IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бикове vs. Мечки на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преци, много пъти съм ти казвал..Само със числа не става в инвестициите..Трябват и други неща..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Кире, никога не сме имале 10 млрд инвестиция Не са прави за 20 (според числата)
      Въпросът е да се усвоят.

      Through 10 national programmes, Bulgaria has been allocated EUR 9.88 billion from ESI Funds over the period 2014-2020. With a national contribution of EUR 1.86 billion, Bulgaria has a total budget of EUR 11.73 billion to be invested in various areas, from creating jobs and growth to providing an innovation-friendly business environment as well as advancing social inclusion and protecting the environment.

      http://ec.europa.eu/regional_policy/...sheet-bulgaria

      Коментар


      • ЧНГ! След 690 за миналата година, когато прогнозите бяха доста различни, сега ще дам 780 за СОФИКС, което е около мненията на повечето.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          И сме имали 10 милиарда пчи през 2007-а ли ?! Не мисля че сме имали толкова. ако имахме, сега щяхме да сме по-добре от гърчулята. Те бяха усвоили към 25 млрлд откакто са в евросъюза, не е реалисти1но ние да сме направили 10 само през 2007. То де да беше така разбира се
          Според този сайт, преките чуждестранни инвестиции в България през декември 2007 година са достигнали най-високото си ниво за всички времена
          1018,40 милиона евро(1 018 400 000 eur)
          За Q1/2018 се очаква преките чуждестранни инвестиции в България да достигнат 87,9 милиона евро
          (87 900 000 eur)

          https://tradingeconomics.com/bulgari...tment/forecast
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Я кажи кога ще бъдат достигнати цените на ИПО-та,не говорим за печалби?Има много тежки случаи ,които погледното от страни приличат на измама и пладнешки грабеж.
            Kви измами бе огрбения !? Aре по сериозно - искаш държавата ли да помага !? )) Abe глупостта не е забранена - който иска си играе на лалета- тва кво общо има с "инвестицията" в реални цени !:?))) Сякаш некой да те спира да си купиш койн на 20 или 30 хил долари - ми купи си, нали всички излизате с лафа., че парите са си ваши и ще ги трошите, както решите!? Отчита се неква куха статистика по набалончени цени на имоти 2007 и т.н. капиталови инвестиции по набалончени цени. Ми много ясно, че совите не са това което са. Е който разбира на койните се спира Докато анулира Kwo да се обясняваме - играй каквото ти душа сака и се радвай, защо само това мрънкане?!, нали сте милЬонере вече, - значе нема проблем
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Кире, никога не сме имале 10 млрд инвестиция Не са прави за 20 (според числата)
              Я кажи кога ще бъдат достигнати цените на ИПО-та,не говорим за печалби?Има много тежки случаи ,които погледното от страни
              приличат на измама и пладнешки грабеж.

              Коментар


              • Абе и 10 пъти да е спада за тебе малко ли е .То си личи и по БФБ..

                Коментар


                • Кире, никога не сме имале 10 млрд инвестиция Не са прави за 20 (според числата)
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • http://www.su-varna.org/izdanij/Ikon...ges%203-14.pdf

                    Преци, де да бяха само 2 пъти..Потърси малко да видиш, че са прави..

                    Коментар


                    • Гросс, лъжеш се.според мен, но да видим числата , (може да видиш сам) борсовата не беше 24. А сега е - Сегмент акции Premium 2 303 340 654 BGN Сегмент акции Standard 19 350 222 494 BGN Сегмент за дружества със специална инвестиционна цел 700 049 870 BGN т.е. над 3 пъти от това което си мислиш (данни от bse-sofq.bg) Не е препоръка - Готино посрещане на новата година (за всички ) И повече положителни мисли и емоции
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        И сме имали 10 милиарда пчи през 2007-а ли ?! Не мисля че сме имали толкова. ако имахме, сега щяхме да сме по-добре от гърчулята. Те бяха усвоили към 25 млрлд откакто са в евросъюза, не е реалисти1но ние да сме направили 10 само през 2007. То де да беше така разбира се
                        Ако не се льжа борсовата капитализация беше 24 милиярда лева 2007. Сега я има 7 я не.

                        Коментар


                        • И сме имали 10 милиарда пчи през 2007-а ли ?! Не мисля че сме имали толкова. ако имахме, сега щяхме да сме по-добре от гърчулята. Те бяха усвоили към 25 млрлд откакто са в евросъюза, не е реалисти1но ние да сме направили 10 само през 2007. То де да беше така разбира се
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Преци, за. Съжаление цифрите са верни и няма грешка..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro
                              Преци, да се сравнява с нивата от преди кризата е световна практика..Навсякъде с нормален пазар тези нива са подминати..Не е работа на шефа на КФН да казва какъв е пазара и да му влияе, а в същото време да се отписват публични компании и да се ощетяват миноритарните акционери..Да си чувала в САЩ или ЕС шефовете на регулаторни органи да правят подобни внушения..Защо ли биткойна не влияе на пазара в САЩ или другите нормални пазари..Явно ние сме най развитата крипто страна за да сме толкова повлияни..Търси другаде причините.. Защо навсякъде нещата се случват, а тук не..Знаеш ли за десет години с колко са намалели чуждите инвестиции.. https://news.bg/economics/20-pati-na...10-godini.html 20 пъти намалели чуждите инвестиции у нас за последните 10 години
                              Kire, бях в движение и неможах да отговоря навреме - но виж помпозното заглавие на статията и обърни внимание на числата (усет към числата) Не те ли усъмни като го прочете - за 10 г. 20 пъти !?!? Ми то мирише на демагогия - провери да видиш когато е писана статията (първата третина или четвърт на 2017) ПЧИ са били към 500 мил (малко повече) , а 20 пъти означава число от 10 милиарда Нали не смяташ., че през 2007 сме имали пчи 10 млрд ПОнеже това никога не е било, то ..., следва че заглавието е неварно твърдение Не вярвам да се вържеш на някакви жураналя-фантастики Просто имай усет към чилсата и не им се вързвай на глупотевините които пишат. АМи спомни си само какво е било през 2007 (дори като фон) и виж сеа какво е - много по-напред оттогава - виж не само дружествата а и колко сгради, колко молове, колко метростанции а и каквъ ватовпарк се навъди ... Има и други доводи за волатилността на пчи - просто съществените са по-дългосрочни и прехвърлят годините, но това е по-дълга тема. С една дума Тази тъпотия, която са написали е глупост, може би са имали предвид 2 пъти а не 20 Но и за 2-та пъти има обясниение. Пак казвам - черешаря не струва и по-добре да си ходи
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Нали се сещате че давайки тези прогнози това не са върхови стойности ,а такива за края на годината.Това би трябвало да означава че в определен момент индекса може да докосне 900 за известно време......доста оптимистично!
                                С тия ниски лихви и огромна ликвидност е напълно възможно и за по голям ръст но трябва в момента някой да даде силен тласък за да избутаме съпротивата. При отпушване на Софарма и пари от Експат мисля ще атакуваме 800.

                                Аз затова подкрепям Експат защото те дадоха тласъкът през 2016 който доведе до тоя подем. Сега пак са жизнено важни за пазара и при нови пари отвън е възможно и нови пари от местни фондове да се инвестират и това да задвижи силно пазара.




                                Коментар

                                Working...
                                X