IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    Аре стига сте се драли! То е отвсякъде ясно вече за всеки, че за изялите "дървото" градус, остана мантарата "ама дивидента е добър".

    Аз мисля да обявя нова тема:
    "Как да преборим капиталовите загуби с дивиденти за 20 години (и други такива)".
    Автор: Всичко Коз&Бай


    нека сега се радват на капиталовата печалба ........ ще дойде време когато ще обсъждаме и дивидента

    btw смятам, че първият дивидент ще го дадат така както е обещан ...... после ще направят едно увеличение на капитала (защото доста акции им останаха незаписани) ....... и след това ще гледаме володя стоянов
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Исках да кажа че форума трябва да е място за градивна критика, анализи и лични мнения и очаквания накъде ще вървят пазарите или отделна компания............Пак казвам, нищо лично, ще се радвам да чуя и вашите очаквания и прогнози. Но да чета едни и същи неща през няколко поста във всички теми, ми дойде малко в повече...
      Х 10

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти

        Хубавия форум....
        Такива ,като тебе крайни оптимисти докараха хубавия форум до това положение.....
        Някога Полки беше водача на правата вяра срещу СпоменЪ и ПК и Факушка и много други песимисти за борсата...
        Сега всичко се връща.....той е визвергнат от нова вълна талибани......
        Задавал ли си въпроса защо си бил ти от инвеститорите набран за статия в Инвестора ,щото всичко друго по читаво не е искало ....това с влоговете беше Велико.....Що не мина да си купуваш апартаменти и гаражи ....а в акции и то точно в БТХ , бях от малкото когато защищавах това вложение и Тогава и Сега , да не кажа единствения , а преди 20 дни беше върха на иронията към мой пост ...що така си си повервал и верваш че вече си върха на Черешката...?
        Исках да кажа че форума трябва да е място за градивна критика, анализи и лични мнения и очаквания накъде ще вървят пазарите или отделна компания. Къде в мненията на въпросния потребител виждаш нещо такова? Няма да влизам в лични нападки или пререкания, защото не ви познавам. Не знам как реши че съм "краен оптимист", при положение че много пъти заявих че пазара е цикличен и вероятността от корекция в близките 1-2 години е много голяма. То и сега пазара си е яко надолу последните месеци. Не знам защо и това интервю ви е чак такъв проблем. Предложиха ми, приех и толкова. Не се имам за нещо повече от всеки един във форума, напротив, знам че има много по-успешни и по опитни инвеститори. Изказал съм моя опит, и моите очаквания. Не мисля че трябваше да пиша нещо което не е вярно, или не го мисля, само защото на полки или монти не им харесва Пак казвам, нищо лично, ще се радвам да чуя и вашите очаквания и прогнози. Но да чета едни и същи неща през няколко поста във всички теми, ми дойде малко в повече...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти

          Хубавия форум....
          Такива ,като тебе крайни оптимисти докараха хубавия форум до това положение.....
          Някога Полки беше водача на правата вяра срещу СпоменЪ и ПК и Факушка и много други песимисти за борсата...
          Сега всичко се връща.....той е визвергнат от нова вълна талибани......
          Задавал ли си въпроса защо си бил ти от инвеститорите набран за статия в Инвестора ,щото всичко друго по читаво не е искало ....това с влоговете беше Велико.....Що не мина да си купуваш апартаменти и гаражи ....а в акции и то точно в БТХ , бях от малкото когато защищавах това вложение и Тогава и Сега , да не кажа единствения , а преди 20 дни беше върха на иронията към мой пост ...що така си си повервал и верваш че вече си върха на Черешката...?
          Аре стига сте се драли! То е отвсякъде ясно вече за всеки, че за изялите "дървото" градус, остана мантарата "ама дивидента е добър".

          Аз мисля да обявя нова тема:
          "Как да преборим капиталовите загуби с дивиденти за 20 години (и други такива)".
          Автор: Всичко Коз&Бай
          Last edited by X_Y; 18.11.2018, 20:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Вътре ще съм евентуално ако продам на тези цени, докато държа, тази загуба е само виртуална...
            ще цитирам правило номер 5 на Уорън Бъфет:

            Знaйтe ĸaĸвo нe знaeтe!!!

            "Нямa нищo лoшo в инвecтитopитe, ĸoитo ca нaяcнo, чe "нe знaят нищo" и гo ocъзнaвaт. Πpoблeмът e ĸoгaтo cтe "нищo нeзнaeщ" инвecтитop, нo cи миcлитe, чe знaeтe вcичĸo..."
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • > 0.01лв = +4,60%

              Коментар


              • “Градус” АД уведомява, че на 15.11.2018г. е проведено Общо събрание на акционерите на „Градус -98” АД, на което е взето решение част от печалбата за 2017г. на дъщерното дружество да бъде разпределена под формата на допълнителен дивидент. В резултат на взетото решение, „Градус” АД като мажоритарен акционер на „Градус-98” АД ще получи допълнителен дивидент в размер на 2 498 350 лв.
                Сякъш не е зле според мен.......!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Не се притеснявай за мен Минали са едва няколко месеца от ИПО-то.
                  Няма защо да се притеснявам за човек, който не познавам. Коментарите са с друга гледна точка. Минават и повече от месеци...

                  Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Да, факт е че сега можеше да купя на по-добра цена, но такива са реалностите.
                  Акцента е в болднатото по-горе. Нищо повече.

                  Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Вътре ще съм евентуално ако продам на тези цени, докато държа, тази загуба е само виртуална.
                  "Не лежѝ на тази кълка", са казали старите мъдри хора...

                  Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Жив и здрав.
                  Благодаря! Ти също да си такъв!

                  Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Щом чуждия неуспех ти носи радост, кой съм аз че да те съдя Лошото е че това теб едва ли те прави по-богат и успешен...
                  Явно не разбираш критиката.
                  Тя не е насочена към теб, нито към повярвалите на мажовците! Тя е насочена към мажовците!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                    Като минаващ и наблюдаващ потъването...
                    ​​​​​​Не съм виновен, че си захапал дървото и си 10% вътре...
                    Не се притеснявай за мен Минали са едва няколко месеца от ИПО-то. Да, факт е че сега можеше да купя на по-добра цена, но такива са реалностите. Вътре ще съм евентуално ако продам на тези цени, докато държа, тази загуба е само виртуална. Жив и здрав. Щом чуждия неуспех ти носи радост, кой съм аз че да те съдя Лошото е че това теб едва ли те прави по-богат и успешен...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev

                      Като какъв го задаваш този въпрос? Като инвеститор, или като обикновен хейтър в икономически форум?
                      Като минаващ и наблюдаващ потъването...
                      ​​​​​​Не съм виновен, че си захапал дървото и си 10% вътре...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                        И как точно дивидента компенсира капиталовата загуба, че не разбрах?!
                        Няма и да разбереш.... не съм писал нищо за ценовите равнища, а само за поетия ангажимент от мажоритарите
                        Last edited by Bill-bg; 05.11.2018, 12:49. Причина: уточняваща

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          И как точно дивидента компенсира капиталовата загуба, че не разбрах?!
                          10% паднала цената и 10 ст. дивидент ....... някои хора като видят двете десятки и си мислят, че се компенсират една с друга
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dmirkata Разгледай мнение
                            Дори да има спад и тук, ще е временно.
                            Моята прогноза е да не падне под 1,60 лв/бр, но да видим.
                            Успех на спекулантите !!!
                            как точно изчисли, че цената няма да падне под 1,60 лв./бр.

                            какъв метод ползваш?
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              И как точно дивидента компенсира капиталовата загуба, че не разбрах?!
                              Немаго Императора да обясни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                                Изпълняват си хората ангажиментите. 0.10 лв. брутен дивидент
                                И как точно дивидента компенсира капиталовата загуба, че не разбрах?!

                                Коментар

                                Working...
                                X