IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
    Някой има ли заредени новите акции?
    Не ми харесва 63% червено по позицията...
    В Карол ги няма.
    мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

    Коментар


    • Някой има ли заредени новите акции?
      Не ми харесва 63% червено по позицията...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        И дивидента кога ще дойде?Че аз чакам десетки левове....

        Offff, - дим, дим пара, парА се не види, къде ли се дяна?
        И моята стотица я немА!!!

        Коментар


        • И дивидента кога ще дойде?Че аз чакам десетки левове....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Няма. Ли да разкажете нещо от събранието?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

              Изглежда като да е ясна и точна: http://www.x3news.com/download/?id=554223

              А нещо свързано с тази т.3 имаше ли онази т,2 в материалите, по друг начин поставен въпросът ми звучи;
              -чуха ли се аргументи за поставената цена-цел, до края на годината?...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                И по важният въпрос....точката ще бъде ли написана и гласувана правилно...
                Изглежда като да е ясна и точна: http://www.x3news.com/download/?id=554223

                1. Приемане на решение за увеличаване капитала на дружеството от неразпределена печалба на Дружеството със сума в размер на 6 075 466 лева (шест милиона седемдесет и пет хиляди четиристотин шестдесет и шест лева) чрез издаването на нови 6 075 466 (шест милиона седемдесет и пет хиляди четиристотин шестдесет и шест) обикновени безналични поименни акции с право на глас, всяка с номинална стойност 1.00 лв. (един лев) и емисионна стойност 1 лв (един лев) които да бъдат разпределени между акционерите, съобразно участието им в капитала на Дружеството, при условията на чл. 197 и чл. 246 ал. 4 от Търговския закон и чл. 16, ал. 1, т. 3 , чл 16 ал. 2 и чл. 44 ал. 4 от Устава на дружеството като всеки акционер за една притежавана до момента акция от капитала на Дружеството, получава две нови акции от увеличението на капитала. Акциите от увеличението на капитала са от същия клас акции, като вече допуснатите до търговия на пазар „BEAM“, организиран от БФБ и след като увеличението на капитала бъде вписано в ТРРЮЛНЦ ще бъде подадено заявление за допускане на акциите от увеличението на капитала за търговия на пазар „BEAM“, организиран от БФБ.
                2. Приемане на промени в Устава на дружеството.
                3. Приемане на Индивидуални цели, поставени за изпълнение от Членовете на Съвета на директорите съгласно Политика за предоставяне на опции за придобиване на акции от капитала от членовете на Съвета на директорите на “Ейч Ар Кепитъл” АД

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                  Някой ще ходи ли утре на общото събрание?
                  И по важният въпрос....точката ще бъде ли написана и гласувана правилно...
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Някой ще ходи ли утре на общото събрание?

                    Коментар


                    • Ако обичате, пишете по темата.
                      Липсващите комнетари са тук:
                      Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни? - Форум Инвестор.БГ (investor.bg)
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • Очаквам към 3,8 млн.лв. (1,25 лв./акция) печалба за полугодието от преоценката на Ебаг или 5 млн.лв. за 12 месечието. P/E 4-5.
                        Обаче и с тази преоценка и печалба нетната стойност на активите е 6,16 лв. на акция.

                        Близо 50% от стойността на ЕйчАР е Ебаг, а там нови преоценки вероятно няма да има до евентуалното придобиване на Ебаг от Рохлик, което отива напред във времето. Тази концентрация на портфейла в Ебаг досега носеше хубави новини, но риска винаги има две страни.

                        ЕйчАр са оценили акциите си в Биодит по борсова цена за 2,44 млн.лв./Импулс ги водят по цена на придобиване 1лв./. С предстоящото увеличение на капитала на Биодит е възможно да се наложи записване на минус.

                        Щедрите оценки и нежеланието за преоценки надолу могат до доведат до сериозно разминаване на отчетите с реалността.

                        Преоценката на Истински Мед ~100 хил.лв. би следвало да е във втората половина на годината. Оценката им в момента е около 12 лв./акция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                          Дааа! Дааа! Цената е интересна!

                          Но на мен ми е интересно и още нещо...

                          Ако цената в края на годината е 4 лв. вместо 8 лв., Мажо може ли да каже, че е изпълнил целите на 50% и заслужава 50% поощрение под формата на опции за придобиване на акции???
                          Ако цената към края на годината е 4 лева н акция, той ще е преизпълнил целта си с 50%
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            Тази цена е интересна... особенно след сплита ако е 8 лв
                            Дааа! Дааа! Цената е интересна!

                            Но на мен ми е интересно и още нещо...

                            Ако цената в края на годината е 4 лв. вместо 8 лв., Мажо може ли да каже, че е изпълнил целите на 50% и заслужава 50% поощрение под формата на опции за придобиване на акции???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

                              Няма изненади

                              Но на следващото ОСА този месец предстои гласуване на индивидуалните цели на СД за 2022 - за опциите за придобиване на акции. Точка 2 е интересна:

                              2. В края на 2022 година цената за търгуване на акциите на Дружеството на БФБ да е над 8 лв. за една акция.

                              Струва ми се малко трудна за изпълнение, още повече че тогава ще има над 9 м акции. Но Мажо е млад и амбициозен, може и да успее...
                              Тази цена е интересна... особенно след сплита ако е 8 лв

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Изненади нещо?
                                Няма изненади

                                Но на следващото ОСА този месец предстои гласуване на индивидуалните цели на СД за 2022 - за опциите за придобиване на акции. Точка 2 е интересна:

                                2. В края на 2022 година цената за търгуване на акциите на Дружеството на БФБ да е над 8 лв. за една акция.

                                Струва ми се малко трудна за изпълнение, още повече че тогава ще има над 9 м акции. Но Мажо е млад и амбициозен, може и да успее...

                                Коментар

                                Working...
                                X