IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето-о-о-о - сайтът е готов !!! Сайтът, посветен на - и презентиращ книгата, по която работя и от която някои от вас се заинтересуваха. Ще се радвам да получа отзиви...


    http://za-da-ne-rabotish-vechno.dir.bg/
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Всеки така мисли и не внася. Все пак от някъде трябва да се тръгне.
      Аз лично нямам намерение да им снеса и стотинка, докато харчат по 3 100 000 000 ежегодно от нашите пари, за да хранят отвратителните мангали, вместо да ги пратят да копат. Не желая да участвам в развъждането на чумата, която съсипва страната ни !!!!
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
        Осигуровките да ги направят поименни. И да могат да се наследяват. Работил си цял живот, два месеца преди да се пенсионираш получиш инфаркт и гушнеш букета. Да могат твоите наследници да ти онаследяват внесеното от тебе. И да отиде в техните партиди. Стига с тази солидарност!
        Или пък, получил си земя или имот от реституцията. Не искаш да го управляваш. Продаваш го и сумата е внасяш по твоята партида. И за няколко минути ти изчисляват лихвата върху сумата и ти го разпределят следващите 30 години месечно колко можеш да получаваш. И на 45 години ако ти изнася се пенсионираш.
        И още: Или пенсия, или заплата. Пък оставай и работи и на 75 години.Твоите вноски не се губят, а се натрупват и ги онаследяват децата ти. Не е много сложно. Само така ще се натрупа пенсионен фонд. Но който не е внасял, не е работил, или са го осигурявали на минимума да му мисли! На 67 год. социална пенсия. Само тя да се дотира от бюджета!
        Георги - това се нарича човекозастраховка. Но-о-о-ого по-добър вариант от съществуващото пенсионно осигуряване. В книжката, която пиша, обмислям всевъзможни варианти. А за "и още:" съм ного съгласен - ако ушевият иска да бачка охрана след като се пенсионира, да му спрат пенсията !!! Ако спре да работи доброволно или просто остане без работа, пак му тръгва пенсията... пак ли почне да бачка, пак му я спират !!!


        И сега гномът отвратителен дудне по телевизорът - обяснява колко стрували на социалната система ушеви, дансовци, военни, как нямало пари, как правел нещата така, че да не се срамувал от внуците си след 30 години... Само дето забрави да обясни каква е файдата да вдигаме на всичките тия заплатите със същата сума, която ще плащат като осигуровки, колко струват на осигурителната система гнусните членове на мръсното малцинство и какво точно ще каже на внуците си: "Аз бях един от тия, дето подариха нашата държава на циганите" - ли? Забрави също да каже дали той самият си плаща осигуровките, щото в началото на мандатът му се оказа, че и той не се осигурявал.

        Но най-забавно беше, когато каза съвсем убедено, че господарят му, професорът по компирология, заслужавал най-ного да стане играч на годината и как трогателно разправяше как с децата си ходел на гости на вождът да гледат мачове. То бива-бива блюдолизничество, но такова нещо не бях виждал. Въобще това човече и Маймуната ме отвращават много повече от господарят им... Картофоподобният поне има извинението, че е природно ограничен в интелектуален план.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Е, как да внасяш с готовност, като знаеш, че няма да получиш нищо насреща?
          Всеки така мисли и не внася. Все пак от някъде трябва да се тръгне.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
            Импе, ти не внасяш много социални осигуровки. Защо си недоволен?
            Ако не е Данков, ще е Станишев, Първанов или Доган и пак същото ще ти кажат - да работиш за малко пари. Какво си мислиш, че някой в Китай го интересува ти как преживяваш ли??? Ако искаш бъди конкурентен, ако искаш яж, спи или работи. Твоя си работа.
            Осигуровките да ги направят поименни. И да могат да се наследяват. Работил си цял живот, два месеца преди да се пенсионираш получиш инфаркт и гушнеш букета. Да могат твоите наследници да ти онаследяват внесеното от тебе. И да отиде в техните партиди. Стига с тази солидарност!
            Или пък, получил си земя или имот от реституцията. Не искаш да го управляваш. Продаваш го и сумата е внасяш по твоята партида. И за няколко минути ти изчисляват лихвата върху сумата и ти го разпределят следващите 30 години месечно колко можеш да получаваш. И на 45 години ако ти изнася се пенсионираш.
            И още: Или пенсия, или заплата. Пък оставай и работи и на 75 години.Твоите вноски не се губят, а се натрупват и ги онаследяват децата ти. Не е много сложно. Само така ще се натрупа пенсионен фонд. Но който не е внасял, не е работил, или са го осигурявали на минимума да му мисли! На 67 год. социална пенсия. Само тя да се дотира от бюджета!
            Last edited by Georgi; 04.12.2011, 17:39.
            http://georgipiskov.blogspot.com

            Коментар


            • Депозити на домакинствата в Германия в нейната банкова система:
              1)
              - в края на октомври 2011г. бяха 1,559,557 милиона евро
              2)
              - в края на 2010г. бяха 1,532,886 милиона евро или над 61% от БВП
              3)
              - в края на 2000г. бяха 1,040,593 милиона евро или по-малко от 52% от БВП


              http://www.bundesbank.de/statistik/s...DF&open=banken

              Коментар


              • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
                Импе, ти не внасяш много социални осигуровки. Защо си недоволен?
                Ако не е Данков, ще е Станишев, Първанов или Доган и пак същото ще ти кажат - да работиш за малко пари. Какво си мислиш, че някой в Китай го интересува ти как преживяваш ли??? Ако искаш бъди конкурентен, ако искаш яж, спи или работи. Твоя си работа.
                Е, как да внасяш с готовност, като знаеш, че няма да получиш нищо насреща?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Разбира се... работя по нея сериозно ;-)
                  Импе, ти не внасяш много социални осигуровки. Защо си недоволен?
                  Ако не е Данков, ще е Станишев, Първанов или Доган и пак същото ще ти кажат - да работиш за малко пари. Какво си мислиш, че някой в Китай го интересува ти как преживяваш ли??? Ако искаш бъди конкурентен, ако искаш яж, спи или работи. Твоя си работа.

                  Коментар


                  • Джеймс май май си изчерпал възможностите още в първия пост - не видях нови предложения. Единственото неспоменато май остана собствен бизнес, но в тези трудни времена когато 9 от 10 стартирали фалират си е по-голям риск от БФБ. Ето защо както са казали и по-долу просто върти от един подценен актив във друг - проблема е правилната и неутрална преценка за да намериш подценения.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                      Аз тая твоя книга като я издадеш искам да си я купя, да не забравиш да обявиш премиерата.
                      Разбира се... работя по нея сериозно ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Аз тая твоя книга като я издадеш искам да си я купя, да не забравиш да обявиш премиерата.
                        Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Едно стихотворение по този случай (не знам кой е автора):



                          На пазара на труда
                          мисля как да се вредя,
                          Дянков нежно ми шепти:
                          Ще работиш без пари.
                          Работа, че две и три,
                          тъй ще си намериш ти.
                          Няма да се пенсионираш,
                          ще работиш без да спираш.

                          С много труд за без пари,
                          конкурентен ти ще си.
                          За почивка не мисли,
                          работи и работи.
                          Само с работа безкрай
                          ще фалираме Китай.
                          Ако вземеш, че умреш,
                          ще отидеш то се знай
                          във финансовия рай.

                          Ех, че радост ме обзе,
                          ясно като две и две,
                          там във райските вселения
                          няма ник`ви задължения.
                          Тока, парното, водата
                          ще оставя на земята.
                          За..какво са ти пари?
                          Бачкай, бачкай и умри!



                          П.С. Нейде из Фейсбук го намерих .
                          Ха-ха - и това ще цитирам в своята книга...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Едно стихотворение по този случай (не знам кой е автора):



                            На пазара на труда
                            мисля как да се вредя,
                            Дянков нежно ми шепти:
                            Ще работиш без пари.
                            Работа, че две и три,
                            тъй ще си намериш ти.
                            Няма да се пенсионираш,
                            ще работиш без да спираш.

                            С много труд за без пари,
                            конкурентен ти ще си.
                            За почивка не мисли,
                            работи и работи.
                            Само с работа безкрай
                            ще фалираме Китай.
                            Ако вземеш, че умреш,
                            ще отидеш то се знай
                            във финансовия рай.

                            Ех, че радост ме обзе,
                            ясно като две и две,
                            там във райските вселения
                            няма ник`ви задължения.
                            Тока, парното, водата
                            ще оставя на земята.
                            За..какво са ти пари?
                            Бачкай, бачкай и умри!



                            П.С. Нейде из Фейсбук го намерих .
                            Last edited by Xman1; 02.12.2011, 00:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Не омаловажава нищо. А и както чувам, ще увеличат пенсионната възраст само на т.нар. ІІІ категория труд. Тоест аз, защото съм си напъвал тимберицата да уча, ще трябва да работя докато умра, за да може скудоумното ушево прасе, дето не може да си напише името без грешка, да се пенсионира преди да му се е прошарила косицата, чме и торба пари да вземе за изпроводяк !!!

                              Така само ще ме поощрят да продължа да не снасям осигуровки - като се има предвид колко ми е стажът сега, възрастта, до която според тях ще трябва да работя превишава значително средната възраст, до която доживяват мъжете в България... е не, мерси - аз не съм Йода все пак....
                              +1
                              този път се съгласих с теб Импе
                              но аз вече тотално отписах евентуалната ми пенсия, вероятно няма да ми е нужна, дори и да съм жив до тогава

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                За сведения да кажа, че съм поработвал доста и като застраховател в момент в който имах доста свободно време. Имуществени, автомобилни и т.н. застраховки и тъй като в един момент един познат шеф в една от големите компании имаше голям мерак да се занимавам и с животозастраховане и разните му спестовни, доста се запознах и с тия от този вид. Така, че говоря като човек бил в кухнята.
                                Джей, бебе сладко,

                                влизам в тоя форум да се посмея, а не да правя консулт или да си търся клиенти. Радвам се, че "всичко" ти е ясно!!

                                П.П. Ще пиша в темата за "старците", че ми е трудно да следя няколко теми, а съм уморен - 2 дена не излязох от кръчмите и съм скапан.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X