IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо не мога да отменя поръчка по емисията? Някой ако знае би ли споделил, моля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      ....
      Ето, че вече търговията е спряна за три дни ! Да видим ще стане ли ясно кой е омазал нещата и какво ще се случи с вече сключените сделки !
      Няма неомазал нещата в тази ситуация, като се почне от пропуска в нормативните актове, които допускат това да се случи, мине се през адвокатката на дружеството, КФН които проверяват поканите за ОС, БФБ и се стигне до нас които така и не догледахме тази порочна покана за ОС.
      Трябва да се промени механизма на търговия, когато имаме корпоративно събитие подлежащо на проверка и вписване в ТР. Най-грубо е да не се търгува акцията докато траят вписванията, но не мисля че точно това е решението.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

        Сигурен съм, че помните сделката с Холдинг Пътища някъде към 2007г беше. Брокер беше объркал някаква заявка и вместо да купи продаде много акции, Тогава помня че купих на около 800лв. (имах заявка в ниското, цената слезе от 1100 ако помня все още)
        След няколко часа ми се обади моя брокер с питане съгласен ли съм да си отменя сделката. Не бях съгласен естествено. Брокерът ми призна, че никой не се бил съгласил от тези които е питал. Кофти случка за Направилият грешката, но се наложи да си покрие сам разликата. Сделки не бяха отменени
        Едно е брокер да обърка бутони /изцяло персонална грешка/, съвсем друго е да вземе решение за покупка/ продажба на база подвеждаща информация.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

          Това за дивидентите би ли го обяснил? За паричния дивидент?
          Става въпрос за непаричния дивидент. Паричния си го получаваш

          Коментар


          • Емитент: Телематик Интерактив България АД-София (TIB)
            На основание чл. 78, ал. 2 във връзка с чл. 78, ал. 1, т. 1 от Част IV Правила за търговия от Правилника за дейността на Българска фондова борса АД, с нареждане на Изпълнителния директор на БФБ, временно се спира търговията с емисията акции, издадена от Телематик Интерактив България АД-София (TIB), ISIN код BG1100014213, от 11:12 ч. на търговската сесия на 18.07.2022 г. за срок до три работни дни.
            Търговията с емисията ще бъде възстановена след оповестяване от страна на Емитента на информация относно постановения отказ на Търговския регистър за вписване, както и планираните действия от страна на дружеството.


            Ето, че вече търговията е спряна за три дни ! Да видим ще стане ли ясно кой е омазал нещата и какво ще се случи с вече сключените сделки !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              ... петък, събота, ...коментари публични, спане до 10,10 ли или още и след 10...?
              БеееФеБееее не Е основен виновник, имат си кореспондент... може Би!
              Инта прав си на 100% и какво от това ? Грешката е ясно, че не е в продавачи и купувачи ! По долу неправилно се изразих, че грешката си е твоя ! Заспалите и нереагиралите на новините са други !

              Коментар


              • https://download.bse-sofia.bg/BSE-Ru...ding_Rules.pdf

                Раздел Шестнадесети ОТМЯНА НА СДЕЛКИ, СКЛЮЧЕНИ НА БОРСАТА ПО ИНИЦИАТИВА НА БОРСОВ ЧЛЕН, 31 страница. Освен това мисля имаше и солидни такси/глоби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Разбира се, че не трябва да има такова разделение ! Но в случая мисля, че борсовия оператор ще вземе определено решение и отношение най малкото защото има такива правомощия ! Спирането на търговията се случи, ще видим какво ще решат за вече сключените сделки.

                  ... петък, събота, ...коментари публични, спане до 10,10 ли или още и след 10...?
                  БеееФеБееее не Е основен виновник, имат си кореспондент... може Би!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Здравко, не се заяждам, но борсата само за профисионалисти ли е?
                    Днес се събудих и гледам оферти на пазара и решавам да си платя за този продукт и, и излизам със стоката...
                    Разбира се, че не трябва да има такова разделение ! Но в случая мисля, че борсовия оператор ще вземе определено решение и отношение най малкото защото има такива правомощия ! Спирането на търговията се случи, ще видим какво ще решат за вече сключените сделки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение
                      Сигурен съм, че помните сделката с Холдинг Пътища някъде към 2007г беше. Брокер беше объркал някаква заявка и вместо да купи продаде много акции, Тогава помня че купих на около 800лв. (имах заявка в ниското, цената слезе от 1100 ако помня все още)
                      След няколко часа ми се обади моя брокер с питане съгласен ли съм да си отменя сделката. Не бях съгласен естествено. Брокерът ми призна, че никой не се бил съгласил от тези които е питал. Кофти случка за Направилият грешката, но се наложи да си покрие сам разликата. Сделки не бяха отменени
                      Да, спомянам си го случая.Сегашния е друг, но не смятам, че ще се стигне до отмяна...Как ще отменят сделки след публично информация а тези от миналата седмица няма?!?!? А как ще отмениш сделки с отминал сетълмент и извършени разплащания?
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Много тъпо изказване! Тия спекуланти нали подлагат на риск собствените си пари!? Ами ако ТР в крайна сметка впише увеличението, те няма ли да са от губещата страна. Стига с тоя комунизъм и мантрата за спекуланта изедник! Това е свободна търговия, на предполагащо се разумни субекти, взимащи свободни решения за парите си. Нали продавача също е взел решение да продава при тази цена, някой насила ли го е карал?
                        и кое му е тъпото?!? Да казвам, че спекулантите са изедници? Казвам, че са разчитали на бързи печалби, ами 50 или 70% за 30 мин. са си бързи! Ако всичко беше наред защо се спря търговията?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Твоите грешки са си за твоя сметка ! Нека видим какво ще се случи, казуса е интересен !

                          Здравко, не се заяждам, но борсата само за профисионалисти ли е?
                          Днес се събудих и гледам оферти на пазара и решавам да си платя за този продукт и, и излизам със стоката...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Това за дивидентите би ли го обяснил? За паричния дивидент?
                            Сигурен съм, че помните сделката с Холдинг Пътища някъде към 2007г беше. Брокер беше объркал някаква заявка и вместо да купи продаде много акции, Тогава помня че купих на около 800лв. (имах заявка в ниското, цената слезе от 1100 ако помня все още)
                            След няколко часа ми се обади моя брокер с питане съгласен ли съм да си отменя сделката. Не бях съгласен естествено. Брокерът ми призна, че никой не се бил съгласил от тези които е питал. Кофти случка за Направилият грешката, но се наложи да си покрие сам разликата. Сделки не бяха отменени

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                              В петък обърках ордер сел, - и него ли?
                              Твоите грешки са си за твоя сметка ! Нека видим какво ще се случи, казуса е интересен !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                                На хазарт, като на хазарт...
                                + 10000 )
                                ама и некъдърни регулатори май )
                                Умереният риск винаги печели ! ))))))

                                Коментар

                                Working...
                                X