IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Не знам.
    ВЕЧЕ знам, точно са!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Всичко на всичко 4 555+620 ли бяха за петъка?
      Не знам.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

        Без значение причината за грешката. Въпросът е до това, как могат или не могат да се компенсират резултатите от нея към засегнатите страни. Само че тук има засегнати и купувачи и продавачи....
        В случая и аз мисля, че сделки, докато не е била спряна търговията са валидни и няма законова причина да се отменят.

        От петък , та до ....
        11:11:42 25.400 15 +0.400 +1.60%
        11:10:19 25.000 53 0.000 0.00%
        11:09:45 25.000 70 0.000 0.00%
        11:09:29 25.000 4 -1.500 -5.66%
        11:08:43 26.500 23 +0.200 +0.76%
        11:08:43 26.300 77 0.000 0.00%
        11:08:19 26.300 63 +0.100 +0.38%
        11:06:59 26.200 119 0.000 0.00%
        11:06:15 26.200 50 0.000 0.00%
        11:05:13 26.200 5 +1.200 +4.80%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Едно е брокер да обърка бутони /изцяло персонална грешка/, съвсем друго е да вземе решение за покупка/ продажба на база подвеждаща информация.
          Без значение причината за грешката. Въпросът е до това, как могат или не могат да се компенсират резултатите от нея към засегнатите страни. Само че тук има засегнати и купувачи и продавачи....
          В случая и аз мисля, че сделки, докато не е била спряна търговията са валидни и няма законова причина да се отменят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            То това "пожелание" днес никой не знее как да си го тълкува...Който е купил на 20 и си мисли, че е купил от "старите" няма да има желание да се отменят сделките.Но ако се окаже, че е купил от "новите" ...?

            Всичко на всичко 4 555+620 ли бяха за петъка?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
              Защо не мога да отменя поръчка по емисията? Някой ако знае би ли споделил, моля.

              Цената на затваряне е важна от тук до крайното решение!!!

              Коментар


              • То това "пожелание" днес никой не знее как да си го тълкува...Който е купил на 20 и си мисли, че е купил от "старите" няма да има желание да се отменят сделките.Но ако се окаже, че е купил от "новите" ...?
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  Става въпрос за непаричния дивидент. Паричния си го получаваш
                  Стига с тоя 'непаричен дивидент"- говорим за увеличение на капитала със собствени средства на дружеството. Непаричен дивидент е дивидента в натура - Агрия да ти даде чувал жито или Телематик няколко врътки на рулетката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Няма неомазал нещата в тази ситуация, като се почне от пропуска в нормативните актове, които допускат това да се случи, мине се през адвокатката на дружеството, КФН които проверяват поканите за ОС, БФБ и се стигне до нас които така и не догледахме тази порочна покана за ОС.
                    Трябва да се промени механизма на търговия, когато имаме корпоративно събитие подлежащо на проверка и вписване в ТР. Най-грубо е да не се търгува акцията докато траят вписванията, но не мисля че точно това е решението.
                    би ли разяснил това "не догледахме тази порочна покана за ОС." какво точно имаш в предвид, че не съм навътре много. Това не е ли е все едно ТР да отмени дивидента, след като е минала екс дивидент датата и цената вече е паднала ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Нямаше ли и подобен случай с Холдинг Варна, Някакъв брокер беше пуснал поръчка купува на 1000лв, но беше объркал кода на емисията облигации с този на акциите и въпреки аукционите бяха станали сделки,. След това звъняха да отменят сделките, но беше пожелание
                      За Хдпат имаше със сигурност подобна история ... Златен лев брокери.. тогава нямаше аукциони

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                        Няма неомазал нещата в тази ситуация, като се почне от пропуска в нормативните актове, които допускат това да се случи, мине се през адвокатката на дружеството, КФН които проверяват поканите за ОС, БФБ и се стигне до нас които така и не догледахме тази порочна покана за ОС.
                        Трябва да се промени механизма на търговия, когато имаме корпоративно събитие подлежащо на проверка и вписване в ТР. Най-грубо е да не се търгува акцията докато траят вписванията, но не мисля че точно това е решението.
                        В случая най правилното е и най грубото ! Спиране от търговия до вписване в ТР, което пък в никакъв случай не е ок за търгуващите !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                          Сигурен съм, че помните сделката с Холдинг Пътища някъде към 2007г беше. Брокер беше объркал някаква заявка и вместо да купи продаде много акции, Тогава помня че купих на около 800лв. (имах заявка в ниското, цената слезе от 1100 ако помня все още)
                          След няколко часа ми се обади моя брокер с питане съгласен ли съм да си отменя сделката. Не бях съгласен естествено. Брокерът ми призна, че никой не се бил съгласил от тези които е питал. Кофти случка за Направилият грешката, но се наложи да си покрие сам разликата. Сделки не бяха отменени
                          Нямаше ли и подобен случай с Холдинг Варна, Някакъв брокер беше пуснал поръчка купува на 1000лв, но беше объркал кода на емисията облигации с този на акциите и въпреки аукционите бяха станали сделки,. След това звъняха да отменят сделките, но беше пожелание

                          Коментар


                          • Защо не мога да отменя поръчка по емисията? Някой ако знае би ли споделил, моля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              ....
                              Ето, че вече търговията е спряна за три дни ! Да видим ще стане ли ясно кой е омазал нещата и какво ще се случи с вече сключените сделки !
                              Няма неомазал нещата в тази ситуация, като се почне от пропуска в нормативните актове, които допускат това да се случи, мине се през адвокатката на дружеството, КФН които проверяват поканите за ОС, БФБ и се стигне до нас които така и не догледахме тази порочна покана за ОС.
                              Трябва да се промени механизма на търговия, когато имаме корпоративно събитие подлежащо на проверка и вписване в ТР. Най-грубо е да не се търгува акцията докато траят вписванията, но не мисля че точно това е решението.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                                Сигурен съм, че помните сделката с Холдинг Пътища някъде към 2007г беше. Брокер беше объркал някаква заявка и вместо да купи продаде много акции, Тогава помня че купих на около 800лв. (имах заявка в ниското, цената слезе от 1100 ако помня все още)
                                След няколко часа ми се обади моя брокер с питане съгласен ли съм да си отменя сделката. Не бях съгласен естествено. Брокерът ми призна, че никой не се бил съгласил от тези които е питал. Кофти случка за Направилият грешката, но се наложи да си покрие сам разликата. Сделки не бяха отменени
                                Едно е брокер да обърка бутони /изцяло персонална грешка/, съвсем друго е да вземе решение за покупка/ продажба на база подвеждаща информация.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X