IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бикове vs. Мечки на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Виждам че следваш Фибоначи 780+ е може би наистина най реално за 2018 но аз мисля че и по оптимистично може да се развие борсата при всички нови инструменти които ще се търгуват на БФБ и при нови пари отвън.
    Ако Софарма се отпуши още Януари-Февруари може да е една много много силна година та от мен прогноза ~850 и атака над 900 през пролетта на 2019 Това ако няма някоя криза на запад




    Нали се сещате че давайки тези прогнози това не са върхови стойности ,а такива за края на годината.Това би трябвало да означава че в определен момент индекса може да докосне 900 за известно време......доста оптимистично!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Добре го е рекло ПрецаканАта (за протокАла)!

      В последния дан ще туря и аз една кота ,- що ланшната си е облизана с +!
      Върви си керванчето булгаристанско и не му трябват хеликоптерни пари, а здрави договори!
      Слаб съм в науките икономически да Ви поучавам или убеждавам, но туй ми не пречи-
      да си следвам чертилката и турям кота - > SOFIX >782+
      Виждам че следваш Фибоначи 780+ е може би наистина най реално за 2018 но аз мисля че и по оптимистично може да се развие борсата при всички нови инструменти които ще се търгуват на БФБ и при нови пари отвън.
      Ако Софарма се отпуши още Януари-Февруари може да е една много много силна година та от мен прогноза ~850 и атака над 900 през пролетта на 2019 Това ако няма някоя криза на запад





      Коментар


      • ЩЕ СЕ РАДВАМ , АКО СОФИКС НАПРАВИ ПРЕЗ 2018Г.РЪСТ ОТ 10-15%

        Проф. Петър Иванов: Къде в света, ако откраднеш 4 милиарда, ги плащат данъкоплатците?


        Професор Петър Иванов е роден през 1946 година в Русе. Работи като преподавател в Русенския университет и във Великотърновския университет (ръководител на катедра “Психология”). Директор е на Европейския център за продължаващо обучение и член на Надзорния съвет на Националната агенция за помирение и арбитраж, а също и зам.-председател на Центъра за демографска политика.

        http://www.alarmanews.com/%D0%BF%D1%...E%D1%82%D0%BA/


        ОБЕКТИВЕН АНАЛИЗ ЗА ТЕРИТОРИЯТА МА МАФИЯТА И МУТРИТЕ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          За предходната година си беше по лесно да се прогнозира , -след ~19месечният спад !
          За тази съм си задал три коти и всичко ще се решава на "терен" както се казва. Първата е ~ 635-;- 658 след преодоляването и развивам втората и така.
          Виж за прогнозен дивидент,за 16г. мога да заявя , че съм работил да бъде ~ 41 500лв. , а какво ще бъде предложено ; -гласувано по отделните позиции , а как ще се напаснат ОСАтата, си е тънка игра .

          НЕ е ПРЕПОРЪКА - лично мнение, а да гледаха ми на ръка

          Та не съм далече от крайния резултат ;- SOFIX - 677,45



          Коментар


          • Добре го е рекло ПрецаканАта (за протокАла)!

            В последния дан ще туря и аз една кота ,- що ланшната си е облизана с +!
            Върви си керванчето булгаристанско и не му трябват хеликоптерни пари, а здрави договори!
            Слаб съм в науките икономически да Ви поучавам или убеждавам, но туй ми не пречи-
            да си следвам чертилката и турям кота - > SOFIX >782+

            Коментар


            • "20 пъти намалели чуждите инвестиции у нас за последните 10 години."
              И защо са намалели 20 пъти чуждите инвестиции у нас?
              По-лошо е, че и населението намалява всяка година с по около 50 000 души, което е колкото един град.

              Може би някой от гербавите трябва да излезе по телевизията и да обясни, защо през последните 10 години намаляват чуждите инвестиции, защо още не сме приети в еврозоната и в Шенген и защо населението постоянно намалява.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Преци, да се сравнява с нивата от преди кризата е световна практика..Навсякъде с нормален пазар тези нива са подминати..Не е работа на шефа на КФН да казва какъв е пазара и да му влияе, а в същото време да се отписват публични компании и да се ощетяват миноритарните акционери..Да си чувала в САЩ или ЕС шефовете на регулаторни органи да правят подобни внушения..Защо ли биткойна не влияе на пазара в САЩ или другите нормални пазари..Явно ние сме най развитата крипто страна за да сме толкова повлияни..Търси другаде причините.. Защо навсякъде нещата се случват, а тук не..Знаеш ли за десет години с колко са намалели чуждите инвестиции..


                https://news.bg/economics/20-pati-na...10-godini.html 20 пъти намалели чуждите инвестиции у нас за последните 10 години
                Last edited by Kiro; 31.12.2017, 10:22.

                Коментар


                • Кире, не бива да се сравняваме точно с пика преди кризата. По няколко причини, нека кажем само първите две - 1. Тогава бяхме ултра-набалончени. Дори шефа на кфн каза в прав текст, че сме като тенджера под налягане (някой да казва така за койна сега !?, а нима койна е накаква икономика !?-повод за размисъл) Тогава бяхме стигнали 1950, (но това беше нереално, оргахим на 800 и оцк на 125 а IPO на трейс - второто или третото в света като рекорд по презапис - един трейс-картон се получаваше срещу налични над 160 000, и зад това разпределение стоеше половината брутен продукт на държавата, може би е световен рекорд по този показател). Е ако се нулира койна например, нали не смяташ че някой ден ще стане пак хиляди долари !?!? Втората причина е че кризата не беше от нас, беше "внос". Това разбира се не оправдава черешаря и черешарите, но е нормално от 1. и 2. да е необходимо доста повече време за да се сравним с лалетоманията 2007 (като цени на папирите) А борсата не е форекс нале !? т.е. нещата не се случват за ден или минута, както беше казал Костолани - борсата и икономиката са като човек на разходка с куче. Човекът (икономиката) върви бавно а кучето (борсовия индекс) върви напред назад около него. т.е. Не върви само напред сиреч има и корекции. Да не драматизираме и травматизираме, ще мине и тази, има дружества, които постоянно подобряват резултати, така че да имаме търпение. Нормално е да не сме оня каубойски период с кобосите Поостаря борсичката (а и ний с нея) и вече надхвърли тинейджърския период... с течение на времето се изглеждат бързите ръстове и волатилности
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Никой нищо не е познал..11та година стоим на една трета от върха преди кризата..Интересното е , че всички са много доволни от БФБ..Дойде време за нова световна криза , а ние още сме в тръните..Стабилна държава..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Много добре казано, както винаги.

                      При мене го има усещането, че почти всичко съм познал. Въпреки, че това реално погледнато едва ли е така. Но споменът наистина се презаписва всеки път според моментното състояние. Много интересен феномен.

                      всеки помни това което му се иска и забравя всичко останало

                      без да поглеждам темата назад си спомням, че имах прогноза за софикс 750 (дори не се сещам за коя година се е отнасяло), а това до днес не се е случило

                      въпреки всичко оставям на същата вълна и на същата прогноза за новата 2018 г.

                      след 365 дни софикс ще бъде 750 пункта (песимистичен вариант ) и оптимистичен вариант ---> 777 пункта

                      успех на всички
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Много добре казано, както винаги.

                        При мене го има усещането, че почти всичко съм познал. Въпреки, че това реално погледнато едва ли е така. Но споменът наистина се презаписва всеки път според моментното състояние. Много интересен феномен.

                        Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Поздравления за Чичо Манчо за най близкото посочено число за стойност на Софикс към 31 декември 2015 година.
                        Въпреки всичко ще си позволя да напомня няколко неща. Нашата професия има това хубаво качество, че подлежи на точни количествени измервания и това е промяната в стойността на портфейла. Погледнете каква ви е доходността и ако сте на загуба, то не сте познали абсолютно нищо. Така погледнато искам да честитя на Oslo и black cat white cat за декларираната от тях най-висока доходност. Те са имали най-точната прогноза от всички. Въпреки съмненията на повечето от вас аз съм убеден, че доходността им е истинска. Лично за моите разбирания 2015 година беше провал. Успях да направя само 1,98 процента доходност, което е много под желаните 30 процента. Защо се получи толкова малко е дълго за обяснение и не ми се пише.
                        Искам да спомена и още едно нещо. Бъдещето е много сложно и непредсказуемо. Никой не може да го предскаже. Обаче всеки е познал нещичко и сбъркал някъде. По същата схема както с търсенето на потвърждаващи мнението новини хората се вглеждат само в познатите прогнози. Така остава някакво измамно усещане за успешност. Отделно дадена прогноза е моментна снимка на състояние. Възможно е само две седмици по-късно човек да се е отказал от мнението си и да има друго. Така той ще си спомня само последното и няма да обръща внимание на старото, което вече не е релевантно. Отделно механизма на спомените е много странен. Гледах някакви изследвания при които с течение на времето спомена се променя и след една година има 60 процента различие спрямо първоначалното му състояние. Психолозите го обясняват с механизма на спомена. Всеки път когато си припомните нещо то се извежда от паметта ви след което променено от вашето текущо емоционално състояние се записва отново. Така с времето вашите спомени в които сте напълно убедени се модифицират и не отговарят на първоначалното им състояние. Като добавим и промяната на мнението, то единственият точен измерител за това дали познавате или не е състоянието на портфейла ви. Когато расте познавате, когато намалява не сте познали абсолютно нищо и поради горепосочените причини се самозалъгвате. Всеки сам може да погледне резултатите си и да прецени доколко е добър в прогнозите.
                        Успешна 2016 година. Надявам се, че ще бъде много по-добра от 2015.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          ЧНГ на всички! Много здраве и още по - доходоносна година!

                          Ще предположа отново по - консервативно СОФИКС 690 за последния ден, но и напълно съзнавайки, че и резултат от 800+ е възможен, както изненада и изминалата година.


                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                          Старата година на БФБ почти изтече, може да кацнем точно на прогнозата ми за СОФИКС.

                          По - интересно е обаче догодина накъде и докъде ще иде. Корецкия ли бе последните месеци, в тесен тренд ли влезе, ще има ли сила да видим СОФИКС и над 800 или напротив.

                          Тази година определно бе доминирана от големите разочарования на гръмките обещание от 2016 - а г. Видно е, че SEE Link пропадна безвъзвратно, усвоиха едни пари..., чуждите компании на БФБ също останаха мит, очакваните 5-7 IPO-та, включително и колосалното за над 100 млн. не се случи, ETF-a и листването в чужбина закъсня и уби инерцията, търсещите по - висока доходност от банковите депозити инвеститори не се спряха и за миг на нашата борса.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • За предходната година си беше по лесно да се прогнозира , -след ~19месечният спад !
                            За тази съм си задал три коти и всичко ще се решава на "терен" както се казва. Първата е ~ 635-;- 658 след преодоляването и развивам втората и така.
                            Виж за прогнозен дивидент,за 16г. мога да заявя , че съм работил да бъде ~ 41 500лв. , а какво ще бъде предложено ; -гласувано по отделните позиции , а как ще се напаснат ОСАтата, си е тънка игра .

                            НЕ е ПРЕПОРЪКА - лично мнение, а да гледаха ми на ръка

                            Коментар


                            • ЧНГ на всички! Много здраве и още по - доходоносна година!

                              Ще предположа отново по - консервативно СОФИКС 690 за последния ден, но и напълно съзнавайки, че и резултат от 800+ е възможен, както изненада и изминалата година.


                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Inta53, мисля да се концентрирам върху снега и хижата. Някак си не ми се дават конкретни цифри за Софикс. Оачвам много добра година за личните ми инвестиции и умерено добра за Софикс. На първо време може да хващате химикалките и да смятате сделката за ОББ. Имаме пазарен пиър колко струва българска банка. Смятате рентабилност, растеж у какво ли още не. После изчислявате съобразно пиъра колко трябва да струват ЦКБ и ПИБ. Слагате си дисконта хейт към групите от които са част и имате цена. Понеже нямаме къси от значение са получилите високи стойности. Те ще купят и ще качат цената. Тези, които нямат и вадят по-ниска не могат да продадат. Асимитричен пазар идеален за балони.
                                Освен да пожелая лично щастие на участниците във форума друго не ми остава. Парите не ги мислете. Те се печелят и губят еднакво лесно.




                                Бъди здрав, щастлив и успехи в начинанията! Винаги ми е приятно да те чета!

                                Коментар

                                Working...
                                X