IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
    Споко бе хора. Лошото тепърва предстои в БГ. Сега ББ ще ви катурне и борда за да ви доизцеди тотално и ще ви обясни след това, колко голяма е кризата в Европа, САЩ и по всички земни кълбета. Така, че яжте, пийте, правете любов до де има нещо в джобовете, пък после........пак ще си изберете някой като ББ...........
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++
    достатъ4на ли е подкрепата ми за този пост или да турна оште +++
    молим?айде нема нужда

    Коментар


    • От светещите връзки за обувки може ли да се изкара пенсия

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
        Ти що не ни светнеш за твойте далаверки ?
        Аз съм скромен човек, мен малко ми трябва и на комат хляб дневно съм доволен.
        Нямам далаверки. Не си падам да лъжа хората. Бачкам часмак, за да изкарам нещо над комата. Днес имам три домата и половин кило гъби отгоре - бонус ! И една връзка магданоз !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
          Ти що не ни светнеш за твойте далаверки ?
          Аз съм скромен човек, мен малко ми трябва и на комат хляб дневно съм доволен.
          как къде аз съм малък ама помня какво беше препоръчал от бг пазара - ЕНЕМОНА и БИЛБОРД, ада и златото като стана 1800 и злато препоръча

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
            Алъне, предлагаш на хората да си живеят живота, но къде ти е профита при това положение
            Твоите кинти къде ги къташ ?
            Ти що не ни светнеш за твойте далаверки ?
            Аз съм скромен човек, мен малко ми трябва и на комат хляб дневно съм доволен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
              Тя и една патка много гледала и мислила и накрая шат........главата и на дръвника
              оооо чичо Петьо - жив и здрав!
              купи ли си таблет за 250лв - видех некакъв сайт некакви пендели от финанс 5 продаваха такъв. Ако следвах злостния ти тон бих ти предложил да си продадеш смешното негледаемо предаване - таман толкоз ще излезе!
              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                Споко бе хора. Лошото тепърва предстои в БГ. Сега ББ ще ви катурне и борда за да ви доизцеди тотално и ще ви обясни след това, колко голяма е кризата в Европа, САЩ и по всички земни кълбета. Така, че яжте, пийте, правете любов до де има нещо в джобовете, пък после........пак ще си изберете някой като ББ...........
                Алъне, предлагаш на хората да си живеят живота, но къде ти е профита при това положение
                Твоите кинти къде ги къташ ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  като гледам западните пазари скоро май идва времето на акциите!!!
                  Тя и една патка много гледала и мислила и накрая шат........главата и на дръвника

                  Коментар


                  • Споко бе хора. Лошото тепърва предстои в БГ. Сега ББ ще ви катурне и борда за да ви доизцеди тотално и ще ви обясни след това, колко голяма е кризата в Европа, САЩ и по всички земни кълбета. Така, че яжте, пийте, правете любов до де има нещо в джобовете, пък после........пак ще си изберете някой като ББ...........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bondinio Разгледай мнение
                      ха, сега пък ново 20, истина ли е това?
                      http://www.investor.bg/news/article/126913/332.html
                      всъщност дори и да е истина, това не омаловажава казаното до тук в темата
                      Не омаловажава нищо. А и както чувам, ще увеличат пенсионната възраст само на т.нар. ІІІ категория труд. Тоест аз, защото съм си напъвал тимберицата да уча, ще трябва да работя докато умра, за да може скудоумното ушево прасе, дето не може да си напише името без грешка, да се пенсионира преди да му се е прошарила косицата, чме и торба пари да вземе за изпроводяк !!!

                      Така само ще ме поощрят да продължа да не снасям осигуровки - като се има предвид колко ми е стажът сега, възрастта, до която според тях ще трябва да работя превишава значително средната възраст, до която доживяват мъжете в България... е не, мерси - аз не съм Йода все пак....
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • като гледам западните пазари скоро май идва времето на акциите!!!

                        Коментар


                        • ха, сега пък ново 20, истина ли е това?
                          http://www.investor.bg/news/article/126913/332.html
                          всъщност дори и да е истина, това не омаловажава казаното до тук в темата

                          Коментар


                          • Гигов - аферим на тоя човек !!! Законно викаш... а законно ли е само една част от населението да плаща осигуровки, а друга част само да получава пари от социалноосигурителната система ?!? И да не плаши отвратителният гном, че щял да вкарва неплащащите осигуровки в пандизът - искам да знам къще де вкара 1 000 000 мангали, 60 000 ушеви, хиляди военни, чиновници или просто оцеляващи неизвестно как в сивата икономика или дребният бизнес. Да не говрим , ч в Конституцията неслучайно осигуряването е описано като право, но не като задължение, или за "дребният" факт, че ако не осигуряваш единствено себе си, няма как да те съдят, защото няма кой да е ищец по делото... ако НОИ тръгне да те съди, това означава, че те губят от това, че ти не плащаш осигуровки, тоест директно си признават, че крадат парите ти !!! И аз не снасям на НОИ - да не съм луд?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Жей - не е тъй. Тъкмо миналата седмица снесохме обезщетение на една девойка, задето е влязла в болница заради злополука. Апропо - комисионите, които се удръжат от сухото на клиентът са (поне при нас) около 3-3.5%, а не 25%. Разбира се, удръжка за риск има и няма как да се мине без нея. Човекозастраховката е нещо от пръвостепенна важност, защото всички сме уязвими, а Шотландският боец или Робокопът са само измислени герои. Друг е въпросът, че класическата (нискодоходна) застраховка е тотална набутвация наистина - просто инфлацията ти изяжда сухото - по-добър вариант е човекозастраховчица, в която няма спестовен/инвестиционен елемент, а само защита - в случай че човекът пукне или остане без част от своите крайници. Инвестиционната пък ти дава възможност да инвестираш чрез малки вноски в много солидни компании, което тоже не е за изхвърляне като възможност.
                              За АИГ не знам случаят, но и нашата компания напримерно също не би платила обезщетения - просто тероризъмът е изключен риск. Тоест ако клиентът пукне, близките му ще получат само парите, които е имал по сметката към моментът, друг е въпросът, че при нашата доходност към средата на периодът стойността на сметката се изравнява със застрахователната сума и почва да я задминава, тоест от тоя момент нататък понятието изключен риск за нашият клиент не съществува. На 20-ата година (при 30-годишен договор) семейството на клиентът ще получи едни и същи пари, без значение дали той е умрял от инфаркт в леглото си или се е самовзривил пред Парламентът.
                              Аз да се похваля, че имам застраховка, където не се изключва тероризма
                              После, след атентатите в Испания въведоха клаузата за тероризъм - поне в компанията, където ползвам тези услуги.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Един бизнез партньор наскоро ми разправя, че той така прави. Никакви държавни осигуровки, нито медицински, нито пенсионни. Не се е назначавал на работа. Не знам колко е законно. Още деветдесетте години започва частен бизнес и от тогава си внася пари, които не бута. Те са му пенсията. Дори е ходил при нотариус у е декларирал, че не иска нищо от държавата. И когато някакви инспектори му поискали да видят на каква сума се осугурява им тикнал под носа декларацията.
                                Това звучи хитро... Не знам верно, колко наистина е законно и дали могат да те юрнат.
                                Има някои си внасят само здравните.

                                Коментар

                                Working...
                                X