IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • преди ипото ми стана интересно, но се поразрових тук там и имайки малко понятие от т.н. им западни и източни пийъри разбрах колко са им възможностите за в бъдеще. опитах се да дам насока за размисъл със сравнения за да няма силно опарени. избора е естествено индивидуален.
    моето лично мнение е, че освен силната притурка "холдинг" в името им, останалото е параван. опитват се, правят нещо си, но са се набутали в огън, от който сами няма да излезнат. трябва им коопериране с големи и много силни клиентски референции. очаквам още спад в часовникарската им дейност следващите кюта.смарт-хоум идеите им не са силно конкурентноспособни. етаблираната конкуренция вече е на пазара с продуктите си, контролирани чрез Сири, Алекса и продукта на Майкрософт.

    успех на доверилите им се!

    Коментар


    • Чак пък да е изненада ... Часовниците MyKi са лъскав продукт като идея, но реално са си масови китайски дрънкулки каквито човек може да си купи за много по-малко пари от всеки китайски сайт. Вярно, имат локална софтуерна поддръжка, но за деца ходещи на училище са нещо недомислено. Казвам го от споделен опит на приятели, сигналът се губи на затворени помещения, дава отклонения все едно детето е някъде извън училището и т.н. После модата отшумя ...
      Помня преди 4-5г. когато пазаруването на телефони и дрънкулки от китайски сайтове навлизаше на мода. Що боклуци съм купувал и тествал, вземеш си телефон, верно евтин на половина като цена от тукашната, но и времето за което го ползваш е наполовина че и по-малко дори, докато изпуши. Времето учи.

      Коментар


      • интересно ми е какво ще се случи с поредното ИПО - този път велико и гръмогласно и на "ГРАДУС" ....

        Коментар


        • и аз като теб им се вързах... Срам! Според мен доверието към Карол беше в основата на глупостта която направихме дружно. Дразнещо е ,че нито Карол нито хората на Ники Мартинов проявяват активност за подобряване на информираността на пазара към Алтерко. а ДВИто на Алтерко и необходимият контакт с хората които им дадоха по някой лев - без коментар. А ми кажете сега как да инвестираш на БФБ!? едно се говори друго се върши, и в допълнение тотален блекаут. Ама ние сме за ..... защо търсим нещо там където няма нищо

          Коментар


          • Мдааа .... Вързах им се на тия шмекери...... Кофти.
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Консолидираната загуба на Алтерко се изстреля 10 пъти до 500 хил. лв.

              на тия ще им е много тежко да оцелеят, ако не си намерят закрила или постоянна клиентела за "смарт-хоум/офис" продуктите. с часовничетата ще са определено още на загуба. сегмента е месомелачка. и отделно, че са меко казано "странен холдинг".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Не е толкова важно,че се отмятат за дивидента. За мен по-важното е защо нищо не казват за сделката с LINK. Обявиха намерение, казах, че до края на април ще се сключи .... .Края на май дойде а нищо.
                +1
                това са важните неща иначе време за дивиденти тепърва ще има стига да си постелят правилно и да се фокусират в модерните технологии
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Не е толкова важно,че се отмятат за дивидента. За мен по-важното е защо нищо не казват за сделката с LINK. Обявиха намерение, казах, че до края на април ще се сключи .... .Края на май дойде а нищо.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • като не ви харесва продавайте
                    верно бяха казали,че ще разпределят, но ако извадят заек от ръкава (нов продукт) вместо дивидент може да има доста ползи в бъдеще време.

                    явно компанията минава през реорганизация и е възможно да има някакви рискове и затова да пазят всичкото кеш за резерв.

                    не ги защитавам, но днес бях на тържество в училище (2клас) от клас 16 деца 3 имаха техния часовник, което не е лошо като дял.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • То при тази печалба няма и за 4 стотинки дивидент...
                      Сигурно само раздаването му ще е значителна сума на фона на общия дивидент.
                      Не че съм против да раздадат дивидент ами по-скоро да си стегнат супер иновативния бизнес да изкарва пари...

                      Коментар


                      • Не разбирам какво толкова чудно има.
                        Обяснено на чист български с 4 думи: Сичката пара у свирката.

                        Коментар


                        • Не пречи да свикат ИОСА и да раздадат дивидент ама защо по отношение на сделката има такава тишина...... Иначе с намерението се похвалиха шумно.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
                            "А дано, но надали"-не виждам такова предложение за разглеждане и гласуване на предстоящото ОСА!
                            Е той Батя затова го казва с намигване, защото едва ли ще се случи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              А може пък да се възползват от възможността за полу-годишни дивиденти
                              "А дано, но надали"-не виждам такова предложение за разглеждане и гласуване на предстоящото ОСА!

                              Коментар


                              • А може пък да се възползват от възможността за полу-годишни дивиденти

                                Коментар

                                Working...
                                X