IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

    Тук би било интересно да се види къде са отишли свободните пари след като са излезли от Телелинк ама скоро ще се разбере.
    Май в Бианор ги наляха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

      За съжаление от Шели имаме само 35 000 акции - доверявам се на Груйо не съм ги смятал. Но Дискордия, Ексайтел, Сториед дата, Промото, Сосайбър, Хидрогенера, както и Болерон, от който нямаме почти нищо са много перспективни.
      Тук би било интересно да се види къде са отишли свободните пари след като са излезли от Телелинк ама скоро ще се разбере.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        от шели има доста също
        За съжаление от Шели имаме само 35 000 акции - доверявам се на Груйо не съм ги смятал. Но Дискордия, Ексайтел, Сториед дата, Промото, Сосайбър, Хидрогенера, както и Болерон, от който нямаме почти нищо са много перспективни.
        Last edited by Slg; 10.10.2023, 21:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
          Уха! Някой ми е продал на 1.25. По мои бакалски сметки само от сторид дата имаме 1 лв. тук. Минимум.
          от шели има доста също
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
            Уха! Някой ми е продал на 1.25. По мои бакалски сметки само от сторид дата имаме 1 лв. тук. Минимум.

            Сделки се намират и при мен. -Заложил съм на +20% до НГ, - без препоръки разбира се!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
              Уха! Някой ми е продал на 1.25. По мои бакалски сметки само от сторид дата имаме 1 лв. тук. Минимум.
              Доста съм любопитен за резултатите за тримесечието тук. Най-вече ще се отрази големия скок на Шели в последния период, но според мен и другите компаниии ще дадат своята част.

              Коментар


              • Уха! Някой ми е продал на 1.25. По мои бакалски сметки само от сторид дата имаме 1 лв. тук. Минимум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                  [ATTACH=CONFIG]n4119278[/ATTACH]
                  Браво! От къде го изрови? Сигурен бях, че съм го чел някъде този текст.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                    И аз мислех, че тук прочетох за 15% от капитала, но или е редактирано, или се бъркам, защото тук няма такава информация. Ще разберем скоро, макар, че тук не дават гласност на притежаваните проценти, което е голям минус. При Илевън и HR, всичко е посочено.
                    Click image for larger version

Name:	storied.jpg
Views:	1
Size:	50.0 КБ
ID:	4119278

                    Коментар


                    • Дискордия е едната причина да съм тук

                      Коментар


                      • https://money.bg/business/discordia-...-shofyori.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          Проекто зайчета има няколко според мен. Може би след като направят увеличението ще почнат директно да инвестират, а не през Имвенчърите. От друга страна ще правят Имвенчър 3 ???
                          Може би трябва на следващия уебинар да се постави конкретно въпроса и да се чака точен отговор.
                          Премахвайки двойната цедка с привилегированите акции клас В при Имвенчърите, вече няма голямо значение през кой фонд се инвестира. В смисъл на такси. Ако бяха инвестирали само пряко, нямаше да имаме толкова компании в портфейла. Диверсификация. Просто като имаме очаквания към някоя от компаниите в портфейла, трябва да си даваме сметка през кой фонд я притежаваме. Ако е Имвенчър 1, почти нищо няма да достигне до нас. Ако е Имвенчър 2, то почти половината ще дойде. След това Импетус ще си вземат 20% и останалото делим на 6 млн

                          Коментар


                          • Тук е хубава идеята и човека зад нея. Това, което ме спира са тези неясноти от кое какво има, освен това дивидентските компании мога и сам да си ги купя, ако преценя, а една от тях се оказа откровена грешка, която трудно се поправя предвид ликвидността на БФБ. 30% са само, но теглят доходността надолу.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                              Ако имат няколко такива инвестиции и минават през още един фонд, нещата биха се разводнили доста. Тук четейки нещата в сайта им, май идеята е за малко по-дългосрочна перспектива и не толкова огромна доходност. Времето само ще покаже дали всъщност няма да изскочи зайче от някой от техните инвестиции така или иначе.
                              Проекто зайчета има няколко според мен. Може би след като направят увеличението ще почнат директно да инвестират, а не през Имвенчърите. От друга страна ще правят Имвенчър 3 ???
                              Може би трябва на следващия уебинар да се постави конкретно въпроса и да се чака точен отговор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                                Знаеш, че при стартъпите и дяловото инвестиране, слушаш Приказки от 1001 нощ, коя от коя по-хубави и силно се надяваш Али Баба / Манев, Мартинов, Христов, Илевънци/ да уцелят паролата за Сезам. Та никой не го интересуват други проценти освен 1000 и нагоре.
                                Ако имат няколко такива инвестиции и минават през още един фонд, нещата биха се разводнили доста. Тук четейки нещата в сайта им, май идеята е за малко по-дългосрочна перспектива и не толкова огромна доходност. Времето само ще покаже дали всъщност няма да изскочи зайче от някой от техните инвестиции така или иначе.

                                Коментар

                                Working...
                                X