IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Ти за безплатните акции (увеличение на капитала със собствени средства) ли имаш предвид, ОК. Ето ти от презентацията от ИПО-то:

    Дивидентна политика:
    1 Разпределение на 50 от общата разпределяема печалба на Дружеството, която се
    формира от печалбата за текущата година след всички законови отчисления и не
    включва ефектите от преоценки на финансови активи и пасиви
    2 Дивидент в акции за всяка 1 акция по 2 нови след приемане на одитирания
    годишен отчет за 2021 год

    стр 32
    https://www.karollbroker.bg/fileadmi...2021.08.12.pdf
    +1
    И аз подозирам, че точно това е имал предвид с думата "сплит"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Хммм понятията са съвсем различни,съмнявам се че го е казал за "простолюдието"...............иначе за какво трябва да се чака отчета,за един сплит той няма отношение.
      Ти за безплатните акции (увеличение на капитала със собствени средства) ли имаш предвид, ОК. Ето ти от презентацията от ИПО-то:

      Дивидентна политика:
      1 Разпределение на 50 от общата разпределяема печалба на Дружеството, която се
      формира от печалбата за текущата година след всички законови отчисления и не
      включва ефектите от преоценки на финансови активи и пасиви
      2 Дивидент в акции за всяка 1 акция по 2 нови след приемане на одитирания
      годишен отчет за 2021 год

      стр 32
      https://www.karollbroker.bg/fileadmi...2021.08.12.pdf

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

        Дивидент е много по-разбираемо за широката публика отколкото думата "сплит", която дори и тук не се ползва точно. А по същество наподобява дивидент в акции, така че го е казал, за да го разбере всеки.
        "Сплит" го знаят има-няма 3 автобуса стари пушки от форума какво означава, а за всички останали е някакъв странен жаргон, който нищо не им говори
        Хммм понятията са съвсем различни,съмнявам се че го е казал за "простолюдието"...............иначе за какво трябва да се чака отчета,за един сплит той няма отношение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Това което казваш си е така,НО ако прегледаш записа от презентацията там съвсем ясно каза ,че след одитираният годишен отчет ще се разпредели "дивидент в акции" не помня съотношението.Сега какво точно има предвид не знам,но ако е имал предвид думата "сплит" можеше да използва нея, а не думата "дивидент"
          Дивидент е много по-разбираемо за широката публика отколкото думата "сплит", която дори и тук не се ползва точно. А по същество наподобява дивидент в акции, така че го е казал, за да го разбере всеки.
          "Сплит" го знаят има-няма 3 автобуса стари пушки от форума какво означава, а за всички останали е някакъв странен жаргон, който нищо не им говори

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Не знам какво ви е обещал, но трябва да правите разлика между печалба от дейността (лихви, дивиденти или продажба на компании) и печалба от преоценки. Ясно е, че не може да разпределя печалба от преоценките.
            Това което казваш си е така,НО ако прегледаш записа от презентацията там съвсем ясно каза ,че след одитираният годишен отчет ще се разпредели "дивидент в акции" не помня съотношението.Сега какво точно има предвид не знам,но ако е имал предвид думата "сплит" можеше да използва нея, а не думата "дивидент"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Обещал е дивидент ,така че ако смята отново някой ден да набира капитал трябва да си изпълни обещаното
              Не знам какво ви е обещал, но трябва да правите разлика между печалба от дейността (лихви, дивиденти или продажба на компании) и печалба от преоценки. Ясно е, че не може да разпределя печалба от преоценките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

                Разочарование от липса на дивидент.Можеше да оставят малко кеш да зарадват подкрепилите ги,но уви.
                За кво ) ви е дивидент) да го вкарате в шитове ) по-добре Ицо да инвестира )
                Умереният риск винаги печели ! ))))))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

                  Разочарование от липса на дивидент.Можеше да оставят малко кеш да зарадват подкрепилите ги,но уви.
                  Обещал е дивидент ,така че ако смята отново някой ден да набира капитал трябва да си изпълни обещаното

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                    Някой знае нещо от отчета?
                    Разочарование от липса на дивидент.Можеше да оставят малко кеш да зарадват подкрепилите ги,но уви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Някой знае нещо от отчета?
                      Едва ли... просто си мести друга де... според мен нищо страшно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Знам, но това не пречи да се знае нещо предварително.
                        Какво знаеш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

                          много е рано за отчет ) тук се консолидира )
                          Знам, но това не пречи да се знае нещо предварително.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            Някой знае нещо от отчета?
                            много е рано за отчет ) тук се консолидира )
                            Умереният риск винаги печели ! ))))))

                            Коментар


                            • Някой знае нещо от отчета?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                                прогнозата ми тук е 13 лв
                                По -скоро 1.30лв
                                Тука е толкова умрял пес,че един дребен да иска да излезе и ще бутне цената с 50%
                                А паника ще има...

                                Коментар

                                Working...
                                X