IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За протокола:
    31.Юли.2019 Транзакции: 1 (един) бр. за 5 (пет) акции на цена 0.705 лв. и дневен оборот 3 лв. 53 ст. Позицията отчита скок от почти 4% в цената !
    Така се крепи курса !
    Странно защо отсъства в класацията "Топ-печеливши", където се намърдват разни случайни елементи с 1.4% ръст и скромния оборот от около 6 хил. лв.
    Нямам тук, но циркът е забавен !
    Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fackelmann17 Разгледай мнение
      Какво става туканка днес, да не почна обратното изкупуване....или някви далавери пак ?
      Звучиш като реклама на бира "Какво става тука Сенка?" - готино! всички се чудим, аз също, но малкото което ми се струваше ясно се обърка от антропологичния, академичен анализ на ДъСкорпион! Имам акции на 0,67 buy value и съм ги взел с ясното съзнание, че си купувам опция, не акции, защото моята скромна оценка е 2 лева, ако е вярно всичко което пише в отчетите, а то никога не се знае
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Скорпионче, понеже си от сравнително по-младите форумни редици т.е. едно малко симпатично скорпионче, ще ти споделя - добре си го изиграл,- че не си се набъркал все още в "караманелата"...
        Набелязвам само някои ( според мен, знакови) неща - Тук засега имаме само заявка за обратно изкупуване. Но обърнете внимание на диапазона на изкупуване Играчорите, които в по-голямата си част вече май имаха артиите, захванаха вербални интервенции, позовавайки се на дясната част на диапазона (споменат като такъв при евентуално обратно изкупуване, - според фирмените новини) )
        Но,,,, никой не обръща внимание на лявата част на интервала !!!! а той е почти никакъв. !!! За мен е удивително широк диапазон (такава широчина досега не сме имАле на бфб ) и да си призная - мен ме впечатли Така, че не се изненадвам от излъганите камилчета. които.... реализираха ръста. .. но да си призная честно, въпреки, че имам силно влечение към софтуерната индустрия (виждате как някакъв супер куц хакер срещу напа, какво донесе на държавата и какви притеснения сред хората ) т.е. въпреки че съм фен на безпристрастния софтуер и специално към таз компания, признавам чистосърдечно че повече се заинтригувах от широкия диапазон за обратно изкупуване иии.... по-специално от няговата лява част
        Няма да споменавам, колко е като стойност, - всеки може да я види, но е впечатляващо ниско и не знам с какъв акъл са я написали - та тя е от втория диапазон в "зоната на чистите" .... много сериозна презастраховка от страна на мажовците (пак казвам, че някои от тях познавам и съм фен - и затова - не е препоръка)
        Благодаря за коментара! Малко ми е мътна за разбиране ситуацията и затова още не се "набъркал в карамелената". Виждам неуспешно увеличение на капитала и виждам опити за създаване на добро впечатление от мениджмънта. Обаче пазарът много не се радва на акцията засега. Самия факт, че стои за гласуване на събранието, е вид обещание за обратното изкупуване. Ако започнат изкупуването, може да се посъживи цената, поне до емисионната. Ако случайно го отхвърлят обаче, може да се създаде усещане за "подлъгване" на акционерите и спекулации и да се срине сериозно. Имайки предвид историята на акцията до тук, ме кара да се позамисля.
        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

        Коментар


        • Какво става туканка днес, да не почна обратното изкупуване....или някви далавери пак ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
            Тук нямам акции засега, но аз знам това - ако компания започва да подкрепя цената, изкупувайки своите акции, това е положителен знак. Дори да не изкупят точно 30% в тези срокове, пак е добро решение.
            Скорпионче, понеже си от сравнително по-младите форумни редици т.е. едно малко симпатично скорпионче, ще ти споделя - добре си го изиграл,- че не си се набъркал все още в "караманелата"...
            Набелязвам само някои ( според мен, знакови) неща - Тук засега имаме само заявка за обратно изкупуване. Но обърнете внимание на диапазона на изкупуване Играчорите, които в по-голямата си част вече май имаха артиите, захванаха вербални интервенции, позовавайки се на дясната част на диапазона (споменат като такъв при евентуално обратно изкупуване, - според фирмените новини) )
            Но,,,, никой не обръща внимание на лявата част на интервала !!!! а той е почти никакъв. !!! За мен е удивително широк диапазон (такава широчина досега не сме имАле на бфб ) и да си призная - мен ме впечатли Така, че не се изненадвам от излъганите камилчета. които.... реализираха ръста. .. но да си призная честно, въпреки, че имам силно влечение към софтуерната индустрия (виждате как някакъв супер куц хакер срещу напа, какво донесе на държавата и какви притеснения сред хората ) т.е. въпреки че съм фен на безпристрастния софтуер и специално към таз компания, признавам чистосърдечно че повече се заинтригувах от широкия диапазон за обратно изкупуване иии.... по-специално от няговата лява част
            Няма да споменавам, колко е като стойност, - всеки може да я види, но е впечатляващо ниско и не знам с какъв акъл са я написали - та тя е от втория диапазон в "зоната на чистите" .... много сериозна презастраховка от страна на мажовците (пак казвам, че някои от тях познавам и съм фен - и затова - не е препоръка)
            Last edited by precakanoto; 26.07.2019, 18:15.

            Коментар


            • Тук нямам акции засега, но аз знам това - ако компания започва да подкрепя цената, изкупувайки своите акции, това е положителен знак. Дори да не изкупят точно 30% в тези срокове, пак е добро решение.
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                Те кеш може да извадят от някъде,но си има условия за обратното изкупуване,както и за изплащането на дивидент и лихви.Според отчета за 2018 Сирма може да изкупи обратно през 2019 акции за 7 мил.лв. Ако искат да изкупят акции общо за 20 мил.,то следващите три години трябва да покажат още поне 13 мил.лв печалба.Това следва от чл.247а,ал.1 и 2 от ТЗ,към който препраща чл.187б,ал.3,според който дивидент или лихви(обратно изкупуване) може да се изплаща само ако чистата стойност на имуществото, намалена с дивидентите и лихвите, подлежащи на изплащане, е не по-малка от сумата на капитала на дружеството, фонд "Резервен" и другите фондове, които дружеството е длъжно да образува по закон или устав.На практика обратно изкупуване през годината може да се извършва само до размера на финансовия резултат(натрупана печалба+текущия финансов резултат) за предходната година.За 2018 според одитирания отчет сумата е 7140 хил.лв.От къде ще дойде тази печалба,не е много ясно.
                Както изглежда ще изкупят към 9% от капитала за 3 год.,за да вдигнат малко цената на акцията.

                Мнението ми не е препоръка за нищо.
                И все пак, да обърнем внимание, че това е предложение, което ще се гласува на предстоящо събрание ( ако правилно съм разбрал ) !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                  За мен не по-малко интересен въпрос е откъде ще извадят 19-20 млн. За три години. Свидеше им се да дадат по 3-4 Ст. На година или общо 12 Ст. За периода, което щеше да им крепи акцията с години,а сега - бам, вадим 19-20 млн. Не го вЕРвам туй !!! Продължавам да нямам тук !
                  Те кеш може да извадят от някъде,но си има условия за обратното изкупуване,както и за изплащането на дивидент и лихви.Според отчета за 2018 Сирма може да изкупи обратно през 2019 акции за 7 мил.лв. Ако искат да изкупят акции общо за 20 мил.,то следващите три години трябва да покажат още поне 13 мил.лв печалба.Това следва от чл.247а,ал.1 и 2 от ТЗ,към който препраща чл.187б,ал.3,според който дивидент или лихви(обратно изкупуване) може да се изплаща само ако чистата стойност на имуществото, намалена с дивидентите и лихвите, подлежащи на изплащане, е не по-малка от сумата на капитала на дружеството, фонд "Резервен" и другите фондове, които дружеството е длъжно да образува по закон или устав.На практика обратно изкупуване през годината може да се извършва само до размера на финансовия резултат(натрупана печалба+текущия финансов резултат) за предходната година.За 2018 според одитирания отчет сумата е 7140 хил.лв.От къде ще дойде тази печалба,не е много ясно.
                  Както изглежда ще изкупят към 9% от капитала за 3 год.,за да вдигнат малко цената на акцията.

                  Мнението ми не е препоръка за нищо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    привет

                    не съм отглеждал котка, но казват, че котките като умрат опашката им "подскачала/отскачала" нагоре за последно

                    по борсите при компании които са се запътили към отвъдното се наблюдава същият феномен ....... акцията не върви само стръмно надолу, а от време на време събира сили за ребаунд, но въпреки това пътя е предизвестен...

                    може да не си разбрал какво пиша, но някой "колега" с опит като Монти например може да поясни от първо лице единствено число

                    не е препоръка!!!

                    имам акции в индексния фонд на никиту и един вид съм акционер по неволя тук
                    Привет,

                    Разбрах те ! Благодаря за пояснението !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                      Привет,

                      Може ли да поясниш, какво означава - изпълнението на "опашката на умрялата котка"
                      привет

                      не съм отглеждал котка, но казват, че котките като умрат опашката им "подскачала/отскачала" нагоре за последно

                      по борсите при компании които са се запътили към отвъдното се наблюдава същият феномен ....... акцията не върви само стръмно надолу, а от време на време събира сили за ребаунд, но въпреки това пътя е предизвестен...

                      може да не си разбрал какво пиша, но някой "колега" с опит като Монти например може да поясни от първо лице единствено число

                      не е препоръка!!!

                      имам акции в индексния фонд на никиту и един вид съм акционер по неволя тук
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Достатъчни им са и много по-малко 1-2 милиона за да я изстрелят над 1лв.
                        1-2 млн са твърде малко. За петък оборотът при 70 ст. е 100к, което при лев означава 150к лв. Демек с 1-2 млн ще поддържаш цената макс. месец. При това ще насърчиш всички невЕрващи или изтървали влака спешно да продадат. Нямаше ли да е по-просто тези 1-2 млн да ги дадат за дивидент ? Или логиката на емитента е, че отношенията му с балъците, извинете, инвеститорите приключва когато си им прибрал кинтите ! Още една тема ме вълнува - дали пък някой не е заложил акции като обезпечение и вече да е станала наложителна подкрепата. При липса на пари обаче - вербална такава. Ако ще поддържаш цената, при 0.62 не е ли по-просто и по-евтинко просто да изкупуваш разни дребни пакети, че и по-големи. Това са си само мои размисли и страсти, все още нямам акции тук. Смятам обаче, че единственият признак за стабилност на една компания е, когато редовно и съществено печалбата се споделя с инвеститорите!
                        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          според мен наблюдаваме класическо изпълнение на "опашката на умрялата котка"

                          не е препоръка!!! имам акции в индексния фонд на никиту и един вид съм акционер по неволя тук
                          Привет,

                          Може ли да поясниш, какво означава - изпълнението на "опашката на умрялата котка"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                            За мен не по-малко интересен въпрос е откъде ще извадят 19-20 млн. За три години. Свидеше им се да дадат по 3-4 Ст. На година или общо 12 Ст. За периода, което щеше да им крепи акцията с години,а сега - бам, вадим 19-20 млн. Не го вЕРвам туй !!! Продължавам да нямам тук !
                            Достатъчни им са и много по-малко 1-2 милиона за да я изстрелят над 1лв.

                            Коментар


                            • според мен наблюдаваме класическо изпълнение на "опашката на умрялата котка"

                              не е препоръка!!! имам акции в индексния фонд на никиту и един вид съм акционер по неволя тук
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                                За мен не по-малко интересен въпрос е откъде ще извадят 19-20 млн. За три години. Свидеше им се да дадат по 3-4 Ст. На година или общо 12 Ст. За периода, което щеше да им крепи акцията с години,а сега - бам, вадим 19-20 млн. Не го вЕРвам туй !!! Продължавам да нямам тук !
                                +1

                                според мен не им се свиди да раздадат по някоя стинка на себе си .......... че нали преди да си раздадат дивидент трябва отнякъде да дойде печалбата, че и с банките да се разплатят

                                не е препоръка!!!
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X