IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
    Държавата винаги е гладала да ви вземе пенсията, никога не е била мястото от което ще си я осигурите! При определен тип икономика, вноските директно по личните сметки, за да си останат Вашите парички ваши, внасяте си 30 годинки по дванадесет месеца сумата Х, тя Ви носи една средна доходност от 50% от капитализираната лихва за периода и през оставащите ви 20 годинки ще разполагате с приблизително 2 по Х на месец плюс лихвите, но няма да са ви похапвали париците разни плужеци и циганя през целият ви живот......Моите пари - за Мен!
    Един бизнез партньор наскоро ми разправя, че той така прави. Никакви държавни осигуровки, нито медицински, нито пенсионни. Не се е назначавал на работа. Не знам колко е законно. Още деветдесетте години започва частен бизнес и от тогава си внася пари, които не бута. Те са му пенсията. Дори е ходил при нотариус у е декларирал, че не иска нищо от държавата. И когато някакви инспектори му поискали да видят на каква сума се осугурява им тикнал под носа декларацията.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Държавата винаги е гладала да ви вземе пенсията, никога не е била мястото от което ще си я осигурите! При определен тип икономика, вноските директно по личните сметки, за да си останат Вашите парички ваши, внасяте си 30 годинки по дванадесет месеца сумата Х, тя Ви носи една средна доходност от 50% от капитализираната лихва за периода и през оставащите ви 20 годинки ще разполагате с приблизително 2 по Х на месец плюс лихвите, но няма да са ви похапвали париците разни плужеци и циганя през целият ви живот......Моите пари - за Мен!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        +++++++++ Никъде не се споменава следното, че за последните 22 г. средната продължителност на живота в България, доста редовно мерена и обявявана в годините на социализма, се съкрати значително, ако сложим в един кюп детска смъртност, хора заминали в разцвета на силите си, младежи на по 25 - 30 г. пенсионери умиращи малко след пенсионирането си.

        Дори в Либия живеят повече от нас, въпреки, че там хигиената е на брутално ниско ниво http://chartsbin.com/view/1356
        За злочестина е така, макар все пак в статистиката да влизат и представителите на непълноценната мръснокафява раса.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
          Пенсиите се отдлечиха на няколко километра след гробищата...
          +++++++++ Никъде не се споменава следното, че за последните 22 г. средната продължителност на живота в България, доста редовно мерена и обявявана в годините на социализма, се съкрати значително, ако сложим в един кюп детска смъртност, хора заминали в разцвета на силите си, младежи на по 25 - 30 г. пенсионери умиращи малко след пенсионирането си.

          Дори в Либия живеят повече от нас, въпреки, че там хигиената е на брутално ниско ниво http://chartsbin.com/view/1356
          Last edited by Jay Gould; 30.11.2011, 13:03.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
            Взех, взех... вече който взел-взел... мандрата затвори..начини винаги има!
            Аферим.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Взех, взех... вече който взел-взел... мандрата затвори..начини винаги има!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                ...
                За сведения да кажа, че съм поработвал доста и като застраховател в момент в който имах доста свободно време. Имуществени, автомобилни и т.н. застраховки и тъй като в един момент един познат шеф в една от големите компании имаше голям мерак да се занимавам и с животозастраховане и разните му спестовни, доста се запознах и с тия от този вид. Така, че говоря като човек бил в кухнята.
                Last edited by Jay Gould; 30.11.2011, 12:40.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
                  как да се кътат като нищо не остава от тях? какво да скъташ от една заплата, да не говорим за пенсия...ако стигнеш въобще до нея
                  Полина - винаги има начин. Прост пример - ако пафкаш тютюнец - по кутия на ден, положи усилие на волята да ги намалиш наполовина (поне). Купувай си цигарки само на четно число, а на нечетно пущай парите, равни на цената на кутия от "твоите" в специално закупеното прасе-касичка. За година ще събереш сухо, достатъчно напримерно за четвърт тройунция златце... а мисля казвал съм, че ако човекът си купува всяка година по една сосна златна монета (половин тройунциева), програмата минимум за пенсия я е изпълнил.


                  Ако не пафкаш, намери друго "излишно перо" от разходите, ако хептен няма отде да отрежеш, намери си допълнителна работа, най-добре без нормирано работно време... туканка мога и да ти съдействам...



                  Хаирсъзов - като те стискат, стискай ги и ти, кожата им подла !!! Взе ли мерки да си намалиш данъците тая година?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • как да се кътат като нищо не остава от тях? какво да скъташ от една заплата, да не говорим за пенсия...ако стигнеш въобще до нея

                    Коментар


                    • Цитирай на воля, само да има кой да чете, смята, пише... новите поколения са готови за роботи (от РОБ), за тях книгата е непознат предмет, благодарение на неговата липса не липсва комфорт при воденето им за носа..(ах защо не отидох в Кипър да беля лук в частен ресторант през деветдесет и пета...)... Отдааавна щях да съм в нормалният сват, където всекиму - своето... а сега кво? Ръководя УСПЕШЕН частен бизнес (въпреки бизнес средата) и треперя всеки ден каква нова вземачка ще ми изобрети правителстваото, защото не може да си върже гащите, въпреки че всеки сополанко знае как да стане това.. И тази сутрин подлогата от Ти Ви 7 пита най-арогантно пишман синдикалиста - "Добре, днес протест, ясно ...УТРЕ какво ще правите?"... Оня пък щял да сяда на маса за разговори...КВИ РАЗГОВОРИ БЕ, ПАПУР? Кой ви брои за слива...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                        Пенсиите се отдлечиха на няколко километра след гробищата, всеки месец ни вземат пари, които са наши, но никога няма да са за нас...
                        Ха-ха - ного точно казано - направо се изкушавам да цитирам тебе (и не само тебе) в книгата си - може ли?


                        Знаете моята идея в общи линии - пенсионната схема трябва да е ИНВЕСТИЦИОННА - а сега старите хора, нищо че цял живот са работили и снасяли, се чувстват като просяци и натрапници, чакащи плахо да им подхвърлят по 9 кинта отгоре - като на кучета...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Жей - не е тъй. Тъкмо миналата седмица снесохме обезщетение на една девойка, задето е влязла в болница заради злополука. Апропо - комисионите, които се удръжат от сухото на клиентът са (поне при нас) около 3-3.5%, а не 25%. Разбира се, удръжка за риск има и няма как да се мине без нея. Човекозастраховката е нещо от пръвостепенна важност, защото всички сме уязвими, а Шотландският боец или Робокопът са само измислени герои. Друг е въпросът, че класическата (нискодоходна) застраховка е тотална набутвация наистина - просто инфлацията ти изяжда сухото - по-добър вариант е човекозастраховчица, в която няма спестовен/инвестиционен елемент, а само защита - в случай че човекът пукне или остане без част от своите крайници. Инвестиционната пък ти дава възможност да инвестираш чрез малки вноски в много солидни компании, което тоже не е за изхвърляне като възможност.
                          За АИГ не знам случаят, но и нашата компания напримерно също не би платила обезщетения - просто тероризъмът е изключен риск. Тоест ако клиентът пукне, близките му ще получат само парите, които е имал по сметката към моментът, друг е въпросът, че при нашата доходност към средата на периодът стойността на сметката се изравнява със застрахователната сума и почва да я задминава, тоест от тоя момент нататък понятието изключен риск за нашият клиент не съществува. На 20-ата година (при 30-годишен договор) семейството на клиентът ще получи едни и същи пари, без значение дали той е умрял от инфаркт в леглото си или се е самовзривил пред Парламентът.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Пенсиите се отдлечиха на няколко километра след гробищата, всеки месец ни вземат пари, които са наши, но никога няма да са за нас...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Пешов - не знам какво общо имат хъхряците с докторските грешки и с темата?
                              Aми това че ги бият.Това че като му нахълтат 50-100 мангала и му кажат да внимава знаеш ли как на доктора му идва акъла.И нито се размотава или пък му идва наум да пита за избор на екип.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
                                1. В момента няма по-добро от депозитите. Лихвите са прилични и човек като не живее в БГ и съответно не "участва един вид в инфлацията в страната", това си е нелоша опция за момента.

                                2. Понеже в този форум съм известен като "почитател на имотите", няма да пиша за тях, понеже съзнавам риска темата да се зафлуди с реакции на сривльовци, които и без това само това чакат.

                                3. Другото на този етап е набутка. Поне що се отнася до акциите, нека се изчака.
                                Петърчев,

                                можеше да кажеш просто едно "Наздраве, банда!" и да не се правиш на идиот, щот' не си

                                Коментар

                                Working...
                                X