IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има покана. Пише от 13:29 часа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Дивидента 2 ст. Друго няма. Затуй ли днес акционерите бият наказателни?
      Едва ли, продажбите бяха преди да излезе поканата, по-скоро някой затваря портфейл

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Дивидента 2 ст. Друго няма. Затуй ли днес акционерите бият наказателни?
        Има покана ли?

        Коментар


        • Дивидента 2 ст. Друго няма. Затуй ли днес акционерите бият наказателни?

          Коментар


          • Чудя се в България (конкретно София) кога ще започнат да се появяват такива бързи доставки.


            Иначе в Щатите такъв тип инвестиции вече са меме

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Ейч Ар Кепитъл АД-София
                Друга нерегулирана информация
                13:58
                Съобщение


                “Ейч Ар Кепитъл” АД подписа договор за извършване на инвестиция в размер на 150 000 евро в QCOMMERCE LTD.

                “Ейч Ар Кепитъл” АД подписа договор за извършване на инвестиция в размер на 150 000 евро в QCOMMERCE LTD. Дружеството е базирано в Кипър и се фокусира в разработката на технологични решения за поръчка и бърза доставка на голямо разнообразие от храни, напитки и други продукти. Компанията е разработила мобилното приложение PopМarket за доставка на хранителни стоки и домакински продукти в рамките на 15 минути.

                Инвестицията е осъществена чрез споразумение за предоставяне на конвертируем заем в размер на 150 000 евро за 12 месеца.



                Христо Христов
                Изпълнителен директор на Ейч Ар Кепитъл АД
                Прикачени файлове: Друга нерегулирана информация
                Точене на капитала към офшорки Класика. От доведения си бащица го е научил.

                Коментар


                • Ейч Ар Кепитъл АД-София
                  Друга нерегулирана информация
                  13:58
                  Съобщение


                  “Ейч Ар Кепитъл” АД подписа договор за извършване на инвестиция в размер на 150 000 евро в QCOMMERCE LTD.

                  “Ейч Ар Кепитъл” АД подписа договор за извършване на инвестиция в размер на 150 000 евро в QCOMMERCE LTD. Дружеството е базирано в Кипър и се фокусира в разработката на технологични решения за поръчка и бърза доставка на голямо разнообразие от храни, напитки и други продукти. Компанията е разработила мобилното приложение PopМarket за доставка на хранителни стоки и домакински продукти в рамките на 15 минути.

                  Инвестицията е осъществена чрез споразумение за предоставяне на конвертируем заем в размер на 150 000 евро за 12 месеца.



                  Христо Христов
                  Изпълнителен директор на Ейч Ар Кепитъл АД
                  Прикачени файлове: Друга нерегулирана информация

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    За инвеститор на борсата разлика според мен няма. И при двете собственият капитал остава един и същ, разликата е относно основния капитал. Фактическият сплит е с намаляване на номиналната стойност на акциите - вместо 1000 акции по 10 лв номинал, да имаш 10000 акции по 1 лев номинал. И основният капитал остава същия в ст-ст.
                    При увеличение на капитала със собствени средства част от резервите стават основен капитал. За сметка на печалби от минали години раздаваш нови акции на старите акционери безплатно. Но тъй като всичко е счетоводно и собственият капитал не се изменя - за инвеститора като цяло нищо не се променя.
                    Между сплит и увеличение на капитал със собствени средства има разлика!!!!
                    Според мен съществена в структурата на собствения капитал
                    ...и да си призная - Аз предпочитам второто !!!

                    Коментар


                    • Над 200 предприемачи, бизнес лидери, известни личности дойдоха на вълнуващата церемония в хотел Hyatt Regency Sofia да аплодират победителите в 12-те категории

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        За инвеститор на борсата разлика според мен няма. И при двете собственият капитал остава един и същ, разликата е относно основния капитал. Фактическият сплит е с намаляване на номиналната стойност на акциите - вместо 1000 акции по 10 лв номинал, да имаш 10000 акции по 1 лев номинал. И основният капитал остава същия в ст-ст.
                        При увеличение на капитала със собствени средства част от резервите стават основен капитал. За сметка на печалби от минали години раздаваш нови акции на старите акционери безплатно. Но тъй като всичко е счетоводно и собственият капитал не се изменя - за инвеститора като цяло нищо не се променя.
                        Най вероятно е точно така както казваш.Аз като човек без счетоводно образование го разбирам така:Ако дадена фирма реализира печалба за годината X лева тя може да я разпредели като дивидент и тогава за инвеститорите има разлика,та ако акционерите решат тази същата печалба да я превърнат в увеличение на капитала и респективно в нови акции тогава за инвеститора според теб разлика(значение) няма ?!?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                          Явно тълкуваме казаното по различен начин,аз го разбирам че става въпрос за увеличение на капитала със собствени средства(обикновено средствата идват от печалбата) и за това го нарича дивидент и заради същото се чака резултата от одитираният отчет.Ти като опитен трейдър го разбираш като сплит(както и другият колега) ,значи най вероятно грешката е в мен
                          За инвеститор на борсата разлика според мен няма. И при двете собственият капитал остава един и същ, разликата е относно основния капитал. Фактическият сплит е с намаляване на номиналната стойност на акциите - вместо 1000 акции по 10 лв номинал, да имаш 10000 акции по 1 лев номинал. И основният капитал остава същия в ст-ст.
                          При увеличение на капитала със собствени средства част от резервите стават основен капитал. За сметка на печалби от минали години раздаваш нови акции на старите акционери безплатно. Но тъй като всичко е счетоводно и собственият капитал не се изменя - за инвеститора като цяло нищо не се променя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Не са нужни средства за т.2 - ако имаш 1 акция по 9 лв, след даден ден Х ще имаш 3 акции по 3 лв - за примера.
                            Явно тълкуваме казаното по различен начин,аз го разбирам че става въпрос за увеличение на капитала със собствени средства(обикновено средствата идват от печалбата) и за това го нарича дивидент и заради същото се чака резултата от одитираният отчет.Ти като опитен трейдър го разбираш като сплит(както и другият колега) ,значи най вероятно грешката е в мен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Точно това имам предвид .....точка 2 Очаквам нейното изпълнение и едновременно с това се чудя откъде средства за това
                              Не са нужни средства за т.2 - ако имаш 1 акция по 9 лв, след даден ден Х ще имаш 3 акции по 3 лв - за примера.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                                Ти за безплатните акции (увеличение на капитала със собствени средства) ли имаш предвид, ОК. Ето ти от презентацията от ИПО-то:

                                Дивидентна политика:
                                1 Разпределение на 50 от общата разпределяема печалба на Дружеството, която се
                                формира от печалбата за текущата година след всички законови отчисления и не
                                включва ефектите от преоценки на финансови активи и пасиви
                                2 Дивидент в акции за всяка 1 акция по 2 нови след приемане на одитирания
                                годишен отчет за 2021 год

                                стр 32
                                https://www.karollbroker.bg/fileadmi...2021.08.12.pdf
                                Точно това имам предвид .....точка 2 Очаквам нейното изпълнение и едновременно с това се чудя откъде средствата за целта
                                Last edited by спекуланта; 15.04.2022, 10:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X