IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

    Ако имат няколко такива инвестиции и минават през още един фонд, нещата биха се разводнили доста. Тук четейки нещата в сайта им, май идеята е за малко по-дългосрочна перспектива и не толкова огромна доходност. Времето само ще покаже дали всъщност няма да изскочи зайче от някой от техните инвестиции така или иначе.
    Проекто зайчета има няколко според мен. Може би след като направят увеличението ще почнат директно да инвестират, а не през Имвенчърите. От друга страна ще правят Имвенчър 3 ???
    Може би трябва на следващия уебинар да се постави конкретно въпроса и да се чака точен отговор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

      Знаеш, че при стартъпите и дяловото инвестиране, слушаш Приказки от 1001 нощ, коя от коя по-хубави и силно се надяваш Али Баба / Манев, Мартинов, Христов, Илевънци/ да уцелят паролата за Сезам. Та никой не го интересуват други проценти освен 1000 и нагоре.
      Ако имат няколко такива инвестиции и минават през още един фонд, нещата биха се разводнили доста. Тук четейки нещата в сайта им, май идеята е за малко по-дългосрочна перспектива и не толкова огромна доходност. Времето само ще покаже дали всъщност няма да изскочи зайче от някой от техните инвестиции така или иначе.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
        Днес бях единствен купувач тук. Дано анализът ми не е грешен, както при Алтерко.
        не е
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Днес бях единствен купувач тук. Дано анализът ми не е грешен, както при Алтерко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Мисля, че не посочват, защото не притежават нищо пряко. Всяко участие е през Имвенчър II.
            Когато структурата на капитала не е напълно ясна/ както е с Дронамикс/ е ясно, но нищо не пречи да посочат колко акции в Алтерко примерно притежават Имвенчър 1 и 2. Натам ние ще се ориентираме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Мисля, че не посочват, защото не притежават нищо пряко. Всяко участие е през Имвенчър II.
              наистина са го редактирали. Явно е било конфиденциална информация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                И аз мислех, че тук прочетох за 15% от капитала, но или е редактирано, или се бъркам, защото тук няма такава информация. Ще разберем скоро, макар, че тук не дават гласност на притежаваните проценти, което е голям минус. При Илевън и HR, всичко е посочено.
                Мисля, че не посочват, защото не притежават нищо пряко. Всяко участие е през Имвенчър II.

                Коментар


                • И аз мислех, че тук прочетох за 15% от капитала, но или е редактирано, или се бъркам, защото тук няма такава информация. Ще разберем скоро, макар, че тук не дават гласност на притежаваните проценти, което е голям минус. При Илевън и HR, всичко е посочено.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                    На 90% съм сигурен, че четох някъде, че за тези 15 млн. долара, ще се разделят с 15% от капитала. Та за 1% да се дадат 1 млн. долара, не е за нашите мижави фондчета. Те инвестираха, когато трябваше. За съжаление не намирам източника на тази информация, та съм малко голословен.
                    Storied Data набира до 15 милиона долара - Impulse Growth Companies

                    Коментар


                    • На 90% съм сигурен, че четох някъде, че за тези 15 млн. долара, ще се разделят с 15% от капитала. Та за 1% да се дадат 1 млн. долара, не е за нашите мижави фондчета. Те инвестираха, когато трябваше. За съжаление не намирам източника на тази информация, та съм малко голословен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        В рунда на TApline участват със 100К, надявам се и за Сториед ДАта да не намерят....
                        ще е добре, защото там нещата ще изригнат скоро време

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                          Имвенчър2 са участвали в първоначалната инвестиция с 500к евро. Мисля, че сега няма да участват, а и май няма с какво..
                          В рунда на TApline участват със 100К, надявам се и за Сториед ДАта да намерят....
                          Last edited by polax; 09.10.2023, 11:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            Някой срещал ли е някъде инфо дали Импулс пряко или чрез Имвенчър 2 ще участва в набирането на 15-те млн. от Storied data?
                            Имвенчър2 са участвали в първоначалната инвестиция с 500к евро. Мисля, че сега няма да участват, а и май няма с какво..

                            Коментар


                            • Някой срещал ли е някъде инфо дали Импулс пряко или чрез Имвенчър 2 ще участва в набирането на 15-те млн. от Storied data?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                С други думи вложението на Импулс в Имвенчър 2 му е донесло 12 процента за грубо казано две години или по 6 процента на година.Инвестицията в компании с двуцифрена годишна доходност не трябваше ли на теория да им донесат съответно двуцифрен процент на година или греша в сметките?Този резултат съчеатан с липсата на дивидент може би ще ги затрудни малко при набирането на свеж ресурс близките месеци.
                                Знаеш, че при стартъпите и дяловото инвестиране, слушаш Приказки от 1001 нощ, коя от коя по-хубави и силно се надяваш Али Баба / Манев, Мартинов, Христов, Илевънци/ да уцелят паролата за Сезам. Та никой не го интересуват други проценти освен 1000 и нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X