IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    През някоя и друга година прехвърляш от един актив в друг. Друг вариант няма.

    ПС: Без застраховката. Там освен еднократни годишни вноски, с които да застраховаш нещо, друго не си струва. Тия спестовни застраховки са пълна измама, още с внасянето на парите около 25 % от парите ти отиват като бонуси за агентите и шефовете им.. И тепърва с останалите 75 % ще ти търсят някаква доходност. Има не един случай, след изтичане на срока човек да взема по-малко отколкото е внесъл. А в случай на застрахователно събитие, честа практика е да не ти платят медицинската грижа, с надежда ако нямаш пари да не ги съдиш и с това, че делата се точат с години. За България дори не знам за случай някой да е влязъл в болница и застрахователят да е платил. Винаги се стига до съд или човекът пие една студена вода. А и най-големите застрахователи фалират и то яко. Тъй като съм бил в този бизнес, моя съвет е .. Застраховай имот, кола, себе си ако искаш, но само с еднократна годишна вноска. Тия застраховки дори са препоръчителни. В никакъв случай обаче с така наречените "спестовни". Ако спестяваш, спестявай в банка, инвестирай, но сам. Освен ако не смяташ че някой в централата на AIG, Allianz или някой друг знае повече от теб и заслужава да взема коледни бонуси с парите ти.

    И... един позабравен вече случай - след атаката срещу кулите в Ню Йорк от AIG бяха отказали да плащат застраховки, защото това било форсмажорно обстоятелство.. Едва когато съдилищата и прокуратурата в САЩ ги погнаха и то здраво, от компанията взеха да плащат. В България обаче това няма как да стане. Мисля, че имаше проблеми и с Allianz ... за тях обаче не помня вече.
    Джей - бебе сладко,

    знаеш, че си те харесвам

    Само те моля да не се правиш на "спец" по всичко ( като Кийосаки ). Демек "специалист" по всичко - е "спец" по НИЩО!!

    П.П. Т.е., не коментирай животозастраховането, че олекваш доста - а ти си готино момче
    Last edited by marandi; 30.11.2011, 05:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Императора ти като виден противник на мангалите как ще коментираш фактите че четири млади и здрави жени влязоха да раждат в така наречените елитни болници в София и там ги убиха?И какво да правят близките им?Дали не идва времето в което някой просто ще превърти и ще влезе не като мангалите с юмруци а с калашник.И как може да убият жената и да се съберат и да решат че не били сбъркали?Шефа на лекарския съюз вместо да се покае се хили по телевизора и твърди че системата убила жените.Защо лекарите са безгрешни и никога не си признават?И не трябва ли още от университета да гонят мераклиите за пари.Според мен това са бездарници които с преписване и връзки са станали доктори.И са отворили едни огромни задници за пари.
      ако имам подобна развръзка вси4ко което имам на мое има се прехвърля вземам брадвата и по колената на виновния нека ме съдат ше си постоя на топло няколко годинки ништо нема ми земат но ше е назидание......до някъде и системата е крива но зашто вездесъштия борко не поправи вси4ко место да рита топка?или след това да рита топка?
      молим?айде нема нужда

      Коментар


      • Злоупотребите с емисията на пари се случват 2-5 пъти в трудовия живот.Маскирани като войни,кризи или културни революции,следвани от феерични риформи
        .Оценявайки спестяванията си в пари,вече си загубил.Най сигурно е да инвестираш в възпитание и образование на децата.Така си инвестирал в адаптивен индивид с морал.Семейството оцелява по успешно от всяка казионна държавна институция.Е,един джоб златни монети не тежи-за нов старт

        Коментар


        • [QUOTE=Императорът;1059180285]Вярно - дали земат франк в някоя бамка?

          В почти всички ще ти ги скътат с удоволствие.Друг е въпроса срещу каква лихва.Но то като е за разплащателна сметка.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
            Коя българска баМка предлага разплащателна сметка за физически лица в CHF???
            И коя от тях е най-сигурната в момента?

            П.С. Как се пуска нова тема в инестора??? Никъде не го виждам
            Вярно - дали земат франк в някоя бамка? А тема се пуща от менюто вдясно на листът с темите - там има списък на раздели, трябва да влезеш в тоя списък, после в някой раздел (който е подходящ) и там да туриш темата.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Коя българска баМка предлага разплащателна сметка за физически лица в CHF???
              И коя от тях е най-сигурната в момента?

              П.С. Как се пуска нова тема в инестора??? Никъде не го виждам
              Last edited by Ov4ar4eto_KaliTko; 29.11.2011, 23:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Au
                Ag
                Pt
                Pd

                И туй всичкото в римската каса!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                  BIG JEW BROTHER вижда всичко. Както и да ги къташ, пак ще ти ги прибара. Не мойш ги отърва всичките.
                  Au
                  Ag
                  Pt
                  Pd

                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • BIG JEW BROTHER вижда всичко. Както и да ги къташ, пак ще ти ги прибара. Не мойш ги отърва всичките.

                    Коментар


                    • http://www.bgonair.bg/bg/analysis/co...riq_za_evroto/
                      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Императора ти като виден противник на мангалите как ще коментираш фактите че четири млади и здрави жени влязоха да раждат в така наречените елитни болници в София и там ги убиха?И какво да правят близките им?Дали не идва времето в което някой просто ще превърти и ще влезе не като мангалите с юмруци а с калашник.И как може да убият жената и да се съберат и да решат че не били сбъркали?Шефа на лекарския съюз вместо да се покае се хили по телевизора и твърди че системата убила жените.Защо лекарите са безгрешни и никога не си признават?И не трябва ли още от университета да гонят мераклиите за пари.Според мен това са бездарници които с преписване и връзки са станали доктори.И са отворили едни огромни задници за пари.
                        Пешов - не знам какво общо имат хъхряците с докторските грешки и с темата?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Императора ти като виден противник на мангалите как ще коментираш фактите че четири млади и здрави жени влязоха да раждат в така наречените елитни болници в София и там ги убиха?И какво да правят близките им?Дали не идва времето в което някой просто ще превърти и ще влезе не като мангалите с юмруци а с калашник.И как може да убият жената и да се съберат и да решат че не били сбъркали?Шефа на лекарския съюз вместо да се покае се хили по телевизора и твърди че системата убила жените.Защо лекарите са безгрешни и никога не си признават?И не трябва ли още от университета да гонят мераклиите за пари.Според мен това са бездарници които с преписване и връзки са станали доктори.И са отворили едни огромни задници за пари.

                          Коментар


                          • 1. В момента няма по-добро от депозитите. Лихвите са прилични и човек като не живее в БГ и съответно не "участва един вид в инфлацията в страната", това си е нелоша опция за момента.

                            2. Понеже в този форум съм известен като "почитател на имотите", няма да пиша за тях, понеже съзнавам риска темата да се зафлуди с реакции на сривльовци, които и без това само това чакат.

                            3. Другото на този етап е набутка. Поне що се отнася до акциите, нека се изчака.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Импе тая книга безплатна ли ще е или с помощта на чичо Оги ще я издадеш?
                              Ха-ха - нищо безплатно - за моментът мисля да я издам на електронен носител (малка лъскава плочка) - а цената и може би ще бъде един Пънкар.

                              Чичо Оги с такива дреболии не занимавам го.

                              Иначе и аз наблягам на дивидентоснасящи... тая година взех дивидентченца доста сосно.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                "Most investors for the next several years will be lucky to get a 5 percent return in their portfolios thanks to the growth-constricting debt problems in the U.S. and Europe, Pimco's Bill Gross said." - това е от днес, така че умната!!! Хората очакват 5% възвращаемост - явно и те не виждат доходоносни активи
                                В облигации може би да, но от 2012 и от 2013 се отваря добра възможност за други инвестиции, които следващите няколко години ще донесат доста добри пари
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X