IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

    С тази брилянтна операция убиха всякакъв оптимизъм , толкова нагли и никомпетентни хора трудно се намират .......
    И какво от това, на следващите избори пак ще бъдат избрани и толкова - тук е така! А, да, и омерзените ще кажат, че не гласуват и ще идат за гъби или пък такива като Полки, дето тук орева орталъка (и с право) пак ще иде да си гласува за поредното недоносче, което герП му спуснат в Пловдив, за да "не дойдели комунистите", щото избирал по-малкото зло! Колкото и да не ми се иска да политизирам темата, влизането на държавата тук задължително я политизира, особено когато това се случва за трети път в рамките на 12 години и все на тази банка, на която и трите ѝ думички в абревитурата следва да са в кавички.

    И все пак, колегата Бончо е прав -в края на краищата всички сме инвеститори и искаме да изкараме по някой лев от тази борса. Дали е морално - не, не е, и няма нормален човек, който да го мисли (освен Хари, но той е далеч от нормалността или е просто хлапе с претенции да се прави на мъж пред батковците). Аз също влязох тук в края на декември, като бях убеден, че нещата ще се случат и все няКой ще я купи тази емисия на 5 кинта. Е, пр грипчето ми прецака мисленето, а действията на самата фибанкасъ - още повече, но всеки си носи риска за инвестициите, така че не пискам и не мрънкам, най-малкото щото знаем кои са начело тук (за разлика от "перфектните" мажоритари като мумифицирания и евереста, но да не отплесвам), пък и за който не знае ингилизки, да си чукне у гуглето трите буквички на тази хартия на ингилизки и да види какво ще му излезе - някои неща хич не са случайни и са си намигване от съдбата Сега имам дребни бройки, които мога да прежаля, както прежалих и загубата тогава (то всъщност цената и сега е горе-долу подобна на тази, на която продадох, но нови бройки - не и не, абсурд, както се пееше в една песен)

    Та кучетата ще си лаят, керванът ще си върви, пък това морал и дъра-бъра ще ги отложим за друг път. Може би за тогава, когато само общество ще порастне, но аз може би няма да съм жив, за да го видя. А дотогава - работа, работа, работа и с бюлетинката за правилните хора, които ни спуска Партията.

    Моята банка. И твоята. И нашата. НАЙ и НАНАЙ в едно!

    П.С. И пак между капките мина едно назначване на един Живко в една ББР - случайности, баце, ние сме държавата на случайностите...

    П.П.С. успех на държащите тук, парите не миришат, а моралът е субективно понятие на Територията, пък и в случая, искаме или не, ние имаме отредена само и единствено ролята на дребни хиени и нищо повече
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      Сега го слушах Горанов какви ги плямпа по К2...50% търгуват се с дисконт заради ниската ликвидност. Що не си купят и монбат на 10лв, да рециклират те буклуците. Или галата за 50лв, че тя съвсем неликвидна. Абе става за продавач, направо ме убеди и аз да си купя малко акциЙки. Ще стане весело, ако и ония 240 хралупи си помислят същото. Само 3 неща ме глождят, изхарчените 100млн отгоре ще ги преживея - това са 15 лева на човек:
      1 - защо си мислят, че европейския надзор ще е по-лабав от нашия? И че там ще минават тия номера.
      2 - дали след година няма да ги продадат на 3.50, и да кажат "Ма ето, цената от 2.60 отиде на 3.50. Продаваме на печалба"
      3 - кой с какво са го притиснали, за да запише 30% от увеличението, и по какъв начин ще му се "отблагодарят"

      @ Ураа Ганчо, вчера се забавлявах с някакво клипче - 6-тима бастуни в централата на герб, и боко, владко и данчето нещо им философстваха - да не си един от тия
      @ Бончо, отдавна не съм те засичал.
      С тази брилянтна операция убиха всякакъв оптимизъм , толкова нагли и никомпетентни хора трудно се намират .......

      Коментар


      • Сега го слушах Горанов какви ги плямпа по К2...50% търгуват се с дисконт заради ниската ликвидност. Що не си купят и монбат на 10лв, да рециклират те буклуците. Или галата за 50лв, че тя съвсем неликвидна. Абе става за продавач, направо ме убеди и аз да си купя малко акциЙки. Ще стане весело, ако и ония 240 хралупи си помислят същото. Само 3 неща ме глождят, изхарчените 100млн отгоре ще ги преживея - това са 15 лева на човек:
        1 - защо си мислят, че европейския надзор ще е по-лабав от нашия? И че там ще минават тия номера.
        2 - дали след година няма да ги продадат на 3.50, и да кажат "Ма ето, цената от 2.60 отиде на 3.50. Продаваме на печалба"
        3 - кой с какво са го притиснали, за да запише 30% от увеличението, и по какъв начин ще му се "отблагодарят"

        @ Ураа Ганчо, вчера се забавлявах с някакво клипче - 6-тима бастуни в централата на герб, и боко, владко и данчето нещо им философстваха - да не си един от тия
        @ Бончо, отдавна не съм те засичал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
          Винаги съм бил голям противник на банката и нейните "инвестиции". Също така не съм я и харесвал като акция/инвестиция. Но това, което се случи,( заложих на това и купих акции, средна цена 2.67) , е добре за акционерите на банката. Няма какво да си кривим душата, ако погледнем от сегашната камбанария, големият губещ в случая е държавата. Всички други печелят: както мажоритарите, така и миноритарите, така и кредитирани и вложители. И то не само заради затова, че влизат пари доста над паарните нива. Това даже го оставям настрана. Инвестицията в една банка носи най-голям риск за бъдещето на банката и дали тя ще е в състояние да посреща плащанията си. В момента има миноритар Държавата, което значително намалява всякакви рискове от неплатежоспособност. Затова аз смятам да остана акционер известно време.
          Държавата това сме НИЕ. ВСИЧКИ ГУБИМ за сметка на мажоритарите и малко трохи за дребните акционери.
          Радваш се на трохите откраднати от всички в БГ !??!?
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Нещата за които е спора са твърде далеч от нас,ние можем да имаме отношение,но нямаме решение.
            Каквото има да става,ще стане,използвайте ситуацията и си пазете нервите,живота е кратък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
              Ако обичате не политизирайте излишно. Има тема "Политика".
              Тука няма как да не се политизира.За същите пари държавата можеше да вземе 40 процента..Явно ние българите сме крадливи и непочтени хора и не можем да работим нищо друго освен като роби...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Като чета, нагласите са, че увеличението няма да стане, че ЕРМ2 през крив макарон. Друго де чудя, защо толкова искате да не се случат? Уж инвеститорски форум. За мен нормалното е на всички да ни се иска да станат нещата.
                Не бива да се учудваш, че един медиен канал - в случая най-популярният икономически форум в България - се използва за ПРОПАГАНДА. В момента се пише история и един ден внуците ни ще четат за отчаяната съпротива на всякакви ретроградни "сили" срещу влизането на страната ни в ЕРМ-2 и продължаването ни в цивилизационната посока, която избрахме още с влизането в НАТО и после в ЕС. По-близо и по-близо до нормалния свят и все по-далеч от СССР!

                Коментар


                • Колега, това е толкова очевидно. Радвам се, че се виждат първите проблясъци вече. Бих добавил, за първи път държавата има skin in the game на БФБ не с наследство от комунизма, а с пари, които е вкарала. Вече няма тън мън. Цяла Б-я разбра, че са купили акции на цена двойна. Сега държавата трябва да си следи инвестицията, иначе ще ги изядат. Не да фалира, банката трябва да работи отлично и да има резултати и тук държавата вече има ясен интерес, който ще бъде следен и от обществото. Да се надяваме скоро да бъде следен и от ЕЦБ Банков надзор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
                    Винаги съм бил голям противник на банката и нейните "инвестиции". Също така не съм я и харесвал като акция/инвестиция. Но това, което се случи,( заложих на това и купих акции, средна цена 2.67) , е добре за акционерите на банката. Няма какво да си кривим душата, ако погледнем от сегашната камбанария, големият губещ в случая е държавата. Всички други печелят: както мажоритарите, така и миноритарите, така и кредитирани и вложители. И то не само заради затова, че влизат пари доста над паарните нива. Това даже го оставям настрана. Инвестицията в една банка носи най-голям риск за бъдещето на банката и дали тя ще е в състояние да посреща плащанията си. В момента има миноритар Държавата, което значително намалява всякакви рискове от неплатежоспособност. Затова аз смятам да остана акционер известно време.
                    Всички печелят......доверие в мениджмънта...намерил участник в увеличението...Говори се че ако се вземе решение за чакалнята ще има проверки в ЕЦБ и комисията кой какво обещавал...за критериите и начините и прекомерното време ,така че до ноември ще боксувате?
                    .

                    Коментар


                    • Винаги съм бил голям противник на банката и нейните "инвестиции". Също така не съм я и харесвал като акция/инвестиция. Но това, което се случи,( заложих на това и купих акции, средна цена 2.67) , е добре за акционерите на банката. Няма какво да си кривим душата, ако погледнем от сегашната камбанария, големият губещ в случая е държавата. Всички други печелят: както мажоритарите, така и миноритарите, така и кредитирани и вложители. И то не само заради затова, че влизат пари доста над паарните нива. Това даже го оставям настрана. Инвестицията в една банка носи най-голям риск за бъдещето на банката и дали тя ще е в състояние да посреща плащанията си. В момента има миноритар Държавата, което значително намалява всякакви рискове от неплатежоспособност. Затова аз смятам да остана акционер известно време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Не можахте да разберете. Бойко или държавата нищо не дават, за даването, те ВЗЕМАТ добър дял от банката. Това, което вземат е повече от даването. Това е win-win за всички засегнати - клиенти, акционери, служители, държавата. Причината е, че държавата като акционер с такъв дял придава допълнителна стойност към банка, не се правете, че не го разбирате.
                        Как нищо не дават? БХ дава парите на държавата, които са наши пари. С това с вземането не е много сигурно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Ами Премиера го определя за политическо решение...Защо вие го цензурирате..

                          И кандидатстващият и приемащият са мотивирани основно от политически съображения.
                          Монти, тук си изцяло в "десетката".
                          Върти ми се в главата и напира да излезе поредният чаршаф, който може да внесе още малко светлина по темата.
                          Ще ми се да споделя нещичко и с Хари.
                          Ама, предупредени сме офизиално от Х_У и не ми се иска да ме трият. Ставам нервен и може да кажа нещо ала БХ.
                          Пък и жалко ще е да с е бастиса толкова труд. Ме н н еме бива да ударя "булсАй" с едно изречение.
                          Ако си им хванал смените и знаеш, кога свършва, дай сигнал, че да налея

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                            Ако обичате не политизирайте излишно. Има тема "Политика".
                            Ами Премиера го определя за политическо решение...Защо вие го цензурирате..

                            Коментар


                            • Ако обичате не политизирайте излишно. Има тема "Политика".
                              रादोस्त

                              Коментар


                              • Аз го говоря тези неща преди политиците. И преди останалите във форума.

                                Коментар

                                Working...
                                X