IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • само да не се окаже че се чакат знаещите да продадат на незнаещите

    Коментар


    • Ние сме на експрес ) споко ще ги изпреварим

      Коментар


      • голяма излагация на ПИБ и ПФБК, представили ни инфо, че управителният съвет е изпратил становище, а становището къде е? Не разбирам от кого се крият толкова, като накрая пак ще я кажат тази толкова тайна цена. То затова нищо не се случва тук, докато всички други акции поскъпват

        Коментар


        • и аз това съм написал - явно няма до момента.

          Ясно е на всички, че цялото търгово е направено by the book.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
            Задължението за уведомяване на служителите е по Закона за публичното предлагане на ценни книжа, член 151, ал. 4 и ал. 5.

            Ето самите текстове:
            ....
            А задължението по Закона за публичното предлагане на ценни книжа, член 151, ал. 4 за оповестяване на съществените условия?

            Ето и самия текст:

            (4) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2007 г., в сила от 3.07.2007 г., доп., бр. 103 от 2012 г. )
            Управителният орган на дружеството - обект на търгово предложение, предоставя търговото предложение на представителите на своите служители или на служителите, когато няма такива представители, и незабавно оповестява информация за постъпилото предложение и съществените условия по него по реда на чл. 100т.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              Аз пак да питам - с какво служителите да речем са повече?

              http://x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831094393
              Задължението за уведомяване на служителите е по Закона за публичното предлагане на ценни книжа, член 151, ал. 4 и ал. 5.

              Ето самите текстове:

              (4) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2007 г., в сила от 3.07.2007 г., доп., бр. 103 от 2012 г.) Управителният орган на дружеството - обект на търгово предложение, предоставя търговото предложение на представителите на своите служители или на служителите, когато няма такива представители, и незабавно оповестява информация за постъпилото предложение и съществените условия по него по реда на чл. 100т.

              (5) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., бр. 39 от 2005 г., предишна ал. 3, изм., бр. 52 от 2007 г., в сила от 3.07.2007 г.) Управителният орган на дружеството в 7-дневен срок от получаване на предложението представя в комисията, на предложителя и на представителите на служителите или на служителите, когато няма такива представители, мотивирано становище по предложената сделка, включително относно последиците от приемането на търговото предложение върху дружеството и служителите и относно стратегическите планове на предложителя за дружеството - обект на търгово предложение, и тяхното евентуално въздействие върху служителите и мястото на извършване на дейност, както е посочено в търговото предложение съгласно чл. 150, ал. 2, т. 9. Становището трябва да съдържа и информация относно съществуването на евентуални споразумения по упражняване на правото на глас по акциите на дружеството - обект на търговото предложение, доколкото такава е известна на управителния орган, както и сведения за броя акции на дружеството, притежавани от членовете на управителния му орган, и дали те възнамеряват да приемат предложението. Когато управителният орган на дружеството - обект на търгово предложение, получи в срока по изречение първо становище от представителите на служителите относно влиянието на търговото предложение върху служителите, това становище се прилага към становището на управителния съвет.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Ами може да са им дали на "промоция" при IPO
                Не е препоръка за покупка или продажба.
                Имам тук - достатъчно !
                Е то и в Петрол са им надали на служителите, ама не мисля, че ще им ги купят по 100 кинта парчето...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Аз пак да питам - с какво служителите да речем са повече?

                  http://x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831094393
                  Ами може да са им дали на "промоция" при IPO
                  Не е препоръка за покупка или продажба.
                  Имам тук - достатъчно !
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                    Знаещ, мой не знаеш, но и не четеш - чакат КФН да одобри цената, колко пъти да се повтаря, на тъмно бил.
                    КНФ е страшно манипулиран и манипулиращ орган, направен от група олигарси, за защита на собствените им интереси и използване лостовете на властта за нелоялна конкуренция.
                    домоуправител

                    Коментар


                    • Аз пак да питам - с какво служителите да речем са повече?

                      http://x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831094393

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от El Guapo Разгледай мнение
                        Я си предсавете че цената на търговото е около цената на ипото . Голям цирк ще стане .
                        Няма ли да е "по-пазарно" да е около счетоводната стойност ?
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                          Знаещ, мой не знаеш, но и не четеш - чакат КФН да одобри цената, колко пъти да се повтаря, на тъмно бил.
                          голямо откритие си направил,
                          те нека си обяват цената, да я знаем, пък после да си чакат кфн, колкото искат. не малко публични дружества постъпват коректно като обявяват цената предварително преди одобрението, както е нормално, включително трагикомични примери за публични компании като Лесопласт, Пампорово и Деспред, които са последните няколко търгови предложения

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                            Какво толкова разчитате на това търгово? Едв али ще е някаква супер висока цената, ситуацията просто не е такава.
                            Съгласен съм! Изпуска се ръста по други позиции...

                            Коментар


                            • Знаещ, мой не знаеш, но и не четеш - чакат КФН да одобри цената, колко пъти да се повтаря, на тъмно бил.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                                Когато всички чакат едно, то на борсата обикновено става друго.
                                Ще гледаме, ще видим, препоръки нямам, имам някоя друга акция.
                                По-висока ще е ) аргументи ) тека ми се иска логиката е да е по-висока, най-малкото за престиж, цените са добри за още акции, такива цени може повече да няма ) тека, че по-висока ще е

                                Коментар

                                Working...
                                X