IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко % от активите ви са кеш?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Инвестираш отсега за 40-а година?

    За пръв път да попадна на някой по-дългосрочен от мене.




    А не смяташ ли, че има вероятност да се озъбим дотогава?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Имам 2 въпроса:

      1. Тези 30 % акции само във Виентам ли са или имат и други дестинации? Ако да, би ли споделил къде са?
      2. В световен мащаб цикълът на световните пазари е растеж от доста години вече. След като не искаш да се противопоставяш на циклите, защо държиш 70% кеш? Явно очакваш срив, но така на практика се противопоставяш на цикъла, един вид изпреварваш събитията. Не се ли страхуваш, че може да се изпуснат още печалби и години в чакане на този срив?

      Моля те, не разбирай този пост като заяждане /както се случва обикновено във форума/ или даване на акъл. Просто не разбирам какво имаш предвид и питам.
      Ако си проследил моите постинги, ще разбереш, че не съм се ограничил само във Виетнам, но там смятам, че има най- много потенцял в момента. Имам ИП сметка в Ю.Африка, Тунис, ОАЕ и Турция. Тези 30% са от позиции, които са ми се утроили най- малко и съм реализирал печалба по- голяма от инвестирания капитал. Ако не се случи нещо много крайно, не смятам да продавам тези позиции.

      Разбира се, следя и определени позиции, които не са от наи- ликвидните и купувам дори и сега (имам 2 такива на БФБ например). Но това са "специфични" позиции с цел продажба към 2030 - 2040. Реално аз мога да си позволя лукса да държа позиция много дългосрочно, което не е на мода в момента - дори получавам присмех понякога, но мен това не ме дразни или засяга. Когато започнах с инвестициите табелите бяха от 5 до 7 колони - оборот, печалба, разходи... преди 30г., 20г., 10г, 5г и последните 2-3 години. Сега реално се гледат макс 1 г. !!!??? да не споменавам манипулирането чрез сравнения само на Q4 или Q3.. тоест само на тримесечие(я). За мен това е лудост.

      Имам 2 позиции, които са ми дали над 1000% доходнст за по -малко от 10г.
      Това е моят начин на инвестиране - assymetric balance - не е съвсем "контрериан", но има много нюанси на такъв. Ако имам време, сили и желание, ще напиша книга за моето виждане на фин. пазари.
      Last edited by Toranaga; 13.09.2016, 17:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Това го дискутираме във философско-кръчмарската тема. За разликите между инвестирането и спестяването. Интересно е колко много хора твърдят че няма разлика. Това е бизнес. Поне за мен де. Та всеки бизнес се стреми да прави печалби. В този смисъл задачата ми трявба да е да вкарам някъде едни пари дето да станат примерно двойно.Та по въпроса за 5-те процента за мен звучи все едно ме питате защо да не стоя за 300 лева заплата, щом някъде дават 1300.
        +1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          Аз съм от март - април 2015 основно в кеш.
          Хората и борсите се развиват циклично и няма смисъл да се противопоставям на тази закономерност.
          Имам 2 въпроса:

          1. Тези 30 % акции само във Виентам ли са или имат и други дестинации? Ако да, би ли споделил къде са?
          2. В световен мащаб цикълът на световните пазари е растеж от доста години вече. След като не искаш да се противопоставяш на циклите, защо държиш 70% кеш? Явно очакваш срив, но така на практика се противопоставяш на цикъла, един вид изпреварваш събитията. Не се ли страхуваш, че може да се изпуснат още печалби и години в чакане на този срив?

          Моля те, не разбирай този пост като заяждане /както се случва обикновено във форума/ или даване на акъл. Просто не разбирам какво имаш предвид и питам.
          Last edited by 15%; 13.09.2016, 15:43.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • 70% кеш в агрегирано портфолио ...30% акции

            Аз съм от март - април 2015 основно в кеш.
            Хората и борсите се развиват циклично и няма смисъл да се противопоставям на тази закономерност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
              Брейй, не знаех, че сериозните теми ги разисквате в кръчмарската
              В кръчмарската не ги знам какво обсъждат. Аз за философско-кръчмарската говоря.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Това го дискутираме във философско-кръчмарската тема. За разликите между инвестирането и спестяването. Интересно е колко много хора твърдят че няма разлика. Това е бизнес. Поне за мен де. Та всеки бизнес се стреми да прави печалби. В този смисъл задачата ми трявба да е да вкарам някъде едни пари дето да станат примерно двойно.Та по въпроса за 5-те процента за мен звучи все едно ме питате защо да не стоя за 300 лева заплата, щом някъде дават 1300.
                Брейй, не знаех, че сериозните теми ги разисквате в кръчмарската

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Дивидентна - около 3.58%, с уговорката, че от Coca cola и HSBC още имам да цоцам дивиденти.
                  Импе как тъка знаш колко е доходноста от дивидента а на портфейла не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    [/COLOR]

                    Ей това долното го подкрепям на 100%, и в този смисъл да попитам Alonso толкова ли не виждаш няколко добри компании на БФБ и да си взимаш редовно дивидент от тях или просто стратегията ти е друга и не разчиташ на дивиденти ?
                    Това го дискутираме във философско-кръчмарската тема. За разликите между инвестирането и спестяването. Интересно е колко много хора твърдят че няма разлика. Това е бизнес. Поне за мен де. Та всеки бизнес се стреми да прави печалби. В този смисъл задачата ми трявба да е да вкарам някъде едни пари дето да станат примерно двойно.Та по въпроса за 5-те процента за мен звучи все едно ме питате защо да не стоя за 300 лева заплата, щом някъде дават 1300.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Това ме обърка - как хем си изцяло на кеш от 1,5г., хем имаш позиции на БФБ?!?!
                      Ако това което имаш в БРЕФ не го броиш, защото е малко- кажи къде да подам молба да ме осиновиш

                      По-добре ли е човек да стиска кеш чакайки катаклизми, вместо да си получава 5% дивидент и да не му пука на къде морето накланя лодката му? Не разбирам идеята, но ти си морски човек - обясни моля...




                      Ей това долното го подкрепям на 100%, и в този смисъл да попитам Alonso толкова ли не виждаш няколко добри компании на БФБ и да си взимаш редовно дивидент от тях или просто стратегията ти е друга и не разчиташ на дивиденти ?

                      Коментар


                      • Мисля, че губя от кеша. 0% кеш. Мисля, че в момента златото е по-добра алтернатива на кеша.
                        Last edited by pepe1234; 13.09.2016, 10:10.

                        Коментар


                        • джобните

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Аз вече година и половина съм изцяло на кеш. Понеже го повтарям през месец и гледам да не ставам досаден. И на БФБ каквото е останало малко по малко чистя. Не че вярвам в спадове или ръстове. Просто никъде не виждам далаверата. Пък акто няма далавера и мен ме няма. По-добре да си харча парите за приятни неща вместо да се вкарвам в някакви филми
                            Това ме обърка - как хем си изцяло на кеш от 1,5г., хем имаш позиции на БФБ?!?!
                            Ако това което имаш в БРЕФ не го броиш, защото е малко- кажи къде да подам молба да ме осиновиш

                            По-добре ли е човек да стиска кеш чакайки катаклизми, вместо да си получава 5% дивидент и да не му пука на къде морето накланя лодката му? Не разбирам идеята, но ти си морски човек - обясни моля...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                              Аз нямах неприкосновен запас....
                              Е вече имам
                              и май ще спя по-спокойно
                              Добре си направил. Неприкосновеният запас е много важно нещо, дори само чисто житейски погледнато. А за инвестирането е важен също, за да взимаш решения по-хладнокръвно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Зависи кой кеш се брои.

                                30%. Но ако извадим "неприкосновения" запас може би около 20%.
                                Аз нямах неприкосновен запас....
                                Е вече имам
                                и май ще спя по-спокойно

                                Коментар

                                Working...
                                X