IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • unsworth, ти от коя планета си!? За Георгеус не си ли чувал!? За скелетите в гардероба на ПИБ, дето си ги влачат толкова години, че и ги умножават.. а очите на регулаторите /вкл. ЕЦБ/ се замазват с разни красиви "пазарни" сделки, които оправят баланса и с държавна помощ вече за Н-ти път!?
    Аз също дълго време вярвах че фундамента ще надделее.. бизнеса, пазарния дял, силните позиции в картовия пазар, но Уви! Колкото и добре да работи реалния бизнес на банката, врътките на Цеко и Меко са капките катран дето могат да прецакат цялто буре с мед! Представи си че утре тия хубавци решат кредитите към кипърския адвокат да не се връщат на ПИБ. Какво правим!? Отписваме 1 млрд. лв. от баланса! Еми това е целия СК. И тогава какво става с нашите акции!?
    Да, и аз съм акционер тук, защото по природа съм оптимист и вярвам че по-скоро нещата ще се извъртят на добре и акциите ще поскъпнат. Но намалих експозицията си многократно за последните 6-месеца, точно защото осъзнах че гореописания риск ще задушава още дълго време акцията, колкото и евтина да е тя.. Защото персепктивата - 0,00 лв. не е за пренебрегване!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
      Изгоряха разходите за едни избори

      https://www.dunavmost.com/novini/izg...JthO4z7bUwGdVc
      Като цяло Миро е тотално неадивактен. За да се реализира загуба от търговия на даден финансов актив първо този актив трябва да бъде продаден на загуба. Аз самия поне на този етап не съм разбрал, че ББР си е продала акциите на 1,62 лева?

      И нещо друго много важно. Авторът на това безумие дълги години беше на хонорар при Мустака. Може и все още да е. Не знам. Същият този покемон години наред ни обясняваше, как КТБ е сигурна и стабилна банка. Само факти са това.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Тук достигнахме някакви тотално нелогични цени на акция. Започвам да си мисля да я ударя тази акция.

        То хубаво пандемия, глобална икономическа криза и политическа криза, но текущата цена е пълен ташак за една от най-големите български банки.
        The weak are meat and the strong do eat.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Нека Пенсионните, които купуваха по 13 лв. 2007 г., вероятно и по 3-4 лв., предните 4-5 г. сега да продават по 1.60. Загубите не са техни така или иначе, а за тези които са им осигурени. Стана модерно да се продава на загуба, въпрос на личен избор и колко глупав е някой.
          Иначе за купувачите, то е видно баланса купува и продава как е.
          Но нека и КФН и ЕЦБ да направят проверки. Това казвам аз.
          Иначе другото, че по време на криза в Б-я само банките печелят, само те винаги имат подисугурени приходи. С тези пари от Европа, е гарантирано и че хората и бизнеса ще имат пари - ще могат да си платят на банките, тое.с - да им гарантират печалбите. Отделно всички знаеме какво става по таксите за сметките - всичко е нагоре последните години, станаха като телеком, такива такси събират вече.
          Отеделно на БФБ единствено банките са доказани ИТ компании и иновативни такива. Никоя компания няма по сериозни разработки за андроид, от тези на банките, Отделно на тема растеж, няма за 25 г. толкова растежни компании....Ама както и да е...
          Ти продавай на твоите клиенти портфейлите и наливай на Лешпшерко по 12 лв.
          Отеделно на БФБ единствено банките са доказани ИТ компании и иновативни такива. Никоя компания няма по сериозни разработки за андроид, от тези на банките, Отделно на тема растеж, няма за 25 г. толкова растежни компании....Ама както и да е...

          На к'во си?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

            Търсиш под вола теле. Проблема не е в продаващите, а в собствениците и политическата им зависимост. Те отблъснаха купувачите. Не проверка от ЕЦБ, а разследване от главния прокурор, но такъв нямаме....все още.
            Банките в Б-я са под надзора на ЕЦБ, втората най-важна институция в Света след ФЕД. Какви главни прокурори бълнуваш?
            Само ЕЦБ може да пипне нашите банки. Не случайно ги провяряваха два пъти, не случайно и КТБ беше съборена преди тези проверки на ЕЦБ.
            Много късно стана всичко това с Банковият съюз, НО ВАЖНОТО Е ЧЕ СТАНА - напук на всички които им харесваха каубойските години в банковата ни стистема, КТБ аферите и т.н. Било каквото било, кака се ожени средата на Юли миналата година, Мутрите бяха изгонени от банковата система, скоро и от Правителството.

            Коментар


            • Изгоряха разходите за едни избори

              https://www.dunavmost.com/novini/izg...JthO4z7bUwGdVc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                С тези постове ще отблъснеш всеки купувач в акцията. Твърдиш, че веднъж ако някой си купи няма право да продава докато г-н Кейн не излезе на печалба. Така погледнато кой би искал да купи нещо, което да не може да продаде? Логиката ти е контрапродуктивна. Приеми, че си направил грешка и продължавай нататък. Случва се. Ако пък си уверен, че сега е подценена купувай.
                Нека Пенсионните, които купуваха по 13 лв. 2007 г., вероятно и по 3-4 лв., предните 4-5 г. сега да продават по 1.60. Загубите не са техни така или иначе, а за тези които са им осигурени. Стана модерно да се продава на загуба, въпрос на личен избор и колко глупав е някой.
                Иначе за купувачите, то е видно баланса купува и продава как е.
                Но нека и КФН и ЕЦБ да направят проверки. Това казвам аз.
                Иначе другото, че по време на криза в Б-я само банките печелят, само те винаги имат подисугурени приходи. С тези пари от Европа, е гарантирано и че хората и бизнеса ще имат пари - ще могат да си платят на банките, тое.с - да им гарантират печалбите. Отделно всички знаеме какво става по таксите за сметките - всичко е нагоре последните години, станаха като телеком, такива такси събират вече.
                Отеделно на БФБ единствено банките са доказани ИТ компании и иновативни такива. Никоя компания няма по сериозни разработки за андроид, от тези на банките, Отделно на тема растеж, няма за 25 г. толкова растежни компании....Ама както и да е...
                Ти продавай на твоите клиенти портфейлите и наливай на Лешпшерко по 12 лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  43% спад от върховите цени преди 9-10 мисеца.
                  Ако бях на ЕЦБ щях да искам проверка, същото бих направил и на мястото на КФН.
                  Очевидно е, че някой блъска цената надолу.
                  С тези постове ще отблъснеш всеки купувач в акцията. Твърдиш, че веднъж ако някой си купи няма право да продава докато г-н Кейн не излезе на печалба. Така погледнато кой би искал да купи нещо, което да не може да продаде? Логиката ти е контрапродуктивна. Приеми, че си направил грешка и продължавай нататък. Случва се. Ако пък си уверен, че сега е подценена купувай.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    43% спад от върховите цени преди 9-10 мисеца.
                    Ако бях на ЕЦБ щях да искам проверка, същото бих направил и на мястото на КФН.
                    Очевидно е, че някой блъска цената надолу.
                    Зареждай евтино Харчо. Нали е на далавера.
                    Ако стане 1 кинт може да отделя от закуска
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                      Търсиш под вола теле. Проблема не е в продаващите, а в собствениците и политическата им зависимост. Те отблъснаха купувачите. Не проверка от ЕЦБ, а разследване от главния прокурор, но такъв нямаме....все още.
                      извинявай, нещо ново ли е имало от Август до момента? Собствениците са един и същи от над 25 г., промяната е, че има нови големи миноритари
                      идинественото ново е Банковият съюз, и не разбирам защо на някого това не се харесва

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        43% спад от върховите цени преди 9-10 мисеца.
                        Ако бях на ЕЦБ щях да искам проверка, същото бих направил и на мястото на КФН.
                        Очевидно е, че някой блъска цената надолу.
                        Що ще искаш проверка?
                        Щото няма купувачи ли?
                        Че кво са виновни продавачите, че не няма канарчера да си купят мега, гига яката банка дето държавата й направи увеличението щото тя не можа да излъже никой.
                        Миии няма да има купувачи щото вече сме им сърнабали по парата ма мажовците и не само тук..
                        А ти Хари можеш да купуваш несправедливо подценената банка на 43% от върховите цени и да реализира профит...... някога евентуално.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          43% спад от върховите цени преди 9-10 мисеца.
                          Ако бях на ЕЦБ щях да искам проверка, същото бих направил и на мястото на КФН.
                          Очевидно е, че някой блъска цената надолу.
                          Търсиш под вола теле. Проблема не е в продаващите, а в собствениците и политическата им зависимост. Те отблъснаха купувачите. Не проверка от ЕЦБ, а разследване от главния прокурор, но такъв нямаме....все още.

                          Коментар


                          • 43% спад от върховите цени преди 9-10 мисеца.
                            Ако бях на ЕЦБ щях да искам проверка, същото бих направил и на мястото на КФН.
                            Очевидно е, че някой блъска цената надолу.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                              Груйче,при Молдован чакали дивидент..
                              Бе то и аз чакам Меган фокс да ми пусне, ама тя не знае Дори и да има дивидент там - а все някога ще има, щото чичката обича пр акциите - няма да е сега, щото е ковид. Отделно, никой от нас, дребосъка, не знае какви изисквания има регулаторът в Молдова, а още по-малко пък знаем какво пише в договорът с банката-кредитор по покупката. Та дивидент и да има някога, то 0 стотинки от него ще стигнат до дребосъка. Екселски печалби, сър, ма молдовскитв ексели били по-добри от българските, дето са под контрола на ЕЦБ и са минали 2 стрес теста по европейска методология. Смееех
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Груйче,при Молдован чакали дивидент..

                                Коментар

                                Working...
                                X