IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко % от активите ви са кеш?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    15%, сори, ама много наивно от твоя страна, прекалено даже като се има предвид че не си новобранец 1-ва година на борсите.
    Замисли се сам къде е проблема на това дето си го написал когато се появи шанса за 130лв, т.е. за дабъл - трипъли и т.н. Дори и да си най дефанзивно възможно инвестиран в момента....

    ПС Като сламка - запитай най старите кучета тук как се е излизало от пазара 2008-ма....и дали е нямало и периоди с нищо абсолютно отляво...
    Пип, ясно съм споменал в последното изречение, че допускам и разбирам такъв проблем ако говорим за ликвидност, но аз поне разбрах Алонсо и Торанга, че не това е основния проблем.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Туранага,според мен не си прав да се сърдиш за латиницата,пък и си от малкото хора /или единствения/които не се ориентират по пазара а от някакви твои наблюдения върху неща от реалния живот.Това за цикличността на пазарите и аз съм си го мислил макар и по доста по неграмотен начин.
      Не знам колко хора се интересуват тук от екзотични пазари,но при следващата криза някъде на юг от китай,европа или северна америка ще те потърся за съвети.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Имаме двама човека, които преди 1,5 г. решават, че пазарите са към предела си. Първият продава всичко и остава 100% кеш. Вторият инвестира в нещо пасивно, което не му коства ресурси срещу 5% годишна доходност. В даден момент се случва събитието "х", което двамата участника осъзнават, че носи 130 лв. Първият натиска бутона купува, а вторият натиска първо бутона продава, след това купува. В този момент и двамата участника взимат 130-те лв., но вторият взима и 7,5% горница за 1,5 г. Ако периодът е по-дълъг, % би бил и по-висок. Какъв е проблемът ние да бъдем втория човек? Ако е свързано с ликвидност бих разбрал, но този довод до сега никой не го е споменавал, а и за мое съжаление аз нямам този проблем.
        15%, сори, ама много наивно от твоя страна, прекалено даже като се има предвид че не си новобранец 1-ва година на борсите.
        Замисли се сам къде е проблема на това дето си го написал когато се появи шанса за 130лв, т.е. за дабъл - трипъли и т.н. Дори и да си най дефанзивно възможно инвестиран в момента....

        ПС Като сламка - запитай най старите кучета тук как се е излизало от пазара 2008-ма....и дали е нямало и периоди с нищо абсолютно отляво...

        Коментар


        • ИНВЕСТОРА Е БАННАТ

          Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Сега, според мен тук става неразбирателство. Всички осъзнаваме, че 130 е повече от 30, но не в това е въпросът. Това, което не разбираме е защо да се изпускат тези 30 като те по никакъв начин не пречат на 130-те. Давам съвсем конкретен пример:
          Имаме двама човека, които преди 1,5 г. решават, че пазарите са към предела си. Първият продава всичко и остава 100% кеш. Вторият инвестира в нещо пасивно, което не му коства ресурси срещу 5% годишна доходност. В даден момент се случва събитието "х", което двамата участника осъзнават, че носи 130 лв. Първият натиска бутона купува, а вторият натиска първо бутона продава, след това купува. В този момент и двамата участника взимат 130-те лв., но вторият взима и 7,5% горница за 1,5 г. Ако периодът е по-дълъг, % би бил и по-висок. Какъв е проблемът ние да бъдем втория човек? Ако е свързано с ликвидност бих разбрал, но този довод до сега никой не го е споменавал, а и за мое съжаление аз нямам този проблем.
          Аз лично смятам, че банките не са сигурни и затова е най- добре парите да са в брокерска сметка, тъй като тя е "отделно". дори брокерът да фалира, парите остават - ако ме разбираш какво искам да кажа. В такъв случай, ти не получаваш 30 а губиш 100%.

          реално мене ме дразни факта, че постинги на латиница се трият!!! Споменах дипломатично, че това няма смисъл. Обратен аргумент не съм получил от инвестор-а!!. Аз си налагам сам ограничение и повече няма да пиша във форума до края на годината. Ако до тогава не получа обяснение, ще продължа с пасивноста. Ако някой иска да сподели нещо или пита - моля на лично.

          Успех!!
          Last edited by Toranaga; 15.09.2016, 09:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Сега, според мен тук става неразбирателство. Всички осъзнаваме, че 130 е повече от 30, но не в това е въпросът. Това, което не разбираме е защо да се изпускат тези 30 като те по никакъв начин не пречат на 130-те. Давам съвсем конкретен пример:
            Имаме двама човека, които преди 1,5 г. решават, че пазарите са към предела си. Първият продава всичко и остава 100% кеш. Вторият инвестира в нещо пасивно, което не му коства ресурси срещу 5% годишна доходност. В даден момент се случва събитието "х", което двамата участника осъзнават, че носи 130 лв. Първият натиска бутона купува, а вторият натиска първо бутона продава, след това купува. В този момент и двамата участника взимат 130-те лв., но вторият взима и 7,5% горница за 1,5 г. Ако периодът е по-дълъг, % би бил и по-висок. Какъв е проблемът ние да бъдем втория човек? Ако е свързано с ликвидност бих разбрал, но този довод до сега никой не го е споменавал, а и за мое съжаление аз нямам този проблем.
            Ами аз съм го писал ясно мисля. За мен не може да гледаме и в 30 и в 130. Просто няма време и трябва да избираме едното което да гоним. А за ликвидноста си прав. Основната причина да не съм излязъл от БФБ досега е това. И не говоря за изхода. По-голям проблем ми изглежда евентуалният вход след време.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Аз лично вярвам, че всеки човек има еднакви възможности. Човек се разжда като бял лист хартия. Доколко ще се разиве е въпрос на избор и на желание. Реално според мен ако гледаме врабчето в ръката има много голяма вероятност орела в небето да мине и да замине и ние да не го видим. Затова според мен трябва да внимаваме накъде гледаме.
              Сега, според мен тук става неразбирателство. Всички осъзнаваме, че 130 е повече от 30, но не в това е въпросът. Това, което не разбираме е защо да се изпускат тези 30 като те по никакъв начин не пречат на 130-те. Давам съвсем конкретен пример:
              Имаме двама човека, които преди 1,5 г. решават, че пазарите са към предела си. Първият продава всичко и остава 100% кеш. Вторият инвестира в нещо пасивно, което не му коства ресурси срещу 5% годишна доходност. В даден момент се случва събитието "х", което двамата участника осъзнават, че носи 130 лв. Първият натиска бутона купува, а вторият натиска първо бутона продава, след това купува. В този момент и двамата участника взимат 130-те лв., но вторият взима и 7,5% горница за 1,5 г. Ако периодът е по-дълъг, % би бил и по-висок. Какъв е проблемът ние да бъдем втория човек? Ако е свързано с ликвидност бих разбрал, но този довод до сега никой не го е споменавал, а и за мое съжаление аз нямам този проблем.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Аз лично вярвам, че всеки човек има еднакви възможности. Човек се разжда като бял лист хартия. Доколко ще се разиве е въпрос на избор и на желание. Реално според мен ако гледаме врабчето в ръката има много голяма вероятност орела в небето да мине и да замине и ние да не го видим. Затова според мен трябва да внимаваме накъде гледаме.
                Защо ДНК -то им е различно!!! :

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                  По въпроса за 300 и 1300,целта на всички е една и съща ,пътищата са различни.Един е доволен от врабчето в ръката ,друг си знае възможностите и гони орела в небето.
                  А според мен трябва да се купува това което е очевидно евтино и подценено,например август месец миналата година трябваше да се купуват китайски акции,януари месец тази година-петролни акции.
                  Аз лично вярвам, че всеки човек има еднакви възможности. Човек се разжда като бял лист хартия. Доколко ще се разиве е въпрос на избор и на желание. Реално според мен ако гледаме врабчето в ръката има много голяма вероятност орела в небето да мине и да замине и ние да не го видим. Затова според мен трябва да внимаваме накъде гледаме.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                    за мен отговора е ясен - на фин. пазари не знаеш никога със сигурност кога ще е обрата - но субективна вероятност може да "изчислиш". За мен риск/печалба в момента е 80/20
                    +1
                    Да, общо взето това е истината, в тая част на цикъла.

                    Коментар


                    • По въпроса за 300 и 1300,целта на всички е една и съща ,пътищата са различни.Един е доволен от врабчето в ръката ,друг си знае възможностите и гони орела в небето.
                      А според мен трябва да се купува това което е очевидно евтино и подценено,например август месец миналата година трябваше да се купуват китайски акции,януари месец тази година-петролни акции.

                      Коментар


                      • Импов, много от дивидентите похарчи за плис- плис вместо да ги реинвестираш
                        Не е лошо , но бъди последователен.Да не вземеш да продадеш и елмазите за бира и плис- плис
                        Last edited by Kiro; 14.09.2016, 08:09.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Инвестираш отсега за 40-а година?

                          За пръв път да попадна на някой по-дългосрочен от мене.




                          А не смяташ ли, че има вероятност да се озъбим дотогава?
                          не се прави на мн дългосрочен, знаеш, че не си щом ползваш дивидента за басейн
                          моите акции ще ги оставя на най-малкото си пра внуче ......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                            за мен отговора е ясен - на фин. пазари не знаеш никога със сигурност кога ще е обрата - но субективна вероятност може да "изчислиш". За мен риск/печалба в момента е 80/20

                            Ако вземеш 300 лева, реално не можеш да изкараш 1.300.-
                            А ако не вземеш 300 докато чакаш да дойде време да вземеш 1 300 оставаш с празни ръце. Просто оставаш капо

                            Айде много ви здраве!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              не си ме разрал бат Алонсо. По-скоро въпроса ми бе, докато 2 години чакаш да се отвори възможност за 1300лв, защо да не взимаш поне 300лв, вместо да държиш парите под възглавницата.
                              за мен отговора е ясен - на фин. пазари не знаеш никога със сигурност кога ще е обрата - но субективна вероятност може да "изчислиш". За мен риск/печалба в момента е 80/20

                              Ако вземеш 300 лева, реално не можеш да изкараш 1.300.-

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Това го дискутираме във философско-кръчмарската тема. За разликите между инвестирането и спестяването. Интересно е колко много хора твърдят че няма разлика. Това е бизнес. Поне за мен де. Та всеки бизнес се стреми да прави печалби. В този смисъл задачата ми трявба да е да вкарам някъде едни пари дето да станат примерно двойно.Та по въпроса за 5-те процента за мен звучи все едно ме питате защо да не стоя за 300 лева заплата, щом някъде дават 1300.
                                не си ме разрал бат Алонсо. По-скоро въпроса ми бе, докато 2 години чакаш да се отвори възможност за 1300лв, защо да не взимаш поне 300лв, вместо да държиш парите под възглавницата.

                                Коментар

                                Working...
                                X