IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    Мисля, че не посочват, защото не притежават нищо пряко. Всяко участие е през Имвенчър II.
    наистина са го редактирали. Явно е било конфиденциална информация

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

      И аз мислех, че тук прочетох за 15% от капитала, но или е редактирано, или се бъркам, защото тук няма такава информация. Ще разберем скоро, макар, че тук не дават гласност на притежаваните проценти, което е голям минус. При Илевън и HR, всичко е посочено.
      Мисля, че не посочват, защото не притежават нищо пряко. Всяко участие е през Имвенчър II.

      Коментар


      • И аз мислех, че тук прочетох за 15% от капитала, но или е редактирано, или се бъркам, защото тук няма такава информация. Ще разберем скоро, макар, че тук не дават гласност на притежаваните проценти, което е голям минус. При Илевън и HR, всичко е посочено.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
          На 90% съм сигурен, че четох някъде, че за тези 15 млн. долара, ще се разделят с 15% от капитала. Та за 1% да се дадат 1 млн. долара, не е за нашите мижави фондчета. Те инвестираха, когато трябваше. За съжаление не намирам източника на тази информация, та съм малко голословен.
          Storied Data набира до 15 милиона долара - Impulse Growth Companies

          Коментар


          • На 90% съм сигурен, че четох някъде, че за тези 15 млн. долара, ще се разделят с 15% от капитала. Та за 1% да се дадат 1 млн. долара, не е за нашите мижави фондчета. Те инвестираха, когато трябваше. За съжаление не намирам източника на тази информация, та съм малко голословен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              В рунда на TApline участват със 100К, надявам се и за Сториед ДАта да не намерят....
              ще е добре, защото там нещата ще изригнат скоро време

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                Имвенчър2 са участвали в първоначалната инвестиция с 500к евро. Мисля, че сега няма да участват, а и май няма с какво..
                В рунда на TApline участват със 100К, надявам се и за Сториед ДАта да намерят....
                Last edited by polax; 09.10.2023, 11:30.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Някой срещал ли е някъде инфо дали Импулс пряко или чрез Имвенчър 2 ще участва в набирането на 15-те млн. от Storied data?
                  Имвенчър2 са участвали в първоначалната инвестиция с 500к евро. Мисля, че сега няма да участват, а и май няма с какво..

                  Коментар


                  • Някой срещал ли е някъде инфо дали Импулс пряко или чрез Имвенчър 2 ще участва в набирането на 15-те млн. от Storied data?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                      С други думи вложението на Импулс в Имвенчър 2 му е донесло 12 процента за грубо казано две години или по 6 процента на година.Инвестицията в компании с двуцифрена годишна доходност не трябваше ли на теория да им донесат съответно двуцифрен процент на година или греша в сметките?Този резултат съчеатан с липсата на дивидент може би ще ги затрудни малко при набирането на свеж ресурс близките месеци.
                      Знаеш, че при стартъпите и дяловото инвестиране, слушаш Приказки от 1001 нощ, коя от коя по-хубави и силно се надяваш Али Баба / Манев, Мартинов, Христов, Илевънци/ да уцелят паролата за Сезам. Та никой не го интересуват други проценти освен 1000 и нагоре.

                      Коментар


                      • С други думи вложението на Импулс в Имвенчър 2 му е донесло 12 процента за грубо казано две години или по 6 процента на година.Инвестицията в компании с двуцифрена годишна доходност не трябваше ли на теория да им донесат съответно двуцифрен процент на година или греша в сметките?Този резултат съчеатан с липсата на дивидент може би ще ги затрудни малко при набирането на свеж ресурс близките месеци.
                        Last edited by спекуланта; 07.10.2023, 13:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                          Твоят цитат е от същия документ, но стр.3
                          Моя грешка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                            Това може би е от предишния отчет, не от Q2 на 2023. Това което се казва в последния отчет е:

                            "През периода ИмПулс I АД е осъществил продажба на 500 акции от позицията си в ИмВенчър II КДА на обща стойност от 100 хил. лв. Към 30.06.2023 г. оценката на
                            позициите на Дружеството в Имвенчър I КДА и ИмВечнър II КДА съответно е 319 хил.
                            лв. и 4887 хил. лв"
                            Твоят цитат е от същия документ, но стр.3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                              Това може би е от предишния отчет, не от Q2 на 2023
                              Ами копирал съм го от Междинен доклад за дейността на дружеството към 30 юни 2023, стр 5.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                                "Дружеството има дялово участие в капитала на ИмВенчър II КДА, ЕИК 205737996, съответстващо на
                                43.65% от капитала на последното. "
                                Това е цитат от финансовите отчети за второто тримесечие на 2023 г.
                                Това може би е от предишния отчет, не от Q2 на 2023. Това което се казва в последния отчет е:

                                "През периода ИмПулс I АД е осъществил продажба на 500 акции от позицията си в ИмВенчър II КДА на обща стойност от 100 хил. лв. Към 30.06.2023 г. оценката на
                                позициите на Дружеството в Имвенчър I КДА и ИмВечнър II КДА съответно е 319 хил.
                                лв. и 4887 хил. лв"
                                Last edited by Slg; 07.10.2023, 10:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X