знам как ще стане, ако мине извънборсово ще е неморално също. Но държавата да си купи акции от системна банака за мен е окай. И друго и Хърсев и водещата по БНР го каза, ФИБ няма проблеми, това, че не е минала с ОТЛИЧЕН някакви свръх завишени стрес тестове не значи, че има нужда от капитал , би било още по-добреа, ако има още повече катапил, това казват, а не че има проблем, бъдете точни, дори хора дето не разбират им става ясно това.
                          Не мога да разбера каква връзка имат финанасовите пазари и това скандално увели4ение с парите на данъкоплатците ? Страхотната банка с многомилиардни активи не можа да намери 140 млн от мажоритарите или други инвеститори ? Откъде накъде кой им е дал право от парите на хората да стават акционери на двойна цена от пазарната и нагли пробваха на 8 лв та обира да е колосален ........Като има нужда банката както преди години заем с лихва и да се оправят . От кога са тези проблеми и супер банката кво направи едно голямо ........Сега тая практика може ли с други банки ,фирми и холдинги да продължава , а ? да си пускат акции на произволна цена и татко Горанов да става акционер ! Нямам думи каква нагла политика на безхаберие към държавните пари .
                          Last edited by p_trade; 15.06.2020, 12:54.

                          Коментар


                          • Българското правителство ще запише акции на ПИБ за 140 млн. лв. Правителството е купило 77.7 хил. права на проведения на 10 юни аукцион чрез Българската банка за равитие, като те дават възможност да бъдат записани 28.3 млн. от предложените 40 млн. акции от увеличението на капитала на ПИБ. Със записването на акциите правителството ще контролира 18.7% от ПИБ. Припомняме, че акциите от увеличението на капитала се търгуваха за 5 лв., което е около 80% повече от пазарната цена на акциите.
                            Правителството оправдава участието си в увеличението на капитала с желанието за прием в ERM II, като успешното попълването на капиталовия недостиг на банката бе последното изискване. Увеличението на капитала на ПИБ е свързано с част от препоръките на ЕЦБ след проведените тестове на банковата система в България през 2019 г. Банката не успя да премине прага от 8% съотношение на базов капитал от първи ред (СЕТ 1) при базов сценарий и от 5.5% съотношение при неблагоприятен сценарий. Също така правителството обяснява участието си и със затегнатите условия на финансовите пазари, заради пандемията от COVID-19.
                            (ЕЛАНА)
                            Last edited by Спящият бик; 15.06.2020, 12:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Груев, критериите за морал за много разтегливо понятие. Какво значи морал на финансовите пазари. За мене беше неморалното, когато ти си купил, защото беше обявяно увеличение, но не се случи, не се подаде заявление до КФН, това беше неморално. Не е морално, и че държавата изведнъж се отказа февруари края от Еврозоната, щели сме да чакаме, да търсим консенсус, да се съветваме и т.н. - това беше неморално защото бяха лъжи. Да се търсят 8 лв по време на Ковид, също беше некрасиво. Но сега, когато всичко изглежда нормално, чакаме да видим и 30% частници, не знам защо да е неморално държавата да купува акции. Чета статия, че чакали хората да почнат да инвестират, та с какво те са по различни и да трябва да го првят, а държавата да не купува на БФБ. За мен държавата трябва също да инвестира на БФБ и да дава пример, иначе борса няма как да има, то няма от 11 г. Преди пак имаше понеже пак държавата беше активна много от другата страна - продаваше апетитни дялове, от какво ли не, Така че без държава борса няма, и по света е така. Виж замислям се дали е морално да не направят цената 5 лв. и за останалите акционери? Или ако както говори и Хърсев сутринта, щяло да има обратно изкупуване на цена от 5 лв плюс лихвите, не знам как ще стане, ако мине извънборсово ще е неморално също. Но държавата да си купи акции от системна банака за мен е окай. И друго и Хърсев и водещата по БНР го каза, ФИБ няма проблеми, това, че не е минала с ОТЛИЧЕН някакви свръх завишени стрес тестове не значи, че има нужда от капитал , би било още по-добреа, ако има още повече катапил, това казват, а не че има проблем, бъдете точни, дори хора дето не разбират им става ясно това.
                              Не е морално цената да е 5лв, когато държавата купува,а то се знаеше, че държавата ще купува, когато цената на пода е на половина.

                              Коментар


                              • Груев, критериите за морал за много разтегливо понятие. Какво значи морал на финансовите пазари. За мене беше неморалното, когато ти си купил, защото беше обявяно увеличение, но не се случи, не се подаде заявление до КФН, това беше неморално. Не е морално, и че държавата изведнъж се отказа февруари края от Еврозоната, щели сме да чакаме, да търсим консенсус, да се съветваме и т.н. - това беше неморално защото бяха лъжи. Да се търсят 8 лв по време на Ковид, също беше некрасиво. Но сега, когато всичко изглежда нормално, чакаме да видим и 30% частници, не знам защо да е неморално държавата да купува акции. Чета статия, че чакали хората да почнат да инвестират, та с какво те са по различни и да трябва да го првят, а държавата да не купува на БФБ. За мен държавата трябва също да инвестира на БФБ и да дава пример, иначе борса няма как да има, то няма от 11 г. Преди пак имаше понеже пак държавата беше активна много от другата страна - продаваше апетитни дялове, от какво ли не, Така че без държава борса няма, и по света е така. Виж замислям се дали е морално да не направят цената 5 лв. и за останалите акционери? Или ако както говори и Хърсев сутринта, щяло да има обратно изкупуване на цена от 5 лв плюс лихвите, не знам как ще стане, ако мине извънборсово ще е неморално също. Но държавата да си купи акции от системна банака за мен е окай. И друго и Хърсев и водещата по БНР го каза, ФИБ няма проблеми, това, че не е минала с ОТЛИЧЕН някакви свръх завишени стрес тестове не значи, че има нужда от капитал , би било още по-добреа, ако има още повече катапил, това казват, а не че има проблем, бъдете точни, дори хора дето не разбират им става ясно това.

                                Коментар

                                Working...
                                X