IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
    и откога зърнени , спарки , синергон и прочие са акции освен по име ?
    точно за това ги изпозвах за пример

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      През някоя и друга година прехвърляш от един актив в друг. Друг вариант няма.
      +1
      С какво да почнеш е твой избор...Аз моят съм го направил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
        Абе акции брат ама ще гарантираш ли че зърнени храни, спарки или синергон ще ги има след 30години? Да има един ЕТF в/у Софикс да си взема
        и откога зърнени , спарки , синергон и прочие са акции освен по име ?
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Ми, май ти остава в трева да инвестираш

          Иначе, акции, земя, метали и суровини поскъпват от векове измерено в сегашните оцелели валути. Имоти също, ако тотално не си объркал мястото. Останалите са по скоро кражба от сегашни лични разходи за по-късни времена, а не инвестиция, но трябва да има и такива в портфейла.
          Абе акции брат ама ще гарантираш ли че зърнени храни, спарки или синергон ще ги има след 30години? Да има един ЕТF в/у Софикс да си взема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
            Знам че поставям една тема за която тук сте писали сигурно много, но нека пак да преподредим възможностите, като отчитаме текущата ситуация?

            Държавната ми пенсия се отдалечава далеч в бъдещето след 65-та ми година!
            Къде да слагам парички, че да имам след 20-30 години???

            1.Депозити - в развитите икономики лихвата по този спестовен инструмент е 2-3%, това ще се случи и в БГ, което не го прави много желана възможност

            2. Акции - толкова време мина че чак не ми се вярва тоя пазар да се съвземе, да не говорим че БГ компаниите не са много коректни към миноритарите

            3. Земя - Очевиден балон, който май видяха и умните пари - ето защо някои АДСИЦ разпродават

            4. Имоти - Намират се в една безкрайна спирала, която не знам кога ще спре. Скъп кредитен ресурс и висок риск с наемателите

            5. Суровини - Днес се вдигат утре падат, а кой знае след 30години къде ще са + че не дават дивидент през това време

            6. Ценни метали - Абсолютен балон в момента и както суровините няма дивиденти така че днес 1800долара, но след 30 години може да е 300долара

            7. Застраховка живот - Ала бала - дайте да ви управляваме парите щото вие не можете, щото трябва да взимаме заплати и бонуси, да караме хубави коли или да подпираме акциите на ТИМ


            Не съм модератор просто искам да видя дали има нови идеи?
            Ми, май ти остава в трева да инвестираш

            Иначе, акции, земя, метали и суровини поскъпват от векове измерено в сегашните оцелели валути. Имоти също, ако тотално не си объркал мястото. Останалите са по скоро кражба от сегашни лични разходи за по-късни времена, а не инвестиция, но трябва да има и такива в портфейла.

            Коментар


            • През някоя и друга година прехвърляш от един актив в друг. Друг вариант няма.

              ПС: Без застраховката. Там освен еднократни годишни вноски, с които да застраховаш нещо, друго не си струва. Тия спестовни застраховки са пълна измама, още с внасянето на парите около 25 % от парите ти отиват като бонуси за агентите и шефовете им.. И тепърва с останалите 75 % ще ти търсят някаква доходност. Има не един случай, след изтичане на срока човек да взема по-малко отколкото е внесъл. А в случай на застрахователно събитие, честа практика е да не ти платят медицинската грижа, с надежда ако нямаш пари да не ги съдиш и с това, че делата се точат с години. За България дори не знам за случай някой да е влязъл в болница и застрахователят да е платил. Винаги се стига до съд или човекът пие една студена вода. А и най-големите застрахователи фалират и то яко. Тъй като съм бил в този бизнес, моя съвет е .. Застраховай имот, кола, себе си ако искаш, но само с еднократна годишна вноска. Тия застраховки дори са препоръчителни. В никакъв случай обаче с така наречените "спестовни". Ако спестяваш, спестявай в банка, инвестирай, но сам. Освен ако не смяташ че някой в централата на AIG, Allianz или някой друг знае повече от теб и заслужава да взема коледни бонуси с парите ти.

              И... един позабравен вече случай - след атаката срещу кулите в Ню Йорк от AIG бяха отказали да плащат застраховки, защото това било форсмажорно обстоятелство.. Едва когато съдилищата и прокуратурата в САЩ ги погнаха и то здраво, от компанията взеха да плащат. В България обаче това няма как да стане. Мисля, че имаше проблеми и с Allianz ... за тях обаче не помня вече.
              Last edited by Jay Gould; 29.11.2011, 20:53.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

                Знам че поставям една тема за която тук сте писали сигурно много, но нека пак да преподредим възможностите, като отчитаме текущата ситуация?

                Държавната ми пенсия се отдалечава далеч в бъдещето след 65-та ми година!
                Къде да слагам парички, че да имам след 20-30 години???

                1.Депозити - в развитите икономики лихвата по този спестовен инструмент е 2-3%, това ще се случи и в БГ, което не го прави много желана възможност

                2. Акции - толкова време мина че чак не ми се вярва тоя пазар да се съвземе, да не говорим че БГ компаниите не са много коректни към миноритарите

                3. Земя - Очевиден балон, който май видяха и умните пари - ето защо някои АДСИЦ разпродават

                4. Имоти - Намират се в една безкрайна спирала, която не знам кога ще спре. Скъп кредитен ресурс и висок риск с наемателите

                5. Суровини - Днес се вдигат утре падат, а кой знае след 30години къде ще са + че не дават дивидент през това време

                6. Ценни метали - Абсолютен балон в момента и както суровините няма дивиденти така че днес 1800долара, но след 30 години може да е 300долара

                7. Застраховка живот - Ала бала - дайте да ви управляваме парите щото вие не можете, щото трябва да взимаме заплати и бонуси, да караме хубави коли или да подпираме акциите на ТИМ


                Не съм модератор просто искам да видя дали има нови идеи?
              Working...
              X