IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, можеха да пуснат повече акции, респективно - да опитат с по-голямо увеличение на капитала, тъй като виждаме, че силите на търсенето и предлагането още търсят равновесната си точка.

    Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
    Аз съм почти аут. Според мен Алтерко сбъркаха, че не пуснаха повече акции в пазара, а в същото време помпат фиктивно цената нагоре с ниски обеми. Сега ще останат със скъпа акция, но отново нисколиквидна и не много търгувана. другият вариант е да почнат да изсипват новите акции след вписването им, което отново е мечи сценарий.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Фиктивно викаш..
      Аз пък си мисля че просто много народ се надяваше на безплатни права или на мах 2-3 ст. и сега осъзнаха че филма е съвсем друг..
      Осъществи се добре познатия ни ефект на натегнатата пружина. Цената беше потисната заради предстоящото увеличение и когато то на практика мина, се случи логичното.
      Само много ми се иска това да подпали и други позиции на БФБ.. Поне по качествените такива.. А после ще литнат и магаретата
      Както винаги право в десетката!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
        Аз съм почти аут. Според мен Алтерко сбъркаха, че не пуснаха повече акции в пазара, а в същото време помпат фиктивно цената нагоре с ниски обеми. Сега ще останат със скъпа акция, но отново нисколиквидна и не много търгувана. другият вариант е да почнат да изсипват новите акции след вписването им, което отново е мечи сценарий.
        Фиктивно викаш..
        Аз пък си мисля че просто много народ се надяваше на безплатни права или на мах 2-3 ст. и сега осъзнаха че филма е съвсем друг..
        Осъществи се добре познатия ни ефект на натегнатата пружина. Цената беше потисната заради предстоящото увеличение и когато то на практика мина, се случи логичното.
        Само много ми се иска това да подпали и други позиции на БФБ.. Поне по качествените такива.. А после ще литнат и магаретата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Според мен до 100 мил капитализация още е рано да говорим за мечи сценарии.
          Ей го озни пример за хеса (брой акции 18 мил) - той беше 100-110 мил капитализация преди 2 г. ...
          С какво това да е по-лошо от един Хес, (който хес и без това вече е лимитиран в растеж). А там и изобщо не можехме да говорим за такъв глад на книжа - Та тук все още май е по-вероятно да имаме бичи, отколкото да говорим за мечи вариант
          Въпреки, че горното може да звучи оптимистично - не е препоръка.
          Знаем си че Оптимизмът на бфб е утрепан още в зародиш и че не сме на най-оптимистичната борса
          Ами почти всички сме били в ситуацията "парен каша духа", та и когато са оптимистични нещата или поне изглеждат такива човек пак не смее да се зарадва и винаги има едно наум !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Аз съм почти аут. Според мен Алтерко сбъркаха, че не пуснаха повече акции в пазара, а в същото време помпат фиктивно цената нагоре с ниски обеми. Сега ще останат със скъпа акция, но отново нисколиквидна и не много търгувана. другият вариант е да почнат да изсипват новите акции след вписването им, което отново е мечи сценарий.
            Според мен до 100 мил капитализация още е рано да говорим за мечи сценарии.
            Ей го онзи пример за хеса (брой акции 18 мил) - Хес беше 100-110 мил капитализация преди 2 г. ...
            С какво това дружество да е по-лошо от един Хес, (който и без това вече е лимитиран в растеж). А там изобщо не можехме да говорим за такъв глад на книжа - Та тук все още май е по-вероятно да имаме бичи, отколкото мечи вариант
            Въпреки, че горното може да звучи оптимистично - не е препоръка.
            Знаем си, че Оптимизмът на бфб е утрепан още в зародиш и че не сме на най-оптимистичната борса
            Last edited by precakanoto; 13.10.2020, 19:33.

            Коментар


            • Аз съм почти аут. Според мен Алтерко сбъркаха, че не пуснаха повече акции в пазара, а в същото време помпат фиктивно цената нагоре с ниски обеми. Сега ще останат със скъпа акция, но отново нисколиквидна и не много търгувана. другият вариант е да почнат да изсипват новите акции след вписването им, което отново е мечи сценарий.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Lalè, ами то 4,70 беше сабалян, Сега е станало вече петаче

                Ей така го изпускам, все се занимавам с други работи докато расте. Забавлявайте се тука, а мойта почивка свърши и си хващам работата

                Коментар


                • Lalè, ами то 4,70 беше сабалян, Сега е станало вече петаче

                  Коментар


                  • Aко се продават същите права, тогава кой ги купува?
                    Мен ме страх да взема на 4,70. Признавам че го изтървах това бонбонче :
                    Не може всички алтъни в една кошница. Ама хаирлия да ви е и на берекет
                    Last edited by lalka 75; 13.10.2020, 12:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Дали тези, които си договориха права на 13 стотинки сега продават част от тях или ще си ги упражнят всички
                      Едва ли тия дето купуват права на 40 стинки няма да ги упражнят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Явно увеличението ще мине без големи аутсайдъри...
                        Дали тези, които си договориха права на 13 стотинки сега продават част от тях или ще си ги упражнят всички

                        Коментар


                        • Явно увеличението ще мине без големи аутсайдъри...
                          "Импетус Партнърс" ООД е придобило 2 025 000 права, "Имвенчър 1" КДА - 616 440 броя, и "Имвенчър 2" КДА - 342 465 права

                          Коментар


                          • Maretoff, по твоята логика и Ейпъл са вносител на стока от Китай. Според мен добавената стойност не е в производството.

                            Коментар


                            • Гледам тук се правят сравнения за Бъфет с Епъл )).

                              Наистина компанията има страхотна мрежа за дистрибуция през телекоми, но все пак е един от вносителите на стока от Китай. С риск много хора да се обидят- направете проучване.
                              Пожелавам голям успех на компанията, но нека реално да говорим за неща.

                              Абсурдно беше , че сделка с Скандинавци , след първо плащане се провали и за това обвинихме лошите чужденци.

                              Интересна еуфория има тук

                              Коментар


                              • Единственото, което ме спря да заредя много здраво е ниската ликвидност досега.
                                Ако това се оправи след новата емисия - мисля да стане около 15-20% от портфейла.

                                Коментар

                                Working...
                                X