IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    По този начин ти казват, че нямаш право на дивидент и нови акции.Ти ако искаш може и да не се съобразяваш и да купуваш на "старите цени"....
    За последно....Вината е на Телематик....За това, че търговията не бе спряна по-рано през деня е на БФБ.... Така смятам аз.
    хмм, а не може ли вината да е в ТР, че чак сега отказва ?! Не трябваше ли да бъде преди повече от 2 седмици? Освен това БФБ не трябваше днес да спира търговията, а преди 2 седмици, още преди да го публикува на сайта си, ако няма правни основания за сплита

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      По този начин ти казват, че нямаш право на дивидент и нови акции.Ти ако искаш може и да не се съобразяваш и да купуваш на "старите цени"....
      За последно....Вината е на Телематик....За това, че търговията не бе спряна по-рано през деня е на БФБ.... Така смятам аз.
      На сайта на борсата има корпоративно събитие от 05.07 "Увеличение на капитал (резерви)"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        да се "ориентират" или да се объркат?!? и как така без да приеме нищо, както казваш, решава да дели? На какво правно основание? Ако няма такова, значи е подвеждаща информация ... и става дебело като иде реч за организатора на борсата
        По този начин ти казват, че нямаш право на дивидент и нови акции.Ти ако искаш може и да не се съобразяваш и да купуваш на "старите цени"....
        За последно....Вината е на Телематик....За това, че търговията не бе спряна по-рано през деня е на БФБ.... Така смятам аз.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Това е индикативна цена по форумула. Не знам каква правна стойност има.Помага на акционерите да се ориентират. Това не влияе на правния въпрос. Не може БФБ да "приеме" едни акции да се търгуват преди емисията да се регистъра в Центалния депозитар.Това пък не може да стане преди да се впишат в ТР.... Та те така....
          да се "ориентират" или да се объркат?!? и как така без да приеме нищо, както казваш, решава да дели? На какво правно основание? Ако няма такова, значи е подвеждаща информация ... и става дебело като иде реч за организатора на борсата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
            на сайта на БФБ на 05.07 има една точка "Е" , пише "correction factor 3"... и цената преди тази дата е намалена 3-пъти ?!?
            Това е индикативна цена по форумула. Не знам каква правна стойност има.Помага на акционерите да се ориентират. Това не влияе на правния въпрос. Не може БФБ да "приеме" едни акции да се търгуват преди емисията да се регистъра в Центалния депозитар.Това пък не може да стане преди да се впишат в ТР.... Та те така....
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Сега остава да изкарат едно сочно отчетче, съвсем да ни заврят главите
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Бъркаш.БФБ нищо не е приело.Няма как на БФБ да се търгуват акции, които не съществуват. А не съществуват защото ги няма в ТР. БФБ не дели цената на 3 а изтрива висящите поръчки. И после всеки слага оферта каквато си иска. В първия ден имаше сделки на 20 лева, също както днес.
                на сайта на БФБ на 05.07 има една точка "Е" , пише "correction factor 3"... и цената преди тази дата е намалена 3-пъти ?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  като е толкова просто защо се стига до тази пародия ТР да решава такива неща след като БФБ вече ги е приело. По закон няма ли процедура по приемане преди това? Как така БФБ решава да дели на 3 цената?
                  Бъркаш.БФБ нищо не е приело.Няма как на БФБ да се търгуват акции, които не съществуват. А не съществуват защото ги няма в ТР. БФБ не дели цената на 3 а изтрива висящите поръчки. И после всеки слага оферта каквато си иска. В първия ден имаше сделки на 20 лева, също както днес.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • тук сплитът е само по 3. Ами какво да кажат Гугъл, днес има сплит по 20. Представяте ли си, ако ТР откаже след някое време да впише в регистъра какво ще стане когато милиарди акции почнат да се движат в безтегловност между 100 и 2000 долара ...
                    Last edited by petyob; 18.07.2022, 14:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Когато простата аритметика се сблъсква с простото право...
                      като е толкова просто защо се стига до тази пародия ТР да решава такива неща след като БФБ вече ги е приело. По закон няма ли процедура по приемане преди това? Как така БФБ решава да дели на 3 цената?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

                        Без значение причината за грешката. Въпросът е до това, как могат или не могат да се компенсират резултатите от нея към засегнатите страни. Само че тук има засегнати и купувачи и продавачи....
                        В случая и аз мисля, че сделки, докато не е била спряна търговията са валидни и няма законова причина да се отменят.
                        Е как да няма значение ? На теб ако ти кажат, че автомобилът е 200 коня и ти затова го купиш, а се окаже, че е 100, еднакво ли е с това да не преброиш банкнотите и им дадеш с 1000 повече?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          това не се ли получава като проста аритметика? като се ползват данните от решението на ОС
                          Когато простата аритметика се сблъсква с простото право...
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Капитала се увеличава от определени източници, които също не са описани в решенията от ОС.
                            Няма и решение на ОС за промяна на Устава за новия капитал. Внесен е такъв Устав в ТР, но неодобрен от ОС не знам как ще стане.
                            Да.Няма да стане, според мен.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              Понеже не съм сигурен, че има съдебна практика по подобни казуси, въпросът е как съда при обжалването ще тълкува решението на ОСА.Има ли кворум - има. Има ли решение "даване" на по две нови акции - има. Въпросът е дали в себе си това решение не съдържа по аргумент на по-силното основание, че ще има увеличение на капитала.....НО....няма от колко на колко се увеличава капитала, колко е новия капитал, колко нови акции е разпределен..... Не мисля, че съдията, който гледа делото ще е благосклонен...Освен ако не е акционер
                              това не се ли получава като проста аритметика? като се ползват данните от решението на ОС

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Понеже не съм сигурен, че има съдебна практика по подобни казуси, въпросът е как съда при обжалването ще тълкува решението на ОСА.Има ли кворум - има. Има ли решение "даване" на по две нови акции - има. Въпросът е дали в себе си това решение не съдържа по аргумент на по-силното основание, че ще има увеличение на капитала.....НО....няма от колко на колко се увеличава капитала, колко е новия капитал, колко нови акции е разпределен..... Не мисля, че съдията, който гледа делото ще е благосклонен...Освен ако не е акционер
                                Капитала се увеличава от определени източници, които също не са описани в решенията от ОС.
                                Няма и решение на ОС за промяна на Устава за новия капитал. Внесен е такъв Устав в ТР, но неодобрен от ОС не знам как ще стане.

                                Търговски закон
                                КОМПЕТЕНТНОСТ
                                Чл. 221. Общото събрание:
                                1. изменя и допълва устава на дружеството;
                                2. увеличава и намалява капитала;
                                Last edited by Poncho; 18.07.2022, 13:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X