IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вярна ли е рекламата че дават до 50 бона ЛиЕФФчета само с лична карта
    Некой има ли опит вече?

    Коментар


    • В тази тема остават само положителните коментари...
      Аз вярвам че Фиб ще изкара стрестестовете.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Абе да праснат в тримесечния отчет едни 15-20 млн. печалба и друга песен ще запеете..

        Поздрав момчета:

        C-BLOCK - The Future Is So Bright

        Възможно е да е по-голяма и е възможно и да я няма. Със сигурност обаче сентимента на форума няма да се промени. Ще трябва да минат няколко години на добри резултати. Пет години добри резултати при Свилоза и продължават да говорят за "космонавт".
        Аз съм оптимист за банката, но да не се залъгваме, че хората ще си променят мнението. Бивол ще продължи да пише глупости и всеки добър резултат ще бъде описван като поредният успех на мафията в борбата и срещу хората. Когато губят защо губят, когато печелят ще са народни изедници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Абе да праснат в тримесечния отчет едни 15-20 млн. печалба и друга песен ще запеете..

          Поздрав момчета:

          C-BLOCK - The Future Is So Bright

          +1

          Коментар


          • Абе да праснат в тримесечния отчет едни 15-20 млн. печалба и друга песен ще запеете..

            Поздрав момчета:

            C-BLOCK - The Future Is So Bright

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение


              ясно

              разсмя ме, де

              Не знам, може би за различни неща говорим. Аз коментирам следната емисия - EUR 40,000,000 12.75% perpetual, subordinated, unsecured bonds, https://www.bourse.lu/instrument/lis...&cdTypeVal=OBL

              Няма гарантирана лихва и главница. Ти би ли си купил сега от тях и каква цена предлагаш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                по спомен:
                Няма нужда по спомени, инфото е на стр. 58 и 59 в одитирания неконсолидиран отчет за 2015.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                  Първо не е известна доходността, известно е колко е лихвата по тях,


                  ясно

                  разсмя ме, де

                  Коментар


                  • по спомен:

                    единият дългово капиталов инструмент е с главница 21млн.евро и лихва 11.6%
                    вторият ДКИ с главница 27 млн.евро е изплатен август 2015
                    Има и две емисии хибриден дълг, включени в капитала от първи ред:
                    -с главница 40 млн. е. от 2011-2012 при лихва от 0%
                    -с главница 60 млн.е. от 2012-2013 и лихва от 11%
                    така общи лихвени разходи по горните емисии е около 9 млн.евро годишно
                    Емисиите са стари и преди не притесняваха купувачите ,защото при едно приближаване на ФИБ до средната ROA na др.банки ФИБ би трябвало да печели около 90млн.год.
                    В момента пазарът може би има подозрение, че част от тях, след ревизия на активите, могат да се превърнат от дълг в капитал. Тъй като не се знае (или някой знае) на каква цена би могло да мине,то има и пързалка
                    имам малко, а горното са само предположения

                    Коментар


                    • Има общо с това, че е трудно да се оцени акцията, но в момента не виждам положителни новини.

                      А за облигацията нз от къде да започна с отговора. Първо не е известна доходността, известно е колко е лихвата по тях, но докога ще има лихва и главница не е известно, и от там нататък нищо не е известно. Ако имаше търговия поне цена да се види, но няма. Как прецени, че няма продавачи, защото може и обратното да е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                        Само, че условията никога не са и няма да бъдат равни. Неяснотата около тази банка е прекалено много и аз не виждам обективна причина да има някакъв скок в близко бъдеще. Ще се радвам, ако някой ме обори. Не е препоръка!
                        скок може да има и без обективна причина ..................... стига и да има промяна в сентимента

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                          Ами нищо не мисля, то няма достатъчно информация, за да се мисли нещо. Отварям отчета и виждам, че одиторът не ми харесва, банката не е даже в топ 10 на Капитал от вчера.
                          това какво общо има с цената на акцията?

                          Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                          Освен това доходността по облигациите не е известна, защото май не се търгуват, поне аз не видях, може и да не съм догледал де.
                          доходността е известна и тя е фиксирана ..................... а и не е необходимо да се търгува ---- няма кой да продава

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                            колкото е по-ниска цената на акцията толкова по-голяма доходност ще се реализира при равни други условия
                            Само, че условията никога не са и няма да бъдат равни. Неяснотата около тази банка е прекалено много и аз не виждам обективна причина да има някакъв скок в близко бъдеще. Ще се радвам, ако някой ме обори. Не е препоръка!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                              щом правиш такъв извод, то тогава какво мислиш за настоящата цена на акцията?
                              Ами нищо не мисля, то няма достатъчно информация, за да се мисли нещо. Отварям отчета и виждам, че одиторът не ми харесва, банката не е даже в топ 10 на Капитал от вчера.

                              Освен това доходността по облигациите не е известна, защото май не се търгуват, поне аз не видях, може и да не съм догледал де.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                                Честно казано, като гледам каква е динамиката на цената на хартията надолу, незнам въобще за каква доходност можем да говорим.
                                колкото е по-ниска цената на акцията толкова по-голяма доходност ще се реализира при равни други условия

                                Коментар

                                Working...
                                X