IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    fur6ton, Да успешен старт е на престоя им на БФБ..ЗА да разбереш по добре старт се използва най- често в спорта- да кажем футбола..Той не е само в началото след първият мач..Смяташ ли, че ако един класен отбор има една -две загуби за сезона, не може да е първи в края на сезона и годината..Що се отнася до опита ми в акциите, той започна през 1992г..Ти тогава бил ли си роден и на колко години си бил..И вече имам хиляди акции от много добри компании, след няколко преживяни тежки кризи в икономиката и БФБ.. Пак ще те посъветвам- по малко хейт и забележки и повече четене и проучване на компаниите.. Желая ти успех..
    Благодаря ти. Ще се възползвам от съвета ти. Успех и на теб.

    Коментар


    • fur6ton, Да успешен старт е на престоя им на БФБ..ЗА да разбереш по добре старт се използва най- често в спорта- да кажем футбола..Той не е само в началото след първият мач..Смяташ ли, че ако един класен отбор има една -две загуби за сезона, не може да е първи в края на сезона и годината..Що се отнася до опита ми в акциите, той започна през 1992г..Ти тогава бил ли си роден и на колко години си бил..И вече имам хиляди акции от много добри компании, след няколко преживяни тежки кризи в икономиката и БФБ.. Пак ще те посъветвам- по малко хейт и забележки и повече четене и проучване на компаниите.. Желая ти успех..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        fur6ton, Сам призна за липсата на опит..Моля ограничи хейта и забележките си само до позиции където имаш акции..Явно нямаш смелост да кажеш къде имаш акции, но това не ти пречи да се правиш на умен в позиции където нямаш и не познаваш ..Старта на една акция не е само цената и в началото, а цялата и първа година до края и..Учи , мисли и тогава пиши..
        Както казах, успех в инвестициите. И това, че имаш акции на дадена компания не означава, че всяко друго мнение е хейт. Съгласен съм с предпоследното ти изречение, първите 3 месеца не са показателни. Защо тогава сметна, че имат летящ старт, не знам.. но аз съм без опит. Ти си специалист.

        Коментар


        • fur6ton, Сам призна за липсата на опит..Моля ограничи хейта и забележките си само до позиции където имаш акции..Явно нямаш смелост да кажеш къде имаш акции, но това не ти пречи да се правиш на умен в позиции където нямаш и не познаваш ..Старта на една акция не е само цената и в началото, а цялата и първа година до края и..Учи , мисли и тогава пиши..
          Last edited by Kiro; 23.05.2022, 16:24.

          Коментар


          • Харесва ми че си държат на думата!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              fur6ton, защо смяташ, че не си агресивен , когато нямаш опит и имаш само една акция и хейтиш по позиция , която не познаваш.. Хейта не е ли агресия..Да не би за тебе да е комплимент..
              Смятам, че е безпредметно да продължаваме. Нито аз ще науча нещо от думите ви, нито вие от моите. Отделно, говорите неща, които няма как да знаете (никъде не съм казал, че имам една акция). Прочетете си първия пост, който коментирах, ами за мен не е особено летящ старта от 50 до 47 лв. Но щом разбирате това като хейт, добре.

              Коментар


              • fur6ton, защо смяташ, че не си агресивен , когато нямаш опит и имаш само една акция и хейтиш по позиция , която не познаваш.. Хейта не е ли агресия..Да не би за тебе да е комплимент..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  fur6ton, Разбрахме, че твоята гледна точка е да си купил една акция и да раздаваш акъл за всички други.. От колко време търгуваш и си на борсата- може ли да ни информираш..
                  Грешно ме разбра. Със сигурност нямам нито опит, нито знания да давам акъл на който и да било. Търгувам на борсата от съвсем скоро. А за дружеството, споделих мнението си, което доколкото разбирам е доста различно от твоето, поради което ставаш агресивен. Успех!

                  Коментар


                  • fur6ton, Разбрахме, че твоята гледна точка е да си купил една акция и да раздаваш акъл за всички други.. От колко време търгуваш и си на борсата- може ли да ни информираш..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                      Според мен, тук до голяма степен зависи от гледната точка, като миноритарни акционери, основното нещо, което би следвало да ни интересува е цената на акцията, защото има много дружества с фундамент, и пак си струват стотинки. Сега по отбелязаните от теб неща - дивидента, аз мисля, че е глупост да събираш пари от инвеститорите и след 3 месеца да върнеш една част като дивидент; ръста в отчета, впечатлен съм, няма какво да кажа, браво; сплита е чисто техническа процедура, не виждам някакъв особен смисъл в нея. Все пак се листнаха преди 3 месеца, можеха спокойно да организират нещата така че цена на акция да е 16-17 лв. и броя в обръщение да е по 3. Относно моите шитове, нямам особено акции, чакам с интерес отчета на Агрия.
                      Фундамента, който споменаваш е някакво неуточнено понятие. В много случаи под него се визира някакво внушително количество активи, които в по-голямата си част са неработещи, което е основната причина за "недооценяването" на такива акции. Виж работещия бизнес модел е друга работа - той прави растящи приходи и печалби и високи цени на акциите, а колко активи са нужни за такъв модел зависи от случая, но колкото по-малко, по-добре - по-висока рентабилност.
                      Цената на акцията не е само функция на качествата на дружеството. Листването стана в най-неподходящия момент - началото на война. Тръгнаха с голямата кошница за пари, но тук вина има посредника по емисията - беше ясно че трудно могат да се съберат дори 20 млн. лв. от пазара, а те заявиха двойно повече. Затова и цената е такава.
                      Това е единственото дружество, за което се сещам, имащо в устава си ясни критерии за разпределяне на дивидент и тази година не е изключение.
                      Сплита /увеличение на капитала/ вероятно не е замислен изначално, но цената не върви, а той се харесва на инвеститорите и нищо не коства.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        fur6ton, A 5 процента дивидент, 30 процента ръст на първият отчет и сплит лошо ли е..И от тебе чакам да ми посочиш кой от твоите шитове е направил нещо такова за няколко месеца..
                        Според мен, тук до голяма степен зависи от гледната точка, като миноритарни акционери, основното нещо, което би следвало да ни интересува е цената на акцията, защото има много дружества с фундамент, и пак си струват стотинки. Сега по отбелязаните от теб неща - дивидента, аз мисля, че е глупост да събираш пари от инвеститорите и след 3 месеца да върнеш една част като дивидент; ръста в отчета, впечатлен съм, няма какво да кажа, браво; сплита е чисто техническа процедура, не виждам някакъв особен смисъл в нея. Все пак се листнаха преди 3 месеца, можеха спокойно да организират нещата така че цена на акция да е 16-17 лв. и броя в обръщение да е по 3. Относно моите шитове, нямам особено акции, чакам с интерес отчета на Агрия.

                        Коментар


                        • fur6ton, A 5 процента дивидент, 30 процента ръст на първият отчет и сплит лошо ли е..И от тебе чакам да ми посочиш кой от твоите шитове е направил нещо такова за няколко месеца..
                          Last edited by Kiro; 23.05.2022, 14:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Инта винаги бяга , когато не му е на сгода.. Аз не го питам за ХЕС- питам го пак..Коя нова компабия е имала такъв старт.. Дано да продължат в същия дух..
                            От 50,00 на 47,00 е страхотен старт.

                            Коментар


                            • Инта винаги бяга , когато не му е на сгода.. Аз не го питам за ХЕС- питам го пак..Коя нова компабия е имала такъв старт.. Дано да продължат в същия дух..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Кире, кое те впечатлява толкова?-

                                Успех за увличащите се по 3%тна доходност!
                                Изненадан съм - винаги си точен в сметките. Дивидентната доходност тази година е близо 5 % и е по-голяма от тази при ХЕС.

                                Без никакви други сравнения между двете компании

                                Коментар

                                Working...
                                X